با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شیرویه نامدار

دانلود کتاب شیرویه نامدار

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب شیرویه نامدار

«شیرویه نامدار»، از مجموعه ادبیات عامه منتشر شده است و توسط «علیرضا سیف‌الدینی» ویراسته شده است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

«روایت کرده‌اند قیس رماح و فیروز با لشکر همه جا می‌رفتند تا به دره کوهی رسیدند که سپاه شیرزاد در آن‌جا بودند. قیس با لشکر آن‌جا توقف کردند و چون شب شد فیروز گفت: «من چهار هزار کس برمی‌دارم و بر ایشان شبیخون می‌زنم و در طلوع صبح شما برخیزید و سوار شوید و باقی لشکر را به چهار سردار بر ایشان قرار دهید و اول سرداری را با لشکر می‌فرستید و به فاصله نیم‌ساعت سردار دیگر می‌فرستی. به این طریق چهار سردار را می‌فرستی و آخر خودت می‌آیی. دیگر کار نداشته باش که شکست سپاه و زنده گرفتن شیرزاد با من. »

قیس قبول کرد، اما چون پاسی از شب گذشت فیروز چهار هزار کس را برداشت و روانه گردید. اما از آن جانب لشکر روم با خاطرجمع در خیمه‌های خود نشسته و خوابیده بودند که فیروز مانند اجل معلق به حوالی اردوی ایشان رسید و لشکر را در گوشه‌ای باز داشت و خود پیاده روانه اردوی رومیان گردید و از یک جانب داخل شد و از هر گوشه و کنار گردش می‌کرد تا آن که به خیمه شیرزاد رسید دید پاسبانان خوابیده‌اند. آهسته پیش رفت و خود را به طبل چادر رسانید و طبل را از هم شکافت و داخل شد و چشمش بر جوانی افتاد که به بیست سالگی آثار مردی از چهره او هویداست.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Omid H
۱۳۹۷/۰۱/۰۷

این کتاب خیلی جالبه عجیبه برام که نظری راجع بهش داده نشده. واقعا خیلی جذاب و قشنگ بود به کسانی علاقه به افسانه و اسطوره دارن و یا دوست دارن یه داستان پرفراز و نشیب رو بخونن پیشنهاد می کنم این

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۶۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۱۱-۶۰۴-۰
تعداد صفحات۴۶۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۹,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۱۱-۶۰۴-۰