با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پیچیدگی

دانلود و خرید کتاب پیچیدگی

۴٫۴ از ۱۱ نظر
۴٫۴ از ۱۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پیچیدگی  نوشته  ملانی  میچل  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب پیچیدگی

ملانی میچل، استاد علوم کامپیوتر در دانشگاه ایالتی پورتلند امریکا است. این کتاب در سال ۲۰۰۹ جزو ۱۰ کتاب برتر علمی سایت آمازون قرار گرفت و در سال ۲۰۱۰، جایزه فی بتاکاپا را در امریکا به دست آورد. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «اسرار مورچه‌های نظامی در برابر اسرار بسیاری از سیستم‌های طبیعی و اجتماعی که ما پیچیده در نظر می‌گیریم دنیای کوچکی است. هیچکس دقیقاً نمی‌داند چطور جامعه‌ای از ارگانیسم‌‌های اجتماعی ـ مورچه‌ها، موریانه‌ها، انسان‌ها ـ به صورت جمعی ساختارهای استادانه‌ای می‌سازند که احتمال بقاء جامعه به عنوان یک کل را افزایش می‌دهد. معمای مشابه این است که چطور تشکیلات پیچیده‌ی سیستم‌های ایمنی به مبارزه با بیماری‌ها می‌پردازند، چطور گروهی از سلول‌ها برای تبدیل شدن به چشم یا مغز خود را سازماندهی می‌کنند. چطور اعضای مستقل یک اقتصاد، که هرکدام برای سود خود کار می‌کنند، بازارهای جهانی ساختار یافته و پیچیده را ایجاد می‌کنند و اسرارآمیزتر از همه‌ی این‌ها، چطور پدیده‌هایی که ما «هوشمند» و «هوشیار» می‌نامیم از زیر لایه‌های غیر هوشمند، و غیر هوشیار ظهور می‌کنند؟ چنین سؤالاتی موضوع سیستم‌های پیچیده هستند؛ زمینه‌ای از تحقیقاتی میان ـ رشته‌ای که در جستجوی توصیف این موضوع است که چطور بسیاری از موجودیت‌های به‌نسبت ساده خود را سازمان می‌دهند و بدون هیچگونه کنترل مرکزی به سمت سیستمی جمعی حرکت می‌کنند که الگوها را خلق کرده و اطلاعات را مورد استفاده قرار می‌دهد، و در برخی موارد رشد و یادگیری دارند».

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
radmehr
۱۳۹۸/۰۳/۱۳

ترجمه ای نابود داره ، آخه مگه مجبوری اینجوری ترجمه کنی

structure
۱۳۹۵/۰۵/۱۱

میلیونها بار بخاطر قرار دادن این کتاب سپاسگزارم

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶)
سیستم ایمنی شامل میلیاردها سلول و مولکول در حال گردش در بدن است که به واسطه‌ی انواع مختلف پیام‌ها با هم در ارتباط هستند.
چڪاوڪ
«از نظر پیچیدگی رفتار، مورچه نظامی منفرد یکی از ساده‌ترین جانورانی‌ست که می‌شود تصور کرد» و، اگر ۱۰۰ مورچه نظامی را بر روی یک سطح صاف قرار دهیم، آنقدر می‌چرخند و می‌چرخند تا وقتی که خسته شوند. اما وقتی به نیم میلیون از آن‌ها اجازه دهید به صورت گروهی فعالیت کنند، آنگاه گروه در قالب یک کل تبدیل به چیزی می‌شود که آن‌را «سوپر ارگانیسم» با «هوش جمعی» می‌خوانیم.
radmehr
بهترین زمان ممکن برای زنده بودن است، زمانی که تقریباً هرچه را تصور می‌کردید می‌دانید اشتباه است.
radmehr
تغییر تدریجی در طی زمان‌های طولانی می‌تواند اثرات بسیار بزرگی ایجاد کند.
radmehr
فیزیک امروزی نه تنها چیز زیادی برای گفتن درباره‌ی موضوع هوش و حتی علوم اعصاب ـ که بر روی آن سلول‌های مغز متمرکز بود ـ نداشت، بلکه از این موضوع که چگونه عمل تفکر از فعالیت مغز ناشی می‌شود نیز دریافت روشنی نداشت.
radmehr
هرکدام در مقیاس به خصوصی به بررسی می‌پردازند. اما آیا با نگاه سیستمی می‌توان قوانین یکسان یا اصول مشترکی در این سطوح مختلف و به ظاهر جدا از هم پیدا کرد؟
Hooryar

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۰۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۹۹۵-۶۸-۴
تعداد صفحات۵۰۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۹۹۵-۶۸-۴