با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب ریز عادتها اثر استفان گایز

دانلود و خرید کتاب ریز عادتها

عادت‌های کوچک‌تر، نتایج بزرگ‌تر با استفاده

۴٫۲ از ۶ نظر
۴٫۲ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ریز عادتها  نوشته  استفان گایز  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ریز عادتها

استفان گایز در کتاب ریز عادتها یا عادت‌های کوچک‌تر، نتایج بزرگتر راهبرد عادت‌های کوچک را برای رسیدن به موفقیت پیشنهاد می‌کند.او می‌گوید مغز انسان نسبت به تغییرات مقاوم است و خیلی دیر آن‌ها را می‌پذیرد و هضم می‌کند پس برای این که عادت خوب را در خود ایجاد و تقویت کنید بهتر از از عادت‌های کوچک شروع کنید. این کتاب را فهیمه شریفی ترجمه کرده است.

درباره کتاب ریز عادتها

گایز در کتاب ریزعادت‌ها به شما کمک می‌کند به‌طور دائم رفتارهای مبتنی بر عادات سالم را به زندگی خود اضافه کنید. سه بخش ابتدایی کتاب درباره ساخت عادت، مغز، نیروی اراده، انگیزه و نحوهٔ ارتباط آن‌ها با یکدیگر بحث می‌کند. دو بخش بعدی به نتایج علمی و منطقی این موضوع می‌پردازد که چگونه به بهترین نحو از این اطلاعات استفاده کنیم. سه بخش پایانی هم نحوهٔ به‌کارگیری این اطلاعات را به شما نشان خواهد داد.

راهبرد ریزعادت‌ها شما را قادر می‌سازد که هر روز یک الی چهار عمل راهبردی کوچک را در پیش بگیرید و بدانید احتمال این که این کارها شکست بخورند و کنار گذاشته شوند بسیار کم است. این کارها دو هدف را دنبال می‌کنند؛ اول این که شما را برای انجام آنها تحریک می‌کنند و دوم این که به عادت‌های کوچک تبدیل می‌شوند.

خواندن کتاب ریز عادتها را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان به کتاب‌های حوزه موفقیت، خودیاری و رشد فردی به خواندن کتاب ریزعادت‌‌ها دعوت می‌کنیم

بخشی از کتاب ریز عادتها

فرق ندارد چقدر قوی و بااراده باشید؛ در هر صورت ایجاد تغییر در زندگی کار دشواری است! شاید تصمیم گرفته باشید که هر روز یک ساعت ورزش کنید؛ اما باید بدانید که اراده بدون عمل فایده‌ای ندارد. گرایش ذاتی انسان‌ها به‌طوری است که خودش را دست بالا می‌گیرد که این موضوع باعث قطع شدن ارتباط میان اهداف و نتایج خواهد شد! معمولاً همه افراد، هدف‌های بزرگی را برای خود تعیین می‌کنند و زمانی که شکست می‌خورند و به اهدافشان نمی‌رسند، حس گناه و بی‌انگیزگی خواهند کرد. شکست خوردن تقصیر شما نیست! شما باید درباره استراتژی‌هایی که برای اصلاح خود انتخاب کرده‌اید را بازنگری کنید تا بتوانید آنها را دوباره بچینید. فرقی ندارد که چند بار استراتژی‌های ناقص را تکرار کنید؛ زیرا هر بار به همان نتایج ناامیدکننده قبلی خواهید رسید.

به جای این کار، بهتر است تصمیم بگیرید که هر روز یک گام کوچک به سمت اهدافتان بردارید و درجا نزنید! برداشتن یک گام کوچک در روز باعث می‌شود که در مسیر درست خودتان حرکت کنید و به سمت ایجاد عادت‌های ماندگار پیش بروید. گام‌های کوچک به اراده بسیار کمی نیاز دارند؛ اما نتایج آنها بسیار فوق‌العاده هستند.

«برای اینکه تغییرات زندگی شما ماندگار باشند، باید دست از مبارزه با ذهن خود بردارید.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
مهدیاطیب
۱۳۹۹/۰۳/۱۰

من خیلی تعریف این کتاب روشنیدم.امامیخوام بدونم کسی این کتاب خونده ک میکرو این کتاب با کتاب اصلیش فرقی هم داره یانه؟

