با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
۴٫۳ از ۱۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جایگاه عزم  نوشته  محمدرضا فلاح‌شیروانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب جایگاه عزم

جایگاه عزم کتابی نوشته محمدرضا فلاح شیروانی است که در انتشارات پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی باقرالعلوم به چاپ رسیده است. این کتاب درباره عنصر عزم و اراده انسانی در راه رسیدن به کمال بحث می‌کند.

خواندن کتاب جایگاه عزم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان به مباحث انسان‌شناسی و هستی‌شناسی اسلامی 

 بخشی از کتاب جایگاه عزم

آن‌گاه که عزم «جوهرۀ انسانیّت» خوانده می‌شود، حساسیّت بالایی نسبت به آن پدید می‌آید و ما طالب دریافت تصویری تفصیلی‌تر دربارۀ جایگاه آن و مناسبات آن با عناصر انسانی دیگر می‌شویم.

 غرض اصلی نوشتار این است که بگوید عنصر عزم را باید تفصیلی‌تر شناخت و دربارۀ نسبت آن با معرفت تعجیل نکرد. البته ورودی در باب این نسبت نیز شده و ترسیم مختصری صورت گرفته است. باشد که این نوشتار مختصر فتح بابی باشد برای پرداختهای هرچه تفصیلی‌تر تا ما هرچه بیشتر از «جوهرۀ انسانیّت» شناخت پیدا کنیم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
فاطمه
۱۴۰۱/۰۲/۱۹

عنوان کتاب دقیق نیست از نظر من جایگاه عزم یعنی اهمیت و ضرورت و کاربرد و دلالتهای آن مثلا در تعلیم و تربیت و.... اما در این کتاب به مفهوم عزم و تفاوت آن با میل پرداخته شده البته که بحث پراهمیتی هست

- بیشتر
amirhossein.raeisi
۱۴۰۰/۱۲/۱۷

مختصر بود و تخصصی و خیلی فسلفی .

حسین
۱۴۰۰/۱۱/۰۲

بنظرم بحث جالبی است اما کامل نیست ، مبحث اراده و عزم بحث جدی تر میطلبد چراکه در علوم مختلفی بحث شده است، این کتاب کاربردی نیست و فقط در پی شناخت بحث عزم و میل انسان است ، اینکه

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۶ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۷/۲۲
شابک۹۷۸۶۲۲۶۵۹۷۲۴۱
تعداد صفحات۳۶صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۷/۲۲
شابک۹۷۸۶۲۲۶۵۹۷۲۴۱