دانلود و خرید کتاب زبان فارسی را چگونه آموزش دهیم اثر رضامراد صحرایی | نشر نویسه پارسی | طاقچه
با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب زبان فارسی را چگونه آموزش دهیم اثر رضامراد صحرایی

کتاب زبان فارسی را چگونه آموزش دهیم

معرفی کتاب زبان فارسی را چگونه آموزش دهیم

کتاب زبان فارسی را چگونه آموزش دهیم نوشته رضامراد صحرائی است. تنوع فارسی‌آموزان خارجی، در کنار تفاوت‌های فردی آنها و سایر عوامل تأثیرگذار در یادگیری زبان دوم (مانند سن، جنس، زبان اول، نظام آموزشی و مانند اینها)، تربیت معلمان و مدرسان حرفه‌ای برای آموزش ساده، سریع، انگیزه‌بخش و مؤثر زبان فارسی را به یک ضرورت قطعی و غیرقابل اجتناب بدل ساخته است. 

برای آموزش اثربخش زبان فارسی تسلّط کافی بر این زبان و آشنایی با روش‌ها و فنون تدریس آن لازم است اما کافی نیست. معلم موفق زبان فارسی کسی است که بتواند اصول و فنون آموزشی را به خوبی و به درستی بکار ببندد. کتاب حاضر با همین هدف تألیف شده است. 

کتاب زبان فارسی را چگونه آموزش دهیم در ۹ فصل سامان یافته و پس از فصل مقدمه، که درباره مسائل کلی آموزش زبان دوم/ خارجی است، فصل های ۲ تا ۸ به ترتیب به آموزش مهارت‌های شنیدن، صحبت‌کردن، خواندن و نوشتن تلّفظ، واژه و دستور زبان فارسی اختصاص یافته‌اند. فصل پایانی نیز درباره سبک‌ها و راهبردهای یادگیری است. در انتهای هر فصل، یک آزمونک طراحی شده‌ که پاسخ تشریحی آنها در انتهای کتاب ارائه شده‌است. همچنین، در پایان هر فصل مهم‌ترین منابع که می‌تواند برای مطالعۀ بیشتر خوانندگان نیز سودمند باشند، معرفی شده است.

خواندن کتاب زبان فارسی را چگونه آموزش دهیم را به چه کسانی پشنهاد می‌کنیم

 مخاطبان اصلی این کتاب همۀ استادان و مدرسان زبان فارسی در داخل و خارج از ایران هستند. به‌علاوه، این کتاب می‌تواند منبع قابل‌اتکایی برای دو درس «اصول و فنون آموزش مهارت‌های زبانی» و «تدریس عملی» در دوره کارشناسی ارشد آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان باشد. 

دیگران دریافت کرده‌اند

سایر کتاب‌های رضامراد صحرایی

مشاهده همه

سایر کتاب‌های نشر نویسه پارسی

مشاهده همه

نظرات کاربران

parinoor
۱۳۹۹/۰۹/۰۶

بنظرم هر آزفایی باید این کتاب را داشته باشد. مباحث خوب و مفیدی داشت

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است