با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تولی و تبری

دانلود و خرید کتاب تولی و تبری

بررسی ارزش اعتقادی و ایمانی دوستی با اهل بیت (ع) و دشمنی با دشمنان اهل بیت (ع)

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تولی و تبری  نوشته  عباس رحیمی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب تولی و تبری

تولی و تبری کتابی نوشته عباس رحیمی است که به بررسی ارزش‌های اعتقادی و ایمانی دوستی با اهل بیت (ع) و دشمنی با دشمنان اهل بیت (ع) می‌پردازد.

مؤلف در این کتاب تلاش کرده است تا با تبیین تولی و تبری،خواننده را با یکی از ارکان جدّی دین اسلام آشنا سازد و در دل مباحث،پاسخ بسیاری از شبهات را به صورت شفاف بیان سازد.همچنین دامن معارف شیعی را از اتّهامات ناروا پاک سازد.

دراین کتاب می‌خوانیم که آیا منزلت ۱۴ معصوم(ع) در نظر شیعه در حدّ خداست؟

چرا شیعیان حاجتهایشان را از اهل بیت می خواهند؟

انتظارات امامان از پیروان شان چیست؟

چرا هرچه تلاش می‌کنیم در مسایل معنوی رشد نمیکنیم؟

 خواندن کتاب تولی و تبری را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 این کتاب برای آشنا سازی جوانان با معارف و اخلاق اسلامی نوشته شده است.

 بخشی از کتاب تولی و تبری

در آیه دیگر فرمود: قُلْ إِن کَانَ آبَاؤُکُمْ وَأَبْنَآؤُکُمْ وَإِخْوَانُکُمْ وَأَزْوَاجُکُمْ وَعَشِیرَتُکُمْ وَأَمْوَالٌ اقْتَرَفْتُمُوهَا وَتِجَارَةٌ تَخْشَوْنَ کَسَادَهَا وَمَسَاکِنُ تَرْضَوْنَهَا أَحَبَّ إِلَیْکُم مِنَ اللّهِ وَرَسُولِهِ وَجِهَادٍ فِی سَبِیلِهِ فَتَرَبَّصُواْ حَتَّی یَأْتِیَ اللّهُ بِأَمْرِهِ وَاللّهُ لاَ یَهْدِی الْقَوْمَ الْفَاسِقِینَ؛۱۲«بگو اگر پدران و پسران و برادران و زنان و خاندان شما و اموالی که گرد آورده‌اید و تجارتی که از کسادش بیمناکید و سراهایی را که خوش می‌دارید، نزد شما از خدا و پیامبرش و جهاد در راه وی دوست‌داشتنی‌تر ند، پس منتظر باشید تا خدا فرمانش را به اجرا درآورد و خداوند گروه فاسقان را راهنمایی نمی‌کند.»

این تبرّی را خداوند در آیه ۱۳ همان سوره، به صورت نهی از تولّی آن‌ها بیان می‌کند: یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا تَتَوَلَّوْا قَوْمًا غَضِبَ اللَّهُ عَلَیْهِمْ۱۳ «ای کسانی که ایمان آورده‌اید! مردمی را که خدا بر آنان خشم رانده به دوستی مگیرید!»

این آیه، کسانی را که مورد غضب خداوند باشند، چه مشرکان، چه کافران و چه مدّعیان مسلمانی _ که مورد غضب خدا باشند _ شامل می‌شود. یعنی پیمان و دوستی، میان مؤمن _ که ولیّ خداوند است _ و غیر او _ که دشمن خداوند است _ نمی‌تواند تحقّق پیدا کند و شرط مسلمان بودن، بریدن و قطع رابطه با دشمنان خداوند از هر دسته و گروهی می‌باشد. لذا این آیه، شامل تولّی و تبرّی خاص می‌شود.

سوره مجادله تبرّی را به گونه‌ای دیگر بیان می‌کند که لحنی تندتر دارد چنان که فرمود: لَا تَجِدُ قَوْمًا یُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَالْیَوْمِ الْآخِرِ یُوَادُّونَ مَنْ حَادَّ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَلَوْ کَانُوا آبَاءهُمْ أَوْ أَبْنَاءهُمْ أَوْ إِخْوَانَهُمْ أَوْ عَشِیرَتَهُمْ؛۱۴ «قومی را نَیابی. که به خدا و آخرت ایمان داشته باشند و در عین حال کسانی را که با خدا و رسولش مخالفت کرده‌اند _ هر چند پدرانشان یا پسرانشان یا برادرانشان یا عشیرهٔ آنان باشند _ دوست بدارند.»

یعنی تو هرگز نمی‌یابی گروهی را که ایمان به خدا و قیامت داشته باشد و در عین حال طرح دوستی با کسانی که دشمن خدا و رسول هستند بریزد.


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۹/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۰۲-۵۳۳-۶
تعداد صفحات۱۲۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۹/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۰۲-۵۳۳-۶