با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
درسنامه نهج البلاغه (جلد اول) حکمت ها (۱)

دانلود و خرید کتاب درسنامه نهج البلاغه (جلد اول) حکمت ها (۱)

۴٫۲ از ۵ نظر
۴٫۲ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب درسنامه نهج البلاغه (جلد اول) حکمت ها (۱)  نوشته  حمید محمدی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب درسنامه نهج البلاغه (جلد اول) حکمت ها (۱)

کتاب درسنامه نهج البلاغه (جلد اول) حکمت ها (۱) گردآوری گروهی از نویسندگان است. این مجموعه کتاب‌ بخش‌های مختلف نهج‌البلاغه را در چهار مرحله آموزش، تثبیت مطالب، مهارت افرینی و تمرین به خوانندگان آموزش می‌دهد.

درباره مجموعه درسنامه نهج‌ البلاغه

کتاب شریف نهج البلاغه که به حق «برادر قرآن» نام گرفته بعد از قرآن کریم، بهترین و عظیم‌ترین اثر جاودانه اسلامی است که با دستورها و مضامین بلند خود به زندگی مسلمانان شور و شعف خاصی بخشیده است؛ کتاب با عظمتی که سند افتخار هر مسلمان و مایه اعتبار انسانیت است. براى یک مسلمان چه افتخارى از این بالاتر که گوینده این سخنان نغز و پرمحتوا، پیشواى عالی مقام اوست و براى یک انسان چه اعتبارى از این مهم تر که امام علی(ع) گوینده نهج البلاغه با تمام مزایاى علمی و عملی که داشته مانند او یک انسان بوده است؛ انسانی که معنی انسانیت و راه و رسم زندگی را فقط باید از او پرسید و در وجود بی مانند او جستجو کرد.

متن نهج البلاغه بر اساس هدفی که مورد نظر گردآورنده آن سید رضی(ره) بوده با سایر کتاب‌ها و متن‌های دینی و مجموعه‌های گردآوری شده از سخنان معصومان(ع) تفاوت آشکاری دارد و از دشواری خاصی برخوردار است. این دشواری به ویژه برای افرادی که نسبت به ادبیات عرب و برخی علوم مقدماتی از دانش لازم برخوردار نیستند یا برای اولین بار با این گنجینه ارزشمند مواجه می شوند، بیشتر رخ می‌نماید. به همین دلیل برای تسهیل امر آموزش، سیر تدریجی از آسان به سخت در کل مجموعه مورد توجه قرار گرفته به نحوی که روند آموزش از حکمت‌های نهج البلاغه که دشواری کمتری نسبت به سایر بخش‌ها دارند آغاز و به آموزش نامه‌ها که در مقایسه با خطبه‌ها آسان‌تر هستند منتقل شده و با آموزش خطبه‌ها خاتمه می‌یابد. سیر مذکور، در هر بخش مراعات شده و درس‌های هر جلد از حکمت‌ها، نامه‌ها و خطبه‌های آسان به سخت تنظیم و تدوین شده است.

در این کتاب ابتدا متن عربی نهج البلاغه آمده است. هدف ان بخش آشنایی با روخوانی و روا نخوانی متن حکمت‌ها است و کمک می‌کند خواننده رغبت و آمادگی برای دریافت محتوای هر درس را داشته باشد. در ادامه کتاب ترجمه این متن ارزشمند آمده است تا مخاطب آشنایی کامل با معنای عبارات و ترجمه دقیق آنها داشته باشد، و کم‌کم در وجودش رغبتی عمیق ایجاد شود برای آشنایی با شرح حکمت این کتاب ارزشمند.

در تمام این مجموعه سعی شده است تا مطالب با بیانی ساده، گویاِ و کوتاه به مخاطب انتقال داده شود؛ به همین منظور از پرداختن به مطالب و توضیحات اضافی ملال‌آور و غیرضروری که ارتباط روشنی با موضوع درس ندارد پرهیز شده است؛ اما به منظور جامع بودن مطالب، دو بخش با عناوین «آیینه در آیینه» و «حکایت و هدایت» برای پیوند محتوا با قرآن و ملموس شدن مفاهیم، در کادر جداگانه‌ای ارائه شده است.

خواندن مجموعه درسنامه نهج البلاغه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام کسانی که به دنبال درک بهتر این کتاب ارزشمند هستند پیشنهاد می‌کنیم. 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
سیّد جواد
۱۴۰۰/۰۲/۲۷

کتاب ۳۹۲ از کتابخانه همگانی ، کتابی عالی ، جذاب ، خواندنی و بسیار مفید و کاربردی. ان شاءالله بزودی بقیه جلد های مجموعه هم اضافه گردند.

*گُمنامی*
۱۴۰۰/۰۲/۲۵

لطفا جلد ۲و۳ام بزارین

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۲۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۰۴-۲۵۱-۷
تعداد صفحات۲۰۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۲۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۰۴-۲۵۱-۷