با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کیمیای سعادت

دانلود و خرید کتاب کیمیای سعادت

ترجمه طهاره الاعراق ابوعلی مسکویه رازی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کیمیای سعادت  نوشته  میرزا ابوطالب زنجانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کیمیای سعادت

کتاب کیمیای سعادت نوشته میرزا ابوطالب زنجانی است. این کتاب را انتشارات میراث مکتوب به همت ابوالقاسم امامی منتشر کرده است. کتاب کیمیای سعادت ترجمه طهاره الاعراق ابوعلی مسکویه رازی است. این کتاب با کیمیای سعادت محمد غزالی متفاوت است و فقط نام مشترک دارند. 

مؤسسه پژوهشی میراث مكتوب در سال ۱۳۷۲ به قصد حمایت از كوشش‌های محققان و مصححان و احیا و انتشار مهمترین آثار مكتوب فرهنگ و تمدن اسلامی و ایرانی با نام «دفتر نشر میراث مكتوب» و با كمك وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تأسیس شد. پس از یک دهه فعالیت، مؤسسه نخست به «مركز نشر میراث مكتوب» و سپس در سال ۱۳۸۴ با دریافت مجوز چهار گروه پژوهشی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به «مؤسسه پژوهشی میراث مكتوب» تغییر نام داد و علاوه بر كار نشر به كار پژوهشی نیز رو آورد.

فعالیت‌های موسسه میراث مکتوب بر تصحیح نسخه‌های خطی فارسی و عربی و تحقیق در متون، پژوهش‌های متن شناسی، نسخه‌شناسی و فهرست‌نویسی، میراث‌های مشترک ایران و حوزه ایران فرهنگی، و تاریخ علم متمركز است.

میراث مكتوب آثار خود را در چند عنوان اصلی و بر اساس موضوع منتشر می‌كند. در حوزه متون كهن، منشورات مؤسسه به ۱۶ موضوع اصلی تقسیم می‌شود، از جمله زبان و ادبیات فارسی، علوم و معارف اسلامی، علوم و فنون، تاریخ و جغرافیا، متن‌شناسی، فهرست نسخه‌های خطی، نسخه‌برگردان، رسائل، ارج نامه‌ها، همایش ها و نكوداشت ها و ....

بخش اصلی این آثار به متون فارسی اختصاص دارد. بسیاری از این متون كه در سلسله‌ای غیر از زبان و ادبیات فارسی نیز منتشر شده اند، به عنوان یک متن كهن فارسی نیز دارای اهمیت بسیارند.

جدای از این آثار، میراث مكتوب مجموعه‌ای با عنوان «كارنامۀ دانشوران اسلام و ایران» به چاپ می‌رساند. در این مجموعه متون كهن به قصد استفادۀ جوانان یا كسانی كه دانش استفاده از اصل متون كهن را ندارند، تلخیص، ساده‌نویسی و بازنویسی می‌شود.

میراث مكتوب همچنین سه نشریه منتشر می‌كند:

«آینه میراث» كه دوفصلنامه است و هر شش ماه یک‌بار منتشر می‌شود و «ویژه کتابشناسی، نقد کتاب و اطلاع رسانی در حوزۀ متون» است. «گزارش میراث» كه فصلنامه است و به پژوهش‌های «حوزۀ نقد و تصحیح متون نسخه شناسی و ایران شناسی» اختصاص دارد و میراث علمی ایران و اسلام که دوفصلنامه است و به «تاریخ علوم و فناوری دورۀ اسلامی» اختصاص دارد

افزون بر این، موسسه میراث مكتوب تا کنون نشست‌های نقد و بررسی متعددی دربارۀ مباحث متن پژوهی و متون كهنِ منتشر شده در مؤسسه با حضور استادان و صاحب نظران برگزار كرده است. همچنین همایش‌هایی را در حوزه ‌های مختلف ادبی و فرهنگی و پژوهشی برگزار یا در برگزاری آنها مشارکت كرده است.

درباره کتاب کیمیای سعادت

مؤلف از شاگردان شیخ انصاری و از مجتهدان بزرگ تهران در دوره مشروطیت است. کیمیای سعادت عنوان ترجمه دیگری است از طهارة الاعراق یا تهذیب الاخلاق اثر بی‌نظیر ابوعلی مسکویه، در اخلاق نظری و حکمت عملی. این اثر با نثری پارسی گیرا و زیبا، دربردارنده توضیحات مترجم در لابه‌لای ترجمه و ارائه فضای فرهنگی و فکری دوران پیش از مشروطیت است. از جمله آثار نویسنده می‌توان به التنقید، طیف الخیال، المقلة العبراء، رشحة‌الخاطر و حکم الرباء اشاره کرد.

خواندن کتاب کیمیای سعادت را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به اخلاق و عرفان پیشنهاد می‌کنیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۹۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۹,۲۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۷۵/۱۲/۳۰
شابک۹۶۴-۵۵۴۸-۵۷-۸
دسته بندی
تعداد صفحات۲۹۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۹,۲۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۷۵/۱۲/۳۰
شابک۹۶۴-۵۵۴۸-۵۷-۸