با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فرشتگان بال ندارند

دانلود و خرید کتاب فرشتگان بال ندارند

مجموعه‌ی داستان کوتاه

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فرشتگان بال ندارند  نوشته  ژیلا تقی‌زاده  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فرشتگان بال ندارند

کتاب فرشتگان بال ندارند، مجموعه‌ی داستان کوتاه درباره‌ی آدم‌ها و زندگی نوشته ژیلا تقی‌زاده است. 

درباره‌ی کتاب فرشتگان بال ندارند

ژیلا تقی‌زاده در کتاب فرشتگان بال ندارند، ده داستان کوتاه بهم پیوسته را نوشته است. داستان‌های این کتاب، داستان زندگی آدم‌ها است. در این داستان‌ها آدم‌ها با خوبی و بدی کردن به یکدیگر سبب دگرگونی زندگی یکدیگر می‌شوند. در واقع نقش فرشته نجات یکدیگر را بازی می‌کنند. به همین سبب نام مجموعه فرشتگان بال ندارند انتخاب شده است.

کتاب فرشتگان بال ندارند را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

اگر از خواندن داستان کوتاه از نویسندگان ایرانی لذت می‌برید، خواندن کتاب فرشتگان بال ندارند را به شما پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب فرشتگان بال ندارند

برای اینکه در تنهایی برای خودتان غذا بپزید به نصف یک کلم احتیاج دارید. یک پیاز متوسط و یک تکه زنجبیل تازه. وقتی کلم‌ها را خلالی خرد کردید، تازه متوجه می‌شوید زیادند. همان‌طور که آن‌ها را در آبکش می‌ریزید تا بشویید، می‌دانید این به خاطر دلتنگی‌ست؛ همین زیاد بودن کلم. برای دو نفر دارید تهیه می‌بینید. به خودتان می‌قبولانید که او، برای خودش غذایی دست و پا کرده حتماً. دخترهای دانشجو زود یاد می‌گیرند مثل مادرها یک پیاز را از وسط نصف کنند. پوستش را بگیرند و روی تخته نگینی ریزکنند. حالا نوبت بغض کردن است، پس سماور را روی جوش بگذارید؛ چون با یک فنجان چای گرم راحت‌تر می‌توانید قورتش بدهید. یک ماهیتابه‌ی ترجیحاً مسی یا استیل روی شعله‌ی‌ گاز بگذارید. کلم‌ها باید ریز‌تر شوند و آن مقدار اضافی بروند توی فریزر. فنجان را می‌گذارید، دوباره کارد را بر می‌دارید که، وای. انگشت اشاره را باید جمع می‌کردید که نکردید. زخم برداشت. تا خون نریخته روی پیازها باید انگشت را یا ببرید توی دهان یا بگیرید زیر شیر آب. زیر ماهیتابه را خاموش کنید. انگشت اشاره را فشار دهید. دستتان را که می‌رود طرف تلفن پس بکشید. برای اینکه غذای امروز هم به شما بچسبد و هم به دخترتان این کار ضروری است. پس فعلاً تلفن را فراموش کنید. باید بروید سراغ زنجبیل تازه. دخترت زنجبیل دوست ندارد. دوباره بغض و یک فنجان چای دیگر. نمی‌خواهی لذت خوردن زنجبیل تازه را بگذاری به پای شادمانی از نبودن دختر. پوستش می‌کنی و می‌اندازی توی هاون سنگی. می‌کوبی، می‌کوبی. 

فهرست 

  • چتر شطرنج سبز 
  • خرچنگ‌ها 
  • َ فرشته‌ای با تریپ خفَن 
  • معلم فارسی مدرسه‌ی شاهپور 
  • نیش زنبور 
  • او طرف چپ سرش گل می‌زد 
  • سه بچه گربه‌ی نارس 
  • لوطی مهرداد 
  • دلبر
  • بابا حسن
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۵/۲۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۶۲۵-۰۰-۱
تعداد صفحات۱۰۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۵/۲۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۶۲۵-۰۰-۱