با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ثروت درون

دانلود و خرید کتاب ثروت درون

راهنمای عملی و کاربردی خودشناسی، کشف رسالت و معنای زندگی و رسیدن به شغل رویایی

۴٫۱ از ۹ نظر
۴٫۱ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ثروت درون  نوشته  علی اصغر رزمجو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب ثروت درون

کتاب ثروت درون نوشته علی اصغر رزمجو راهنمای عملی و کاربردی خودشناسی، کشف رسالت و معنای زندگی و رسیدن به شغل رویایی است. این کتاب به شما کمک می‌کند مسیر درست زندگیتان را پیدا کنید.

درباره کتاب ثروت درون

در زمانی هستیم که یک فرد معمولی با چند ساعت زمان می‌تواند از یک کشور به کشور دیگر سفر کند، می‌توانیم در رختخواب دراز بکشیم و با گرفتن چند شماره با افرادی که در آن‌سوی کره زمین هستند صحبت کنیم یا با فشردن یک دکمه، محیط اطرافمان را آن طوری که دوست داریم سرد یا گرم کنیم، کاری که حتی شاهان قدرتمند گذشته هم نمی‌توانستند انجام دهند.

اما در این میان یک چیز فراموش شده است. گوهر گمشده‌ای که جای خالی آن خیلی آزارمان می‌دهد. وقتی با افراد مختلف صحبت می‌کنم، بیشتر به این مسئله پی می‌برم که ما نیاز داریم یک بار دیگر این گوهر گمشده را پیدا کنیم. این گوهر گمشده خودمان هستیم؛ اینکه من کیستم؟ رسالت من در این دنیا چیست؟ چرا با وجود اینکه خیلی چیزها دارم، اما رضایت درونی ندارم؟ چرا از شغلم لذت نمی‌برم، اما هر روز در حال انجام آن هستم؟ چه شغلی مناسب من است و چطور باید آن را پیدا کنم؟

در این کتاب یک بار دیگر به خودمان برمی‌گردیم، با خودشناسی به اعماق وجودمان سفر می‌کنیم و پا در جاده‌ای می‌گذاریم که سراسر آرامش و رضایت درونی است. آنگاه برایمان روشن خواهد شد که کیستیم و باید چه کنیم.

خواندن کتاب ثروت درون را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به موفقیت و رشد در زندگی پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب ثروت درون

وقتی واژهٔ خودشناسی را می‌شنوید، چه حسی دارید؟ برخی افراد فکر می‌کنند باید در یک معبد یوگا کار کنند تا موفق شوند خودشان را بشناسند. برخی دیگر فکر می‌کنند خودشناسی مخصوص کسانی است که می‌خواهند از نظر معنوی رشد کنند و برخی هم یاد آزمون‌ها و کتاب‌های شخصیت‌شناسی می‌افتند. جالب اینکه خیلی از افراد هم که اصلاً به آن فکر نمی‌کنند یا وقتی می‌شنوند با تعجب نگاه می‌کنند و تازه می‌خواهند درمورد آن فکر کنند. اگر شک دارید، کافی است خودتان این مورد را امتحان کنید و از ده نفر درمورد خودشناسی بپرسید تا مسئله برایتان روشن شود.

اما جای تبریک دارد که شما در این هیاهوی زندگی که با پیشرفت تکنولوژی سرعت زیادی گرفته، به خودشناسی و تفکر عمیق علاقه‌مند هستید. من قول می‌دهم تا پایان کتاب بتوانید دید بسیار خوبی از خودتان پیدا کنید و مهم‌تر اینکه بتوانید نتایج آن را در زندگی‌تان ببینید.

نکتهٔ دیگر اینکه زمانی که صحبت از خودشناسی می‌شود، معمولاً با آزمون‌های تیپ‌شناسی شخصیتی که به آن نیز می‌پردازیم، اشتباه گرفته می‌شود. کتاب‌های بسیاری درمورد شخصیت انسان صحبت شده و شخصیت انسان‌ها را به دسته‌های مختلفی تقسیم کرده‌اند. اینکه فردی درون‌گرا یا برونگرا است. اینکه فردی احساسی یا منطقی است و...، اما انسان فراتر از این آزمون‌هاست و این بخش کوچکی از پازل خودشناسی را تشکیل می‌دهد، هرچند که این دسته‌بندی‌ها می‌تواند در خودشناسی به ما کمک کند. بنابراین خودشناسی یعنی پی‌بردن و درک عمیق از توانایی و استعدادهایی که خداوند درون ما به امانت گذاشته که باعث می‌شود ما به بهترین نسخهٔ خودمان تبدیل شویم. به‌عبارتی‌دیگر باید آگاهانه به درون خودمان سفر کنیم، سفری که تفکری عمیق در پشت آن باشد. در این سفر سرعت معنای خاصی ندارد؛ باید آرام‌آرام با وجود خودمان آشتی‌کنیم و نسبت به خودمان آگاهی پیدا کنیم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
نوشین
۱۳۹۹/۰۷/۰۸

کتاب متن جذابی داره به ویژه مثال هایی که زده شده بود. مرسی

محمد رضا
۱۳۹۹/۰۷/۰۸

کتاب بسیار عالی هست که مسیر زندگی را برات شفاف می کنه و درک بهتری از خودت بهت میده. کاش چند سال پیش این کتاب بود و می خوندم.

پریسا نظری
۱۳۹۹/۰۷/۰۸

کتاب کاربردی بود. با انجام تمرینات و پاسخ به سوالات میشه علاقه و استعداد را پیدا کرد.

کاربر ۲۷۳۶۹۹۹
۱۳۹۹/۱۰/۲۱

یکی از کتاب های خوب و کاربردی و تالیفی مناسب برای تعیین ارزش و رسالت های فردی

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۴۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۱/۰۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۹۱۸-۹۵-۴
تعداد صفحات۱۴۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۹,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۱/۰۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۹۱۸-۹۵-۴