با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پدر، به من بگو نژادپرستی یعنی چه؟

دانلود و خرید کتاب پدر، به من بگو نژادپرستی یعنی چه؟

۳٫۷ از ۳ نظر
۳٫۷ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پدر، به من بگو نژادپرستی یعنی چه؟  نوشته  طاهر بن جلون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب پدر، به من بگو نژادپرستی یعنی چه؟

کتاب پدر، به من بگو نژادپرستی یعنی چه؟ نوشته‌ی طاهربن جلّون و ترجمه ایلمیرا دادور، اثری خواندنی است که به زبان ساده درباره‌ی نژادپرستی با کودکان و نوجوانان صحبت می‌کند. 

درباره‌ی کتاب پدر، به من بگو نژادپرستی یعنی چه؟

طاهربن جلّون، نویسنده و روزنامه‌نگار مراکشی ساکن فرانسه، در کتاب پدر، به من بگو نژادپرستی یعنی چه؟ گفتتگویی با دختر یازده‌ساله‌اش، مریم دارد. او در این گفتگو به مریم و دوستانش درباره‌ی نژادپرستی توضیح داده است. ابتدا نژادپرستی را تعریف کرده است. سپس به آن‌ها گفته که نژادپرستی در فطرت کودکان نیست. کودکان نژادپرست به دنیا نمی‌آیند بلکه به مرور و به خاطر تربیت غلط، نژادپرست می‌شوند. او برای اینکه حرف‌هایش در ذهن بچه‌ها بماند، مثال‌های جالبی از رفتارهای نژادپرستانه می‌زند. جلّون همچنین درباره‌ی باورهای غلط و اعتقادات نژادپرستان هم حرف زده و آن‌ها را به برتری جویی، بیگانه ستیزی، هراس از دیگرانی که شبیه خودشان نیستند و تعصب متهم کرده است.  

کتاب پدر، به من بگو نژادپرستی یعنی چه؟ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

اگر دوست دارید که با کودکتان گفتگویی سازنده درباره‌ی مفهوم نژادپرستی داشته باشید، کتاب پدر، به من بگو نژادپرستی یعنی چه؟ را به آن‌ها هدیه بدهید. 

بخشی از کتاب پدر، به من بگو نژادپرستی یعنی چه؟

پدر، به من بگو نژادپرستی یعنی چه؟

نـژادپـرسـتـی، متأسفانه، رفـتـاری اسـت گسترش یافته و جاری در همۀ جوامع. در کشورهایی، رفتاری عادی شمرده می‌شود، چون در واقـع مـردم توجهی به آن ندارند. می‌توان گفت نژادپرستی، بدگمان بودن به دیگران و پست شمردن کسانی است که از حیث ویژگی‌های ظاهری و فرهنگی با ما یکسان نیستند.

منظورت از جاری چیست؟ بهنجار؟

نه، هرگاه روشی جاری باشد دلیل بر بهنجاری آن نیست. عموما ایــن گـرایـش در انـسـان اســت کـه بـه کسی کـه بـا او متفاوت است، بدگمان باشد، مثلا به فردی خارجی. این رفتاری است جهانی و هم سن و سال با بشر، که همگان را ً هم شامل می شود.

اگر شامل همه بشود، پس من هم نژادپرستم!

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
rozita roshan
۱۳۹۹/۰۷/۲۱

لطفا این کتاب و سایر کتابهای سطح بالا را هم جزو بی نهایت قرار دهید

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۹ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۶/۲۳
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۹۴۲۴۵-۴
تعداد صفحات۶۹صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۶/۲۳
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۹۴۲۴۵-۴