با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تحلیة الأرواح بحقائق الانجاح

دانلود و خرید کتاب تحلیة الأرواح بحقائق الانجاح

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تحلیة الأرواح بحقائق الانجاح  نوشته  کمال‌الدین عبدالرزاق کاشانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تحلیة الأرواح بحقائق الانجاح

کتاب تحلیة الأرواح بحقائق الانجاح نوشته کمال‌الدین عبدالرزاق کاشانی است. کتاب تحلیة الأرواح بحقائق الانجاح را انتشارات میراث مکتوب به همت علی اوجبی منتشر کرده است. ابوالفضل عبدالرزاق کاشانی ملقب و مشهور به کمال الدین کاشانی از فقهای مشهور قرن هفتم است. عبدالرزاق کاشانی علاوه بر علوم باطنی در علوم ظاهری و عقلی مانند شرعیات (فقه و حدیث و تفسیر وعلوم مرتبط)، اصول فقه، کلام، معقولات (منطق وعلوم طبیعی) و علوم الهی (فلسفه) تسلط بسیاری داشت. 

مؤسسه پژوهشی میراث مكتوب در سال ۱۳۷۲ به قصد حمایت از كوشش‌های محققان و مصححان و احیا و انتشار مهمترین آثار مكتوب فرهنگ و تمدن اسلامی و ایرانی با نام «دفتر نشر میراث مكتوب» و با كمك وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تأسیس شد. پس از یک دهه فعالیت، مؤسسه نخست به «مركز نشر میراث مكتوب» و سپس در سال ۱۳۸۴ با دریافت مجوز چهار گروه پژوهشی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به «مؤسسه پژوهشی میراث مكتوب» تغییر نام داد و علاوه بر كار نشر به كار پژوهشی نیز رو آورد.

فعالیت‌های موسسه میراث مکتوب بر تصحیح نسخه‌های خطی فارسی و عربی و تحقیق در متون، پژوهش‌های متن شناسی، نسخه‌شناسی و فهرست‌نویسی، میراث‌های مشترک ایران و حوزه ایران فرهنگی، و تاریخ علم متمركز است.

میراث مكتوب آثار خود را در چند عنوان اصلی و بر اساس موضوع منتشر می‌كند. در حوزه متون كهن، منشورات مؤسسه به ۱۶ موضوع اصلی تقسیم می‌شود، از جمله زبان و ادبیات فارسی، علوم و معارف اسلامی، علوم و فنون، تاریخ و جغرافیا، متن‌شناسی، فهرست نسخه‌های خطی، نسخه‌برگردان، رسائل، ارج نامه‌ها، همایش ها و نكوداشت ها و ....

بخش اصلی این آثار به متون فارسی اختصاص دارد. بسیاری از این متون كه در سلسله‌ای غیر از زبان و ادبیات فارسی نیز منتشر شده اند، به عنوان یک متن كهن فارسی نیز دارای اهمیت بسیارند.

جدای از این آثار، میراث مكتوب مجموعه‌ای با عنوان «كارنامۀ دانشوران اسلام و ایران» به چاپ می‌رساند. در این مجموعه متون كهن به قصد استفادۀ جوانان یا كسانی كه دانش استفاده از اصل متون كهن را ندارند، تلخیص، ساده‌نویسی و بازنویسی می‌شود.

میراث مكتوب همچنین سه نشریه منتشر می‌كند:

«آینه میراث» كه دوفصلنامه است و هر شش ماه یک‌بار منتشر می‌شود و «ویژه کتابشناسی، نقد کتاب و اطلاع رسانی در حوزۀ متون» است. «گزارش میراث» كه فصلنامه است و به پژوهش‌های «حوزۀ نقد و تصحیح متون نسخه شناسی و ایران شناسی» اختصاص دارد و میراث علمی ایران و اسلام که دوفصلنامه است و به «تاریخ علوم و فناوری دورۀ اسلامی» اختصاص دارد

افزون بر این، موسسه میراث مكتوب تا کنون نشست‌های نقد و بررسی متعددی دربارۀ مباحث متن پژوهی و متون كهنِ منتشر شده در مؤسسه با حضور استادان و صاحب نظران برگزار كرده است. همچنین همایش‌هایی را در حوزه ‌های مختلف ادبی و فرهنگی و پژوهشی برگزار یا در برگزاری آنها مشارکت كرده است.

درباره کتاب تحلیة الأرواح بحقائق الانجاح

این اثر که بنابر شواهد و قراین موجود به انگیزه آموزش فلسفه تألیف شده، شامل یک دوره طبیعیات و الهیات و مباحثی در سیر و سلوک و صفات عارفان و سالکان است. از جمله امتیازات این اثر، این است که به طرح اصل مباحث اکتفا کرده و از ارائه اشکالها، اعتراضها، شبهات و تشکیک‌ها احتراز شده است.

خواندن کتاب تحلیة الأرواح بحقائق الانجاح را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندا و پژوهشگران فلسفه پیشنهاد می‌کنیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۸۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۵,۴۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۴/۰۲/۰۱
شابک۹۶۴-۸۷۰۰-۰۶-۰
تعداد صفحات۳۸۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۵,۴۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۴/۰۲/۰۱
شابک۹۶۴-۸۷۰۰-۰۶-۰