دانلود و خرید کتاب خنیاگر خزر رحیم زریان
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب خنیاگر خزر اثر رحیم زریان

کتاب خنیاگر خزر

نویسنده:رحیم زریان
دسته‌بندی:
امتیاز:بدون نظر

معرفی کتاب خنیاگر خزر

کتاب خنیاگر خزر، یادنامه دکتر غلامرضا رحمدل شرفشاهی، یکی از شاعران انقلابی ایرانی، اثری از رحیم زریان است که در انتشارات سوره مهر منتشر شده است. در این کتاب نگاهی می‌اندازیم به زندگی، آثار و اشعار او که تبلور و تجسمی است از افکار انقلابی او.

درباره کتاب خنیاگر خزر

کتاب خنیاگر خزر، یادنامه دکتر غلامرضا رحمدل شرفشاهی است. این کتاب درباره زندگی این شاعر انقلابی نوشته شده است و مروری هم بر آثار او، مقالاتش، اشعار منتشر شده و منتشر نشده‌ می‌اندازد.  

بیراه نیست اگر بگوییم که این اثر را می‌توان از زوایای گوناگون ارزیابی کرد. دکتر غلامرضا رحمدل شرفشاهی، از زمان آغاز انقلاب اسلامی در سال پنجاه و هفت، خود را با آرمان‌ها انقلاب یکی دید و از همین رو، مدت زمان سی سال را صرف دفاع از آرمان‌ها و دستاوردهای انقلاب کرد. سی سالی که با انقلاب اسلامی ایران شروع شد و با درگذشت او در بیست و پنجم فروردین سال هشتاد و هشت خاتمه یافت. 

تقریبا تمام شاعران دیگر ایرانی، از مراتب فضل دکتر رحمدل آگاهند. او حتی برای یک لحظه هم از آرمان‌های امام، انقلاب و شهدا غافل نشد. این آگاهی را می‌توان در تک تک لحظات زندگی او، از حضورش در دانشگاه، انتشار مقالات و اشعارش، داستان‌های تاریخ و حماسه عاشورا و دفاع مقدس و ... دید. 

رحیم زریان در این کتاب ابتدا زندگی او را بررسی می‌کند. در ادامه به سراغ آثارش می‌رود و آن‌ها را نیز به طور اجمالی معرفی می‌کند. بخش اول کتاب «از میان مقالات» نام دارد. در این بخش، نگاهی به مقالات منتشر شده او می‌اندازیم و بازتاب تفکر او را در نوشته‌هایش دنبال می‌کنیم. بخش دوم، «از میان شعرهای منتشر شده» نام دارد و به غزلیات، چهارپاره‌ها رباعیات و اشعار سپید او می‌پردازد. بخش سوم «از میان شعرهای منتشر نشده» نام دارد. در این بخش، سفری می‌کنیم به برخی از اشعار او که در زمان حیاتش، منتشر نشدند. 

بخش چهارم این کتاب یک گفتگو با شاعران معاصر است و در بخش پنجم با نظرات شاعران و چهره‌های دیگر درباره او آشنا می‌شویم. بخش ششم شامل دو سخنرانی است و بخش هفتم که به یادها و یادداشت‌ها اختصاص دارد، از او می‌گوید. در قالب یادداشت‌ها و یادنامه‌هایی که دیگران برای او نوشته‌اند. بخش پایانی کتاب نیز در فراق شاعر نام دارد. در انتهای کتاب نیز، عکس‌های بسیاری آمده است که به غنای کتاب افزوده و جذابیت مطالب را بالا برده است.

کتاب خنیاگر خزر را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

خواندن کتاب خنیاگر خزر را به تمام علاقه‌مندان به زندگی دکتر رحمدل شرفشاهی و دوست‌داران ادبیات انقلابی پیشنهاد می‌کنیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۷٫۰ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۷

تعداد صفحه‌ها

۷۷۶ صفحه

حجم

۷٫۰ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۷

تعداد صفحه‌ها

۷۷۶ صفحه

قیمت:
۲۳۲,۰۰۰
تومان