با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب منتخب مثنوی؛ دفتر ششم اثر مولانا جلال‌الدین محمد بلخی مولویoff

کتاب منتخب مثنوی؛ دفتر ششم

نویسنده:مولانا جلال‌الدین محمد بلخی مولویگردآورنده:ثریا همت آزادانتشارات:موسسه فرهنگی هنری نوروز هنرسال انتشار:۱۳۹۶تعداد صفحه‌ها:۲۷۴ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:
۵.۰از ۱ رأیخواندن نظرات

سال انتشار۱۳۹۶

تعداد صفحه‌ها۲۷۴ صفحه

دسته‌بندی

معرفی کتاب منتخب مثنوی؛ دفتر ششم

کتاب منتخب مثنوی؛ دفتر ششم با گزینش، تلخیص، مقابله تفاسیر و تحلیل ثریا همت آزاد، شرحی بر دفتر ششم مثنوی معنوی است. این اثر یکی از مشهورترین آثار مولانا، شاعر و عارف قرن ششم است.

این اثر به شرح داستان‌ها و ابیاتی می‌پردازد که مولانا در دفتر ششم مثنوی نگاشته و سروده است. مثنوی معنوی، یکی از ارزشمندترین آثار مولانا است که باب‌های حکمت و عرفان را به روی مخاطبان و صاحبدلان گشوده است. مولانا که شاعر و عارفی بزرگ و شوریده بود مثنوی معنوی را به ابیاتی شورانگیز و داستان‌هایی بی‌نظیر مزین کرد که از عمیق‌ترین مفاهیم عرفانی سخن می‌گویند.

جالب است بدانید که مولانا خود درباره ناتمام ماندن دفتر ششم و هفتم در پاسخ به سوال سلطان ولد، فرزندش که پرسیده بود: «داستان شاهزاده سوم دژ هش ربا ناتمام ماند» اینطور گفته است: «دیگر اشتر نطقم بخفت و پس از من کسی دیگر خواهد آمد و ناگفته‌ها را خواهد گفت.»

کتاب منتخب مثنوی؛ دفتر ششم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب برای تمام دوست‌داران شعر، ادبیات و عرفان مولانا جذاب است.

درباره‌ی مولانا جلال‌الدین محمد بلخی

جلال الدین محمد بلخی رومی ملقب به مولانا، در قرن ۶ زندگی می‌کرد. او را خداوندگار می‌نامیدند هرچند که خود در برخی اشعارش، تخلص خموش را برگزیده بود. مولانا در بلخ زاده شد اما در زمان حمله‌ی مغولان و به دلیل مشکلاتی که پدرش بهاولد با دستگاه دولتی داشت به قونیه مهاجرت کردند و آن‌جا مولانا رشد کرد و بزرگ شد و برای خود مجالس وضع و درس بسیاری بنا کرد. او بعدها در ملاقاتی که با شمس تبریزی داشت به کلی تغییر کرد و از تمام آن‌چه که برای او نام می‌خرید کنار گرفت و به عرفان و سیر و سلوک درونی پرداخت. مشهور ترین اثر او مثنوی معنوی است و دیوان شمس، فیه ما فیه و مجالس سبعه از دیگر آثار او هستند. 

دیگران دریافت کرده‌اند

نظرات کاربران

elham taherkhani
۱۳۹۹/۱۱/۰۴

باقی قصه فقیر روزی طلب بی واسطه کسب جزو دفتر ششم هستاما تو فهرست اینکتاب نیست 😔

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است