با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
امارات شرفا (سادات حسنی و حسینی) بر حرمین شریفین

دانلود و خرید کتاب امارات شرفا (سادات حسنی و حسینی) بر حرمین شریفین

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب امارات شرفا (سادات حسنی و حسینی) بر حرمین شریفین  نوشته  سیدمحمود سامانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب امارات شرفا (سادات حسنی و حسینی) بر حرمین شریفین

کتاب امارات شرفا (سادات حسنی و حسینی) بر حرمین شریفین اثری از سید محمود سامانی است که در دفتر نشر معارف به چاپ رسیده است. این کتاب پژوهشی درباب شکل‌گیری امارت شرفا در حرمین است. 

دفتر نشر معارف وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‏‌ها، در سال ۱۳۷۶ تأسیس شد و در سال ۱۳۷۹ به صورت رسمی آغاز به کار کرد. این انتشارات تلاش می‌کند از دریچه اسلام ناب به بازخوانى، بررسى، نقد و تولید اندیشه در عرصه‌هاى مختلف بپردازد.

از جمله این فعالیت‏‌ها می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان به چاپ بیش از ۱۱۰۰عنوان کتاب در زمینه دروس معارف اسلامى دانشگاه‌ها، اندیشه‏‌های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبرى، پرسش‌ها و پاسخ‌هاى دانشجویى، معارف قرآن و اهل‏ بیت (ع)، دین‌پژوهى، اخلاق و عرفان، انقلاب اسلامى و تاریخ معاصر، مسائل جهان اسلام، غرب‏‌شناسی، شبهات فکری و عقیدتی، مسایل تاریخی و فلسفی، علوم انسانی، مسائل تربیتى، زن، خانواده و نقد فمینیسم و… اشاره کرد.

نشر معارف اخیراً نیز گام‌‏هایی در حوزه ادبیات داستانی برداشته است. این انتشارات با راه ‏اندازی ۳۰ مرکز فروشگاهی با عنوان تجاری «پاتوق کتاب» و همچنین برگزاری ۱۲ دوره مسابقات کتابخوانی «پویش روشنا» در سطح ملی، توانسته است گام‏‌های مفید و موثری در توزیع و ترویج کتابخوانی کشور بردارد.

آنچه این روزها بیش از هرچیز دغدغه نسل انقلابی است آشنایی جوانان و دانشجویان با حقیقت دین و معارف اسلام است، انتشارات در این زمینه پیشرو است و تلاش دارد پاسخی علمی و دینی برای تمام سوالات این نسل داشته باشد.

درباره کتاب امارات شرفا (سادات حسنی و حسینی) بر حرمین شریفین

در زمانی که فاطمیان و عباسیان با یکدیگر در رقابت بودند، سادات موفق شدند تا امارت حرمین را مستقل کنند. آنان به دو شاخه حسنی و حسینی تقسیم می‌شوند و در نزد مردم به شرفا (اشراف) شهرت دارند. سید محمود سامانی در این کتاب پس از بررسی و مروری کلی بر واژگان و اصطلاحاتی که درباره این موضوع مطرح شده‌اند، نگاهی به مسائل تاریخی آن دوران می‌اندازد و نگاهی به بر زمینه‌ها و عواملی می‌اندازد که سبب شکل‌گیری امارات شرفا در حرمین شدند. 

در ادامه نگاهی به تاریخچه مذهبی و سیاسی امارت شرفای حجاز می‌اندازد و به بررسی مناسبات شرفا با قدرت‌های دوران خودشان، وضعیت فرهنگی و تمدن و عوامل پایایی امارات شرفا می‌پردازد. 

کتاب امارات شرفا (سادات حسنی و حسینی) بر حرمین شریفین را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

خواندن کتاب امارات شرفا (سادات حسنی و حسینی) بر حرمین شریفین را به تمام علاقه‌مندان به مطالعات تاریخی پیشنهاد می‌کنیم. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۵۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۵/۰۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۴۱-۱۹۸-۱
تعداد صفحات۳۵۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۵/۰۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۴۱-۱۹۸-۱