با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مدیریت خریدهای ناگهانی  نوشته  وحید ناصحی‌فر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب مدیریت خریدهای ناگهانی

کتاب مدیریت خریدهای ناگهانی نوشته وحید ناصحی‌فر و دیگران است. کتاب مدیریت خریدهای ناگهانی به همت انتشارات چاپ و نشر بازرگانی برای علاقه‌مندان به اقتصاد منتشر شده است.

درباره کتاب مدیریت خریدهای ناگهانی

شناخت رفتار مصرف کننده در محیط کسب و کار، فاکتور مهمی برای دستیابی به فروش بیشتر و کسب سهم بیشتر بازار به شمار می‌رود. خرید ناگهانی یا برنامه ریزی نشده از اجزای مهم رفتار مصرف کننده است که می‌تواند سهم چشمگیری از فروش را به خود اختصاص دهد و می‌توان با اتخاذ راهکارهای مناسب درصد فروش ناشی از خریدهای ناگهانی مشتری را بالا برد. برای کسب سهم بیشتر بازار و فروش بیشتر در شرایط رقابتی امروز، باید از تمامی فاکتورهای فروش استفاده کرد و باعث بقا و رشد کسب وکار شد. خرید ناگهانی نیمه پنهان رفتار مصرف کننده است که فروشندگان ماهر می‌توانند با استفاده از محرک‌های مختلف بدان دست یابند و میزان فروش خود را بالا ببرند. برای موفقیت بیشتر باید تمامی فاکتورهای لازم را شناسایی و بررسی کرد و از فرهنگ و رفتار مصرف کننده نیز غافل نشد. خرید ناگهانی از دیدگاه‌های عقلایی و اقتصادی در رفتار مصرف کننده تبعیت نمی‌کند و با انگیزه‌های پیچیده لذت جویانه روانی- اجتماعی در ارتباط است. محققان پذیرفته اند که خرید ناگهانی زمانی اتفاق می‌افتد که یک فرد خریدی بدون قصد، بدون تفکر و بی‌درنگ انجام می‌دهد؛ زیرا وی به طور فعالانه به دنبال کالای خاصی نبوده، هیچ برنامه‌ای برای خرید نداشته و در حال انجام عمل خرید نبوده است. مشخصه غیر عمدی بودن و عدم برنامه ریزی، لازمه یک خرید ناگهانی است؛ اما این، تنها معیار برای قرار گرفتن در طبقه خرید ناگهانی نیست.

در این کتاب معیارها و روش‌های مدیریت یک خرید ناگهانی را یاد می‌گیرید.

خواندن کتاب مدیریت خریدهای ناگهانی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام کسانی که به مدیریت مالی علاقه‌ دارند پیشنهاد می‌کنیم. 

بخشی از کتاب مدیریت خریدهای ناگهانی

رفتار مصرف‌کننده شامل فعالیت‌های زیادی می‌شود. هر مصرف‌کننده دارای افکار، احساسات، برنامه‌ها، تصمیمات و خریدهای متعددی است. فردی که تنها به فعالیت خرید توجه می‌کند، خیلی از فعالیت‌های مرتبط با آن را نادیده گرفته است. در حالی که بازاریابان باید طیف وسیعی از فعالیت‌های مصرف‌کننده شامل اندیشیدن به محصول، کسب اطلاعات، توجه به تبلیغات، خرید و کاربرد تا رضایت و رجوع مجدد مصرف‌کننده را مورد کنکاش قرار دهند.

رفتار مصرف‌کننده یک فرآیند است. همانگونه که در تعریف رفتار مصرف‌کننده بیان شد، رفتار مصرف‌کننده یک سری فعالیت‌هایی را (انتخاب، خرید، مصرف و...) شامل می‌شود که در مراحل پیش از خرید، حین خرید و پس از خرید به صورت یک فرآیند مستمر در جریان است. رفتار مصرف‌کننده از لحاظ میزان صرف وقت و پیچیدگی متفاوت است. منظور از میزان صرف وقت در رفتار مصرف‌کننده عبارت است از مدت‌زمانی که طی آن تصمیمات خرید اتخاذ می‌شوند یا طول مدت زمان کل فرایند تصمیم‌گیری خرید و پیچیدگی رفتار مصرف‌کننده به تعداد فعالیت‌های درگیر در یک تصمیم و مشکل بودن خود تصمیم اشاره دارد. بین مدت‌زمان و پیچیدگی تصمیم اغلب یک ارتباط مستقیم وجود دارد؛ یعنی در صورت ثابت بودن سایر شرایط و عوامل تأثیرگذار بر فرایند تصمیم‌گیری، هرچه پیچیدگی یک تصمیم بیشتر باشد، زمانی که برای کل فرایند مورد نیاز است بیشتر است.

نکته مهم در مورد این دو عامل این است که زمان و پیچیدگی دو بعد فرایند تصمیم و رفتار مصرف‌کننده هستند که در مورد افراد مختلف و نیز در موقعیت‌های گوناگون متفاوت‌اند. به عنوان مثال، ممکن است خرید یک خودرو در شرایط خاص برای فرد خاص پیچیدگی زیادی داشته باشد، اما در همان شرایط این تصمیم برای فرد دیگری یک فرآیند ساده تلقی شود.

رفتار مصرف‌کننده نقش‌های مختلفی را شامل می‌شود. حداقل ۳ فعالیت کاملاً متفاوت در درون فرآیند رفتار مصرف‌کننده شکل می‌گیرد و در ارتباط با هر کدام از این فعالیت‌ها نقشی برای مصرف‌کننده ایجاد می‌شود. این ۳ نقش عبارتند از:

الف) نقش تأثیرگذار بر خرید

ب) نقش خریدار

ج) نقش مصرف‌کننده


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۲/۱۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۶۸۸۵۵-۳
تعداد صفحات۱۱۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۷,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۲/۱۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۶۸۸۵۵-۳