با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پارت ها و روزگارشان

دانلود و خرید کتاب پارت ها و روزگارشان

پژوهشی در تاریخ باستان ایران

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پارت ها و روزگارشان  نوشته  وستا سرخوش کورتیس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب پارت ها و روزگارشان

کتاب پارت ها و روزگارشان مجموعه مقالات پژوهشی در تاریخ باستان ایران و دوران سلطنت پارت‌ها بر ایران است. ویرایش مقالات این کتاب را دکتر وستا سرخوش کورتیس، عضو موزه بریتانیا، و سارا ستیوارت از موسسه خاورمیانه لندن بر عهده داشتند.

می‌توانید این کتاب را با ترجمه محمود فاضلی بیرجندی بخوانید و سفری به دل تاریخ ایران باستان داشته باشید. 

درباره کتاب پارت ها و روزگارشان

پارت‌ها یکی از اقوام باستانی ایرانی بودند که پس از هخامنشیان و با قیام علیه سلوکیان موفق شدند تا بر بخش عظیمی از ایران سلطنت کنند. این قوم که در تاریخ به رهبری ارشک یا اشک قیام کردند، در متون تاریخی با نام اشکانیان شناخته می‌شوند. این حکومت در زمان اوجش موفق شده بود از رود فرات تا هندوکش و از کوه‌های قفقاز تا خلیج فارس را زیر پرچم خود درآورد. علاوه بر این، جاده ابریشم نیز در محل حکومت آنان قرار داشت و همین موضوع ایران را به یکی از مراکز تجارت دوران خودش بدل کرده بود. پارت‌ها تیسفون، هگمتانه و شوش را جز پایتخت‌های خود قرار دادند و از ۲۴۷ قبل از میلاد تا ۲۲۴ میلادی بر قسمت اعظمی از غرب آسیا که شامل ایران کنونی و بسیاری از کشورهای همسایه‌اش می‌شود، سلطنت کردند. 

این کتاب مجموعه مقالاتی از حکومت اشکانیان، سلطنت پارت‌ها بر ایران و تاریخ ایران در دوران سلطنت پارتی است. منابع تاریخی، سفال و سنگ‌نبشته‌های اندکی از این دوران در اختیار ما است. در میان کتاب‌های تاریخی خارجی که بتواند ما را با آن روزگار آشنا کند نیز مطالب چندانی به دست نمی‌آید. اما کتاب پارت‌ها و روزگارشان شامل مقالاتی ارزشمند است که می‌تواند یک راهنمای عالی برای شناخت ایران در روزگار باستانی باشد.  

کتاب پارت ها و روزگارشان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

اگر از مطالعات تاریخی لذت می‌برید و به تاریخ ایران باستان علاقه دارید، خواندن کتاب پارت ها و روزگارشان را به شما پیشنهاد می‌کنیم. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۱۰/۱۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۷۴۲-۱۰-۷
تعداد صفحات۱۹۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۹,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۱۰/۱۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۷۴۲-۱۰-۷