با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مرد قورباغه‌ای

دانلود و خرید کتاب مرد قورباغه‌ای

مجموعه روزهای جنگ

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مرد قورباغه‌ای  نوشته  فرخنده حق‌شنو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب مرد قورباغه‌ای

کتاب مرد قورباغه‌ای نوشته فرخنده حق‌شنو است. این کتاب از کتاب‌های مجموعه روزهای جنگ در قالب «کتاب‌های پروانه» برای رده سنی کودک و نوجوان  توسط انتشارات به‌نشر منتشر شده است. کتاب‌های «مرد قورباغه‌ای»، «وقتی در آغوش کوه بودیم»، «آب و زنجیر»، «روشنای خاموش» و «بهمن 65 » بعضی عناوین این مجموعه ۷ جلدی است.

این کتاب‌ها نو جوان امروز را با حال و هوای جنگ و اتفاقات آن آشنا می‌کند و کمک می‌کند در قالب داستانی جذاب، روایت‌هایی از سخت‌ترین دوران ایران را برای نوجوانان تعریف می‌کند. کتاب‌های این مجموعه داستان هایی جذاب و گیرا دارند و خواننده را تا انتها با خود همراه می‌کنند.

خواندن کتاب مرد قورباغه‌ای را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام نوجوانان علاقه مند به ادبیات داستانی پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب مرد قورباغه‌ای

نگاهی به عکس پدر انداخت و گفت: «کاش به‌جای ادبیات، دودوتا چهارتا یاد می‌گرفتم.»

منظورش را می‌فهمیدم. چندین بار گفته بود: «تا درس بود، درس، بعد ازدواج، بعد هم به‌خاطر خوبی‌های پدرت که نگذاشت آب توی دلم تکان بخورد، از حساب‌وکتاب و اقتصاد هیچ‌چیز نفهمیدم.»

آلما هر روز ساکت و ساکت‌تر می‌شد. به فکر فرو می‌رفت و حرف نمی‌زد. معلوم نبود به چه چیزی فکر می‌کند. گاهی به تلفن‌هایی مشکوک جواب می‌داد و توجه مرا که می‌دید، حرفش را زود قطع می‌کرد. مریض شده بود و مرتب دارو می‌خورد. از بیرون که می‌آمد، غذا را آماده می‌کرد و سر سفره منتظرم می‌نشست. کنارش می‌نشستم، لبخندی شاید از سر اجبار، روی لبش می‌نشست و سکوت می‌کرد. می‌پرسیدم: «چی شد؟»

می‌گفت: «هیچی!»

به کاری که خانم دکتر می‌توانست برایم پیدا کرده باشد، فکر می‌کردم. حدس می‌زدم شاید برای جواب‌دادن به تلفن یا منشی‌گری، مرا خواسته است که اگر این‌طور بود، در هیچ‌کدام تجربه نداشتم. خودش می‌دانست. مرا خوب می‌شناخت. از کودکی پزشکم بود. حالا چند سالی بود که مرتب می‌گفت دیگر به پزشک بزرگ‌سال مراجعه کنم و من توجه نمی‌کردم. او پدر را خوب می‌شناخت. پدر خودش مرا می‌برد مطب او.

راضی‌کردن آلما کار سختی بود. زیر بار حرف‌هایم نمی‌رفت. هرچه زبان داشتم، برایش ریختم و دست آخر هم گفتم: «اگر شما رضایت ندین، امکان نداره کار کنم.»

آلما که دیگر کلافه شده بود، گفت: «پس با هم بریم.»

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۵/۰۶
شابک۹۷۸-۹۶۴-۰۲-۲۷۸۳-۱
تعداد صفحات۱۰۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۵/۰۶
شابک۹۷۸-۹۶۴-۰۲-۲۷۸۳-۱