با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب جنگ جهانی دوم اثر حمید عشقی

دانلود و خرید کتاب جنگ جهانی دوم

از آغاز تا فرجام

۳٫۹ از ۱۵ نظر
۳٫۹ از ۱۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جنگ جهانی دوم  نوشته  حمید عشقی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب جنگ جهانی دوم

کتاب جنگ جهانی دوم، نوشته حمید عشقی است. جنگ جهانی دوم مهم‌ترین واقعه تاریخ معاصر است، تاریخ این جنگ پر از ابهامات برای نسل‌های بعدی خواهد بود و دستخوش نظرات پیروز یا شکست خورده در این جنگ شده است و تضادها و سؤال‌هایی را برای افراد برجای گذاشته است.

این کتاب از جمله کتاب‌هایی است که نگارنده آن کوشیده تا پاسخی مستند به این سؤال‌ها و هزاران سؤال دیگر بدهد و ابعاد این سازمان از جهات مختلف مورد بررسی قرار گیرد.

درباره کتاب جنگ جهانی دوم

جنگ جهانی دوم مخوف‌ترین و خون‌بارترین جنگ تاریخ بشر محسوب می‌شود. در این جنگ برای اولین بار از حملات اتمی، موشکی و بمب‌باران وسیع و گستردهٔ شهرها توسط نیروی هوایی استفاده شد و تأسیس اردوگاه‌های مرگ و آزمایش‌ها پزشکی بر روی اسیران به اجرا گذاشته شد. باید جنگ جهانی دوم را که در فاصله سال‌های ۱۹۳۹- ۱۹۴۵ واقع شده، خونین‌ترین جنگ تاریخ بشر محسوب کرد. اگر چه اکثر مورخین تاریخ شروع جنگ جهانی دوم را مصادف با حملهٔ ارتش آلمان نازی به لهستان در یکم سپتامبر ۱۹۳۹ می‌دانند؛ اما عده‌ای از مورخین نیز تاریخ‌های دیگری را آغاز جنگ جهانی دوم دانسته‌اند. این کتاب تاریخ جنگ جهانی را از ابتدا تا انتها با دقت بررسی می‌کند.

خواندن کتاب جنگ جهانی دوم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به تاریخ جهان پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب جنگ جهانی دوم

جنگ اول جهانی با شکست دیپلماتیک و نظامی نیروهای محور که شامل امپراتوری آلمان و امپراتوری اتریش - مجارستان و امپراتوری عثمانی بود همراه شد. همچنین در سال ۱۹۱۷ انقلاب بلشویک‌ها در روسیه منجر به سقوط این امپراتوری گردید. علاوه بر موارد فوق پیروزی نیروهای متفقین که شامل کشورهای فرانسه، انگلستان، ایتالیا و صربستان بود به همراه کشورهای نوظهوری مانند کرواسی و رومانی که نتیجهٔ فروپاشی امپراتوری‌های فوق‌الذکر بودند منجر به تغییر موازنهٔ قدرت در حوزهٔ جغرافیایی شرق آتلانتیک۲ گردید. شورش‌ها و ناآرامی‌های اجتماعی و ناسیونالیستی موجب ایجاد تضادهایی آشکار در اروپا شد. در کشور آلمان الحاق‌گرایی ناسیونالیستی، بسیار قدرتمند بود؛ زیرا درنتیجهٔ قرارداد ورسای این کشور تحت فشار مجبور شده بود تا قسمت‌هایی از خاک اصلی آلمان و مستعمرات و نیز منابع مالی خود را واگذار نماید. بر اساس قرارداد ورسای آلمان حدود ۱۳ درصد از خاک و تمام مستعمرات ماورای دریای خود را از دست داد. غرامت سنگین جنگ اول جهانی بر آلمان تحمیل و نیروی نظامی آن کشور محدود گردید. در فاصله زمانی بین اتمام جنگ اول و آغاز جنگ دوم نهضت‌ها و جنبش‌های ارتجاعی و کمونیستی و نیز احزاب میانه‌رو و معتدل در آلمان تشکیل گردید و سناریوی مشابهی نیز برای ایتالیا اتفاق افتاد؛ زیرا اگر چه ایتالیا که در جنگ اول متحد کشورهای فاتح جنگ بود و در پایان جنگ نیز بعضی مناطق را به قلمرو خود اضافه نمود؛ اما مردم ایتالیا اعتقاد داشتند که پاداش واقعی آنان در جنگ اول پرداخت نگردیده است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
کاربر ۲۱۷۰۹۳۲
۱۳۹۹/۰۵/۲۹

خییییییلی عالی

nasim zamani
۱۴۰۰/۰۱/۳۰

بسیار مفید و کامل بود

کاربر ۲۹۸۰۳۷۳
۱۴۰۰/۰۳/۱۷

کاملا مطالب رو پوشش میده و نثر روانی داره البته بعضی شاخه ها رو باز نمیکنه و بهتره خودتون سرچ کنید و بیشتر بخونید

erfan_mah_mou_di
۱۳۹۹/۱۱/۰۹

همچین کتابی برای جنگ جهانی اول پیشنهاد میکنین!؟؟

محمد حسین سلیمیان
۱۴۰۱/۰۴/۰۱

خیلییییییی عالیه

mr.hajivand
۱۴۰۰/۱۰/۲۴

حقیقت همان دروغیست که بارها و بارها تکرار شده است آدولف هیتلر

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
جنگ جهانی دوم مهم‌ترین واقعهٔ تاریخ معاصر است، تاریخ این جنگ پر از ابهامات برای نسل‌های بعدی خواهد بود و دستخوش نظرات پیروز یا شکست خورده در این جنگ شده است و تضادها و سؤال‌هایی را برای افراد برجای گذاشته است.
محمد دانشجو
منوچهر فرمانفرمائیان که در زمان اشغال ایران مسئول نظارت بر توزیع مواد غذایی در کرمانشاه بود در کتاب «خون و نفت» تعریف می‌کند: «فلنچر یکی از بی‌ادب‌ترین و بی‌نزاکت‌ترین افسران انگلیسی بود و چهره‌ای کریه داشت وقتی از او درخواست کرد تا مقداری از جیرهٔ مواد غذایی مردم را در اختیار وی قرار دهد و با عدم فرمان‌برداری منوچهر مواجه گردید؛ دستور داد تا او را تحت‌الحفظ به همدان برده و از داخل جیپ به بیرون پرتاب نمودند.»
محمد

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۱۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۵/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۶۳۳-۴۵-۸
دسته بندی
تعداد صفحات۱۸۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۱۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۵/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۶۳۳-۴۵-۸