با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جهان پهلوان

دانلود و خرید کتاب جهان پهلوان

قصه‌ای از زندگی پهلوان تختی

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جهان پهلوان  نوشته  بردیا سرشار  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جهان پهلوان

کتاب جهان پهلوان نوشته بردیا سرشار و خود او هم این کتاب را تصویرگری کرده است، قصه‌ای از زندگی جهان پهلوان تختی را روایت می‌کند که در مجموعه کتاب‌های پهلوانان قرار دارد. در این داستان با پهلوان غلامرضا تختی و زندگی او آشنا می‌شویم.

مجموعه کتاب‌های پهلوانان سعی دارد در هر قسمت به زندگی یک پهلوان بپردازد و با تصاویری جذاب کودکان را با فرهنگ ایران آشنا کند.

درباره کتاب جهان پهلوان

تختی را یک ملت می‌شناسند و ماجرای زندگی‌اش، زمانه مردم رنج کشیده‌ای است که یک پهلوان می‌توانست التیامشان باشد. اما چه بسیار بودند قهرمانان ورزش، که مردم آنها را پهلوان صدا نزدند. تختی قهرمانی‌اش را با کسب مدال‌های رنگارنگ از مسابقات مختلف به اثبات رسانده بود، اما برای پهلوانی باید مسیر را طی می‌کرد. مسیری که فرازها و فرودهای زندگی او را ساخت. مسیری که مملو از ترس‌های زمانه بود. او ترس را شکست داد و هراس‌های یک ملت را در سینه خود دفن کرد، تا آنها بی‌هراس برای پیروزی بجنگند. کتاب پیش رو، برشی نمادین از این مسیر است

کمیک استریپ یا داستان مصور، یکی از محبوب‌ترین قالب‌های هنری دنیا است. مردم بسیاری در جهان، برای خریدن، دیدن و خواندن کمیک استریپ‌ها شوق دارند و قهرمان‌های بزرگ زندگیشان از دل این قصه‌های مصور می‌آیند. کتاب‌های کمیک در دنیا تیراژهای افسانه‌ای دارند؛ برای مثال مانگا که داستان مصور بومی ژاپنی‌ها است، سالانه پانصد میلیون نسخه فروش دارد یا در آمریکا کتاب‌های کمیک، سالانه هفتاد و دو میلیون نسخه تیراژ دارند، که این نشان دهنده اهمیت و تأثیرگذاری داستان مصور، در زیست فرهنگی یک جامعه اســت.

کمیک استریپ، تلفیق ادبیات و هنر تصویرسازی است؛ ذهن خیال انگیزی که داستان را می‌نویسد و ذهن خالقی که آن داستان را در دل تصویر غیرمتحرک می‌پردازد، این تلفیق خیال و خلاقیت برای مخاطب لذت بخش و گران‌قدر اســت. کمیک استریپ به نحو امروزی از اوایل قرن نوزدهم آغاز شــد و در قرن بیســتم، در آمریکا به شکوفایی رسید. این هنر در ایران نیز دوران پر فراز و نشیبی را سپری کرده است. از اواخر دهه سی، به تقلید از غرب، وارد نشریات ایران شد، در دهه چهل و پنجاه به صفحه ثابت مجلات فکاهی و برخی روزنامه‌ها بدل شد. در دهه شصت و هفتاد به تک نشریه طنز ایران محدود شـد و در دهه هشتاد در نشریات نوجوانان دوباره رونق نسبی خود را بازیافت. با این همه کمیک استریپ در شکل کتاب، هیچ‌گاه سیطره‌ای بر بازار ایران نداشته و کمتر در سبد ثابت خرید محصولات فرهنگی خانواده قرار گرفته اســت.

کتاب جهان پهلوان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

پلیتن داستان جالبی دارد که برای تمام نوجوانان و دوست‌داران کتاب‎‌های کمیک، جذاب است.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۲ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۲/۱۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۰۳-۲۹۲۲-۸
تعداد صفحات۳۲صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۲/۱۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۰۳-۲۹۲۲-۸