با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
من سعیدم

دانلود و خرید کتاب من سعیدم

روایت زندگی شهید مدافع حرم سعید علیزاده

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب من سعیدم  نوشته  زینب سادات سیداحمدی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب من سعیدم

کتاب من سعیدم نوشته زینت سادات سیداحمدی خاطرات زندگی شهید مدافع حرم سعید علیزاده است که به روایت خانواده، همکاران، دوستان و همرزمان او در چهار فصل به رشته تحریر درآمده. وی دوازدهم بهمن ۱۳۹۴ در حین عملیات آزاد‌سازی دو شهر شیعه‌نشین نبل و الزهرا به شهادت رسیده است.

درباره کتاب من سعیدم

در فصل اول از زبان مادر و دیگر اعضای خانواده، خاطرات دوران کودکی، نوجوانی و شهادت این شهید بزرگوار بیان شده و خواننده با ویژگی‌های شخصیتی او آشنا می‌شود. در فصل‌های دوم و سوم با مرور خاطرات دوستان و همکاران زوایای بیش‌تری از زندگی اجتماعی شهید بیان می‌شود. در فصل پایانی، همرزمان سعید به ویژه «شهید نوید صفری» با ذکر جزئیات به نحوه شهادت این شهید بزرگوار می‌پردازند. در صفحه‌های پایانی کتاب نیز وصیت‌نامه، اسناد و تصاویری از کودکی تا شهادت این شهید مدافع حرم ثبت شده است.

خواندن کتاب من سعیدم را به چه کسانی پیشنهاد یم‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به زندگی شهدا پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب من سعیدم

دوازدهم اردیبهشت ۶۸، شب بیست و سوم ماه رمضان به دنیا آمد. پسر ریزنقشی که سیاهی موهای انبوهش تا پیشانی‌اش را پوشانده بود. لمس انگشتان ظریف و کوچکش آرامش دنیا را به جانم ریخت. هنوز اسم نداشت. قبل از به دنیا آمدنش، هر وقت به حاجی می‌گفتم برای بچه اسم انتخاب کنیم، سرسری می‌گرفت. می‌گفت: «خانم‌جان، مثل بقیه بچه‌ها وقتی دنیا اومد، یه اسم خوب براش انتخاب می‌کنیم.»

از بیمارستان که رسیدیم خانه، مریم وضو گرفت. روی کاغذ چندتا اسم نوشت و لای قرآن گذاشت. علی دستش بین صفحات قرآن چرخید و یکی از کاغذها را برداشت. مریم نگاهی روی کاغذ انداخت و با خوشحالی فریاد زد: «سعید!... اسم سعید دراومد بابا.» حاجی نگاهی به صورت معصوم بچه انداخت و گفت: «خوش‌نام باشه. سعید یعنی سعادتمند و خوشبخت.» بین همه‌مان هیچ کس به اندازه علی خوشحال نبود. هر کس از راه می‌رسید، جلوجلو می‌گفت: «اسم داداش کوچیکم سعیده.»

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۴/۱۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۶۰۳-۲۸-۵
تعداد صفحات۲۱۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۴/۱۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۶۰۳-۲۸-۵