با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مردان مریخی، زنان ونوسی

دانلود و خرید کتاب مردان مریخی، زنان ونوسی

راهنمای روابط زناشویی

۲٫۳ از ۳ نظر
۲٫۳ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مردان مریخی، زنان ونوسی  نوشته  جان گری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب مردان مریخی، زنان ونوسی

کتاب مردان مریخی، زنان ونوسی نوشته جان گری است که با ترجمه لوئیز عندلیب و اشرف عدیلی منتشر شده است. کتاب مردان مریخی، زنان ونوسی سعی دارد به شما کمک کند درک بهتری از جنس دیگر داشته باشید و بتوانید دیگران را بهتر درک کنید.

درباره کتاب مردان مریخی، زنان ونوسی

ما حتی بدون در نظر گرفتن اینکه ملزم به متفاوت بودن از یکدیگر می‌باشیم، با هم برخورد و اختلاف داریم. غالباً از دست جنس مخالف خود عصبانی و کلافه می‌شویم چرا که «حقیقت مهم» را فراموش کرده‌ایم. انتظار داریم جنس مخالف کاملاً مثل ما باشد. خواسته ما این است: «هر چه من می‌خواهم بخواه» و «مثل من احساس کن.» 

وقتی تفاوت‌های نهفته جنس مخالف را درک می‌کنیم، با موفقیت بیشتری محبت قلبی خود را به یکدیگر ابراز می‌نماییم. با پذیرفتن و معتبر دانستن اختلاف‌هایمان، می‌توانیم راه‌حل‌هایی ابداعی کشف کنیم و در مورد آنچه می‌خواهیم به دست بیاوریم، موفقیت حاصل نماییم. مهم‌تر از همه اینکه می‌آموزیم به بهترین شکل ممکن عشق بورزیم و از کسانی که برایمان مهم هستند حمایت بکنیم. عشق سحرآمیز است و می‌تواند ابدی باشد مشروط بر اینکه تفاوت‌هایمان را به یاد داشته باشیم.

این کتاب به شما کمک می‌کند درک بهتری داشته باشید و در روابطتان موفق‌تر باشید.

خواندن کتاب مردان مریخی، زنان ونوسی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به یک زندگی موفق و شاد پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب مردان مریخی، زنان ونوسی

غالباً بیشترین گله زن‌ها از مردها این است که شنونده خوبی نیستند. خواه زمانی که مرد صحبت زنش را کاملاً نادیده می‌گیرد و خواه وقتی که چند لحظه‌ای به او گوش می‌دهد تا تشخیص بدهد چه چیزی او را دلواپس می‌کند، آن وقت است که مغرورانه کلاه آقای مشکل‌گشا را بر سر می‌گذارد و به او راه‌حل‌هایی پیشنهاد می‌کند تا او را بهبود بخشد. زمانی که احساس می‌کند همسرش از این حرکت (با احساس) او قدردانی نمی‌کند و خشنود نیست و یا گیج می‌شود، بی‌توجه به اعتراض‌های همسرش که می‌گوید درست به سخنانش گوش نمی‌دهد، باز هم به موضوع پی نبرده، همان کار را تکرار می‌کند. زن به همدردی نیاز دارد ولی مرد فکر می‌کند زن راه‌حلی برای مشکلاتش می‌جوید.

بیشترین گله مردها این است که زنان همیشه سعی دارند آنها را عوض کنند. موقعی که زنی مردی را دوست دارد، احساس مسئولیت می‌کند که در رشد و بالندگی مرد به او کمک نماید و در تعالی و بهبود کارهای شوهرش به او کمک کند. زن در منزل برای خود یک «کمیسیون اصلاحی» تشکیل می‌دهد که محور اصلی آن همسرش می‌باشد. مهم نیست که مقاومت مرد در مقابل کمک‌های او به چه میزانی باشد. زن با سماجت و پافشاری برای هر نوع موقعیتی که به همسرش کمک کند و یا اینکه به او بگوید چه باید بکند، صبر می‌کند. زن فکر می‌کند همسرش را پرورش می‌دهد درحالی که مرد فکر می‌کند تحت کنترل است و در عوض می‌خواهد زنش او را همان‌طوری که هست پذیرا باشد.

نهایتاً این دو مسئله زمانی حل می‌شود که اول بفهمیم چرا مردها همیشه راه‌حل پیشنهاد می‌دهند و چرا زن‌ها در طلب اصلاح و بهبود هستند. وانمود کنیم به عقب برگشته‌ایم: با مشاهده و دقت در زندگی مریخی‌ها و ونوسی‌ها قبل از اینکه این دو سیاره همدیگر را کشف نمایند و یا اینکه به کره زمین بیایند ـاطلاعات چندی در مورد نهاد هر زن و مرد کسب می‌کنیم.

زندگی در مریخ

مریخی‌ها به قدرت و شایستگی و کارآیی و موفقیت بها می‌دهند. آنها همیشه کارهایی انجام می‌دهند که خود را تثبیت نموده و قدرت و مهارتشان را توسعه بخشند. عزت‌نفس آنها منوط به توانایی کسبِ نتیجه است. آنها کمال را بیش از هر چیز از طریق موفقیت و هنر تجربه می‌کنند.

عزت‌نفس یک مرد، منوط به

توانایی او در کسب نتیجه است.

در مریخ همه چیز، واکنشی از همین ارزش‌هاست. حتی لباس آنها طوری طراحی شده که نمایانگر مهارت و شایستگی‌شان باشد. پلیس‌ها، سربازها، تجار، دانشمندان، رانندگان تاکسی، تکنسین‌ها و سرآشپزها، همه لباس‌ها و یا حداقل کلاه‌های متحدالشکلی دارند که نشان‌دهنده شایستگی و قدرت آنهاست.

آنها مطالعه‌ای در روانشناسی ندارند. (مجلاتی نظیر روانشناسی امروز و روانشناسی خود) مردها بیشتر به فعالیت‌هایی در هوای آزاد نظیر شکار و ماهیگیری و مسابقات اتومبیلرانی علاقه‌مند هستند. به اخبار و هواشناسی و انواع ورزش‌ها توجه دارند و رمان و کتاب‌های «خوددرمانی و خودیاری» کوچک‌ترین اهمیتی برایشان ندارد.

آنها بیشتر علاقه‌مند به «اشیاء» و «اجسام» هستند تا به آدم‌ها و احساسات! حتی امروزه در کره زمین، زمانی که زن‌ها درباره داستان‌های عاشقانه خیالبافی می‌کنند، مردها در مورد ماشین‌های قوی و کامپیوترهای پیشرفته و ابزارها و تکنولوژی قدرتمند خیال‌پردازی می‌نمایند. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۵۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۱/۲۶
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۱۸-۶۳۸-۷
تعداد صفحات۳۵۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۱/۲۶
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۱۸-۶۳۸-۷