با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
منتخب مثنوی؛ دفتر ششم

دانلود و خرید کتاب منتخب مثنوی؛ دفتر ششم

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب منتخب مثنوی؛ دفتر ششم  نوشته  مولانا جلال‌الدین محمد بلخی مولوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب منتخب مثنوی؛ دفتر ششم

کتاب منتخب مثنوی؛ دفتر ششم با گزینش، تلخیص، مقابله تفاسیر و تحلیل ثریا همت آزاد، شرحی بر دفتر ششم مثنوی معنوی است. این اثر یکی از مشهورترین آثار مولانا، شاعر و عارف قرن ششم است.

این اثر به شرح داستان‌ها و ابیاتی می‌پردازد که مولانا در دفتر ششم مثنوی نگاشته و سروده است. مثنوی معنوی، یکی از ارزشمندترین آثار مولانا است که باب‌های حکمت و عرفان را به روی مخاطبان و صاحبدلان گشوده است. مولانا که شاعر و عارفی بزرگ و شوریده بود مثنوی معنوی را به ابیاتی شورانگیز و داستان‌هایی بی‌نظیر مزین کرد که از عمیق‌ترین مفاهیم عرفانی سخن می‌گویند.

جالب است بدانید که مولانا خود درباره ناتمام ماندن دفتر ششم و هفتم در پاسخ به سوال سلطان ولد، فرزندش که پرسیده بود: «داستان شاهزاده سوم دژ هش ربا ناتمام ماند» اینطور گفته است: «دیگر اشتر نطقم بخفت و پس از من کسی دیگر خواهد آمد و ناگفته‌ها را خواهد گفت.»

کتاب منتخب مثنوی؛ دفتر ششم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب برای تمام دوست‌داران شعر، ادبیات و عرفان مولانا جذاب است.

درباره‌ی مولانا جلال‌الدین محمد بلخی

جلال الدین محمد بلخی رومی ملقب به مولانا، در قرن ۶ زندگی می‌کرد. او را خداوندگار می‌نامیدند هرچند که خود در برخی اشعارش، تخلص خموش را برگزیده بود. مولانا در بلخ زاده شد اما در زمان حمله‌ی مغولان و به دلیل مشکلاتی که پدرش بهاولد با دستگاه دولتی داشت به قونیه مهاجرت کردند و آن‌جا مولانا رشد کرد و بزرگ شد و برای خود مجالس وضع و درس بسیاری بنا کرد. او بعدها در ملاقاتی که با شمس تبریزی داشت به کلی تغییر کرد و از تمام آن‌چه که برای او نام می‌خرید کنار گرفت و به عرفان و سیر و سلوک درونی پرداخت. مشهور ترین اثر او مثنوی معنوی است و دیوان شمس، فیه ما فیه و مجالس سبعه از دیگر آثار او هستند. 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
elham taherkhani
۱۳۹۹/۱۱/۰۴

باقی قصه فقیر روزی طلب بی واسطه کسب جزو دفتر ششم هستاما تو فهرست اینکتاب نیست 😔

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۷۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۹/۲۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۷۱۰۹-۶۳-۵
تعداد صفحات۲۷۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۹/۲۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۷۱۰۹-۶۳-۵