با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
من چگونه تئوری پردازی می کنم؟

دانلود و خرید کتاب من چگونه تئوری پردازی می کنم؟

۴٫۹ از ۱۲ نظر
۴٫۹ از ۱۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب من چگونه تئوری پردازی می کنم؟  نوشته  هنری مینتزبرگ  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب من چگونه تئوری پردازی می کنم؟

کتاب من چگونه تئوری پردازی می کنم؟ نوشته هنری مینتزبرگ است که با ترجمه محمد حسین نقوی منتشر شده است. این کتاب سعی دارد اساس تئوری‌پردازی برای علوم اجتماعی را بررسی کند. 

درباره کتاب من چگونه تئوری پردازی می کنم؟

بســیاری از ما ســال‌های طلایی عمرمــان را در دانشــگاه و کلاس‌های درس ســپری کرده‌ایم. آن‌جا تاکید زیادی بر روش‌های اســتاندارد تحقیق می‌شد. اما من بــه ندرت پژوهش‌هایــی را دیده‌ام کــه نتایج آنها مخاطــب را به وجد آورد، یا پژوهش‌گرانی که ایده‌ها و آثار بدیعی داشــته باشــند. از همه ســو، صدای بی‌فایده بودن پژوهش‌های دانشــگاهی در ایران، خصوصا در حوزه علوم اجتماعی شنیده می‌شــود، اما کســی به پای این دغدغه‌ها نمی‌نشیند تا گره از کار بگشــاید. یکی از سولات حل نشــده برای من همیشه این بوده که تئوری‌پردازان بزرگ، چگونه چنین تئوری‌های زیبا و توصیف‌های جالبی را از یک پدیده فراهم می‌کنند؛ این تئوری‌ها کــه انبوه دانش علوم اجتماعی در دنیا را می‌سازد چگونه خلق می‌شــوند.

 هنری مینتزبرگ، متفکری متفاوت و دگراندیشـی اســت کــه تئوری‌هایش تاثیر زیادی در دنیای مدیریت داشــته‌اند در کتاب من چگونه تئوری پردازی می کنم؟ جواب تمام سوالات بالا را می‌دهد.

خواندن کتاب من چگونه تئوری پردازی می کنم؟ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به علوم اجتماعی پیشنهاد می‌کنیم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۸)
محمد
۱۳۹۹/۱۰/۰۵

عالی بود ... هر چقدر از جالب و جذاب و متفاوت بودن این کتاب بگم کمه، این کتابچه برای همه پژوهشگران علوم انسانی و اجتماعی برای همه استادهای دانشگاه ما برای هر کس که انتخاب میکنه زندگی اکادمیک داشته باشه

- بیشتر
Zmoradi
۱۳۹۹/۱۰/۰۵

خطوط این کتابچه، خواننده رو با خودش همراه می کنه، ترجمه، خوب هست و پاورقی های بجا، حق مطلب رو بهتر ادا کرده. من خیلی از خوندنش به وجد اومدم و اون رو به همه پژوهشگران علوم انسانی، توصیه میکنم:)

سبا
۱۳۹۹/۱۰/۰۵

کتاب خوبیه و در واقع یه دنیای متفاوتی از آنچه ما از دانشگاه و تحقیق و پژوهش میشناسیم هست. خواندنش خالی از لطف نیست.

افشین
۱۳۹۹/۱۱/۱۰

بسیار لذت بردم از مطالعه کتاب. به طوری کلی مینتزبرگ قصد داره بگه انقدر نگاه خشک به امر پژوهشنداشته باشیم و گاهی هم بهش مثل اثر هنری نگاه گنیم‌ اثری که از درون پژوهشگر میجوشه و منجر میشه به معرفتی

- بیشتر
زهرا
۱۳۹۹/۱۰/۰۹

فوق العاده بود. محتوا ترجمه و صفحه آرایی خیلی خوب بود. به نظر من کتاب خیلی مهمیه حتی اگر اکادمیک هم نباشید این کتاب خواندن داره.

ﻓﺮاﻧﻚ
۱۳۹۹/۱۰/۰۶

زیبا، دلنشین و متفاوت بود:))

کاربر ۱۲۸۶۶۳۴
۱۳۹۹/۱۰/۰۹

عالی بود، این کتاب حال من را خوب کرد. اگر پژوهش کیفی اینه که مینتزبرگ میگه، پس چی میگن این اساتید ما در دانشگاه؟

jjzarei
۱۴۰۰/۰۲/۰۳

مینتزبرگ در زمرهٔ موجوداتی است که بودشان تماماً خیر است، و مطالعه آثارشان بینش‌افزاست، و نگاه آدم‌ها را به قبل و بعد تقسیم می‌کند. این مقاله، نوشته‌ای عمیق و بی‌تکلف از نابغه حوزه مدیریت و سازمان است.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۴ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۰/۱۰
تعداد صفحات۷۴صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۰/۱۰