با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب خواص  برخی میوه ها، سبزیجات و گیاهان اثر سید راشد اخوت

دانلود و خرید کتاب خواص برخی میوه ها، سبزیجات و گیاهان

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب خواص برخی میوه ها، سبزیجات و گیاهان  نوشته  سید راشد اخوت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب خواص برخی میوه ها، سبزیجات و گیاهان

راشد اخوت( -1360)، پژوهشگر است. در بخشی از مقدمه کتاب می‌خوانیم: «در این مجموعه سعی شده است تا اطلاعات کلی در مورد خواص برخی از میوه‌ها، و سبزی‌ها و گیاهان به زبان ساده در اختیار عموم مردم قرار گیرد. این اطلاعات، برگرفته از تجربیات، نظریات کارشناسان فن و سایت‌های گیاه‌شناسی صورت گرفته است. توصیه می‌شود به دلیل حالات و خصوصیات جسمانی متفاوت افراد، حتما قبل از تهیه و مصرف، به خصوص داروهای گیاهی معرفی شده در این کتاب، پس از بررسی بیشتر و مشورت با پزشک، به مقدار کم مصرف کنید تا در صورت بروز علائم غیرعادی، مصرف آن قطع شود.»
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
درخت خرما خواص بیشماری دارد و می‌توان گفت که از تمام قسمتهای این درخت استفاده می‌شود و یک ضرب المثل عربی می‌گوید که خواص درخت خرما باندازه روزهای سال است. از برگ و شاخه  درخت خرما سبد و فرش تهیه می‌کنند. از هسته آن نان و از میوه، محصولات بسیار. همانطور که می‌دانیم  خرما تنها میوه ایست که در صحرا وجود دارد و طبیعت، این درخت را به مردم صحرا داده است که تمام احتیاجات خود را از آن رفع می‌کنند. مردم صحرا هسته درخت خرما را له کرده و از آن نان می‌پزند. یا این هسته را بو داده و از آن بعنوان قهوه استفاده می‌کنند زیرا دم کرده آن بسیار مطبوع است و یا حتی آن را در آب برای چند روز خیس کرده و بعنوان غذای مقوی به شترهای خود می‌دهند و معتقدند که این غذا از گندم و جو مقوی تر است. اعراب از قدیم اعتقاد داشتند که خرما انرژی خورشید را  گرفته و در خود ذخیره می‌کند و این انرژی با خوردن خرما به بدن آنها منتقل می‌شود.
S

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۵۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۲/۱۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۰۶۵-۲۲-۹
تعداد صفحات۲۵۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۲/۱۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۰۶۵-۲۲-۹