دانلود و خرید کتاب جهان پهلوان بردیا سرشار
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب جهان پهلوان اثر بردیا سرشار

کتاب جهان پهلوان

معرفی کتاب جهان پهلوان

کتاب جهان پهلوان نوشته بردیا سرشار و خود او هم این کتاب را تصویرگری کرده است، قصه‌ای از زندگی جهان پهلوان تختی را روایت می‌کند که در مجموعه کتاب‌های پهلوانان قرار دارد. در این داستان با پهلوان غلامرضا تختی و زندگی او آشنا می‌شویم.

مجموعه کتاب‌های پهلوانان سعی دارد در هر قسمت به زندگی یک پهلوان بپردازد و با تصاویری جذاب کودکان را با فرهنگ ایران آشنا کند.

درباره کتاب جهان پهلوان

تختی را یک ملت می‌شناسند و ماجرای زندگی‌اش، زمانه مردم رنج کشیده‌ای است که یک پهلوان می‌توانست التیامشان باشد. اما چه بسیار بودند قهرمانان ورزش، که مردم آنها را پهلوان صدا نزدند. تختی قهرمانی‌اش را با کسب مدال‌های رنگارنگ از مسابقات مختلف به اثبات رسانده بود، اما برای پهلوانی باید مسیر را طی می‌کرد. مسیری که فرازها و فرودهای زندگی او را ساخت. مسیری که مملو از ترس‌های زمانه بود. او ترس را شکست داد و هراس‌های یک ملت را در سینه خود دفن کرد، تا آنها بی‌هراس برای پیروزی بجنگند. کتاب پیش رو، برشی نمادین از این مسیر است

کمیک استریپ یا داستان مصور، یکی از محبوب‌ترین قالب‌های هنری دنیا است. مردم بسیاری در جهان، برای خریدن، دیدن و خواندن کمیک استریپ‌ها شوق دارند و قهرمان‌های بزرگ زندگیشان از دل این قصه‌های مصور می‌آیند. کتاب‌های کمیک در دنیا تیراژهای افسانه‌ای دارند؛ برای مثال مانگا که داستان مصور بومی ژاپنی‌ها است، سالانه پانصد میلیون نسخه فروش دارد یا در آمریکا کتاب‌های کمیک، سالانه هفتاد و دو میلیون نسخه تیراژ دارند، که این نشان دهنده اهمیت و تأثیرگذاری داستان مصور، در زیست فرهنگی یک جامعه اســت.

کمیک استریپ، تلفیق ادبیات و هنر تصویرسازی است؛ ذهن خیال انگیزی که داستان را می‌نویسد و ذهن خالقی که آن داستان را در دل تصویر غیرمتحرک می‌پردازد، این تلفیق خیال و خلاقیت برای مخاطب لذت بخش و گران‌قدر اســت. کمیک استریپ به نحو امروزی از اوایل قرن نوزدهم آغاز شــد و در قرن بیســتم، در آمریکا به شکوفایی رسید. این هنر در ایران نیز دوران پر فراز و نشیبی را سپری کرده است. از اواخر دهه سی، به تقلید از غرب، وارد نشریات ایران شد، در دهه چهل و پنجاه به صفحه ثابت مجلات فکاهی و برخی روزنامه‌ها بدل شد. در دهه شصت و هفتاد به تک نشریه طنز ایران محدود شـد و در دهه هشتاد در نشریات نوجوانان دوباره رونق نسبی خود را بازیافت. با این همه کمیک استریپ در شکل کتاب، هیچ‌گاه سیطره‌ای بر بازار ایران نداشته و کمتر در سبد ثابت خرید محصولات فرهنگی خانواده قرار گرفته اســت.

کتاب جهان پهلوان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

پلیتن داستان جالبی دارد که برای تمام نوجوانان و دوست‌داران کتاب‎‌های کمیک، جذاب است.

نظرات کاربران

zahra neiazmand
۱۴۰۰/۰۸/۰۱

جذاب بود ماهم باید بیشتر کمیک های ملی خودمون را بسازیم چون باعث ترویج فرهنگ ما و نشان دادن آدمهای خوب کشور ما و فرهنگ غنی ما میشه

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۴٫۸ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۸

تعداد صفحه‌ها

۳۲ صفحه

حجم

۴٫۸ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۸

تعداد صفحه‌ها

۳۲ صفحه

قیمت:
۱۱,۰۰۰
تومان