با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب پرسه در متون عاشقانه‌ی کهن فارسی اثر ایرج افشاری اصل

دانلود و خرید کتاب پرسه در متون عاشقانه‌ی کهن فارسی

کند و کاوی در متون «وامق و عذرا»، «یوسف و زلیخا» و «هزار و یک شب»

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پرسه در متون عاشقانه‌ی کهن فارسی  نوشته  ایرج افشاری اصل  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب پرسه در متون عاشقانه‌ی کهن فارسی

پرسه در متون عاشقانه‌ی کهن فارسی اثر ایرج افشاری اصل مجموعه‌ای از متون کلاسیک عاشقانه فارسی برای دوست‌داران ادبیات کلاسیک غنایی است.

ادبیات کلاسیک هر ملتی آئینه‌ فرهنگ و گنجینه‌ ادبی آن ملت به حساب می‌آید. آثاری که از گود آزمون در طول تاریخ سربلند بیرون آمده و به نیازهای فرهنگی زمانه خود پاسخ مؤثری داده‌اند و خود را تا زمان‌های دیگر کشانده و به شکل پویا و زنده خود را حفظ کرده‌اند. اگر اثری امروز در دست مردمان یک کشوری ورق می‌خورد، یعنی اینکه کتاب زمانه معاصر است و به بخشی از نیازهای فرهنگی و روحی و عاطفی او پاسخ مناسبی دارد.

متون کلاسیک به خاطر پرداخت به مسایل عام بشری و درد مشترک، در همه¬ی اعصار ارجاعاتی به آنها می‌شود. متون کلاسیک، به تم‌های ازلی و ابدی می‌پردازند. از جمله عشق، نفرت، حسادت، حرص و طمع، انتقام و پشیمانی، برادرکشی و خشم، آلودگی و پاک دامنی و... می‌پردزاند.

متون کلاسیک، متونی برای تمام فصول هستند. کهنه نمی‌شوند. پویا و مانا هستند. از گزند باد و غارت و چپاول و تنگ‌نظری‌ها در امان هستند. دفن نمی‌شوند. با اقتدار گردن می‌افرازند. همچون یاقوت مشعشعی میان تلّی از خاکستر نورافشانی می‌کنند. مهربان و بی‌ادعا خود را هدیه می‌کنند. و در موقعیت‌های سخت و پیچیده ارائه‌ی طریق کرده و اعلام حضور می‌کنند. علاوه بر ظرفیت بالای مضمون و محتوا از حیث عناصر نمایشی، ظرفیت مناسبی دارند و برای نمایش‌ تبدیلی خوراک مناسب و پرملاطی دارند.

نویسنده امیدوپار است با خوانش این مجموعه، به خواندن آثار کلاسیک فارسی بیشتر راغب بشوید و خوراک مناسبی از آن متون استحصال کنید.  

 خواندن کتاب پرسه در متون عاشقانه‌ی کهن فارسی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان به متون کلاسیک غنایی را به خواندن این کتاب دعوت می‌کنیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۸ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۷/۳۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۸۹-۸۰۹-۸
دسته بندی
تعداد صفحات۸۸صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۷/۳۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۸۹-۸۰۹-۸