نوید شهبازپور
۱۴۰۰/۰۸/۱۶

کل کتاب ۱۶ صفحست که ۱۱ صفحش رایگان گذاشته شده

امیرحسین
۱۴۰۰/۱۱/۲۷

بسیار کاربردی و مفید بود خلاصه خوبی شده یود و قابل استفاده هست

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۲)
«با داشتن دانش و استراتژی درست، آنچه که پیش از این غیرممکن به نظر می‌رسید، ساده و ممکن می‌شود.»
احد نورمحمدی
برخلاف باور مشترکی که در میان مردم وجود دارد، نهادینه کردن یک عادت جدید به ۲۱ تا ۳۰ روز زمان نیاز ندارد! تحقیقات نشان داده است که ریشه دواندن یک عادت در مغز، حدود ۱۸ تا ۲۵۴ روز طول می‌کشد. یعنی شما باید به طور متوسط، ۶۶ روز برای شکل‌گیری یک عادت زمان بگذارید و صبور باشید.
احد نورمحمدی
«تقریباً هیچ شرایطی وجود ندارد که در آن نتوانید عادات کوچک را انجام دهید؛ اما در بسیاری از موارد خواهید دید که پا را از آن عادت‌ها نیز فراتر گذاشته‌اید!»
احد نورمحمدی
شکست خوردن تقصیر شما نیست! شما باید درباره استراتژی‌هایی که برای اصلاح خود انتخاب کرده‌اید را بازنگری کنید تا بتوانید آنها را دوباره بچینید. فرقی ندارد که چند بار استراتژی‌های ناقص را تکرار کنید؛ زیرا هر بار به همان نتایج ناامیدکننده قبلی خواهید رسید. به جای این کار، بهتر است تصمیم بگیرید که هر روز یک گام کوچک به سمت اهدافتان بردارید و درجا نزنید!
طاقچه طاها و بدرالله
برداشتن یک گام کوچک در روز باعث می‌شود که در مسیر درست خودتان حرکت کنید و به سمت ایجاد عادت‌های ماندگار پیش بروید. گام‌های کوچک به اراده بسیار کمی نیاز دارند؛ اما نتایج آنها بسیار فوق‌العاده هستند.
طاقچه طاها و بدرالله
برای رسیدن به موفقیت، شما باید انگیزه را از عمل جدا کنید و روی قدرت اراده خود تمرکز داشته باشید.
احد نورمحمدی
تکرار، زبان مغز (ناخودآگاه) است. عملکرد ما انسان‌ها به صورتی است که وقتی کاری را تکرار می‌کنیم، فراموشش نخواهیم کرد. هدف از ایجاد عادات، تغییر مغز با تکرار است؛ اما مغز در مقابل این تغییرات مقاومت خواهد کرد، مگر آنکه پاداشش، جذاب به نظر برسد! پس زمانی که پای مغز به میان می‌آید، ۲ نکته مهم این است: ۱- تکرار و ۲- پاداش. زمانی که پای جایزه و پاداش در میان باشد، تکرار خواستنی‌تر می‌شود.
احد نورمحمدی
تا زمانی که در داخل دایره امن خود حضور دارید، خبری از تغییر و پیشرفت نیست؛ زیرا هرروز کارهایِ روز قبل را انجام می‌دهید. خوشبختانه در صورت بیرون آمدن از دایره امن، جسم و روح شما به شرایط جدید عادت می‌کند و دیگر از انجام آن کار یا عادت کوچک اذیت نخواهید شد. به مرور زمان، شما به آن کار عادت می‌کنید و اگر روزی انجامش ندهید، احساس خوبی نخواهید داشت.
احد نورمحمدی
رابطه معکوسی بین انگیزه و قدرت اراده وجود دارد! وقتی انگیزه شما برای انجام کاری بالا باشد و درباره یک موضوع هیجان داشته باشید، به قدرت اراده کمی برای انجام آن کار، نیاز خواهید داشت! وقتی با مشکل یا وظیفه‌ای روبرو می‌شوید که دوست ندارید آن را انجام دهید، نیاز به قدرت اراده بالا خواهید داشت تا آن را انجام دهید. وقتی یک فعالیت به اراده زیادی احتیاج داشته باشد، احتمال اینکه آن را انجام دهید کمتر می‌شود. ممکن است بتوانید در خود انگیزه ایجاد کنید، اما یادتان باشد که سطح انگیزه شما با احساساتتان زیاد و کم می‌شود! اگر خسته، ناراحت یا گرسنه باشید، انگیزه شما هم کمتر می‌شود.
احد نورمحمدی
«شما نمی‌توانید به انگیزه خودتان اعتماد کنید؛ زیرا بر اساس احساسات شما عمل می‌کند و احساسات هم بسیار سیال و غیرقابل پیش‌بینی هستند!»
احد نورمحمدی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۱/۰۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۶۸۰-۳۱-۴:
تعداد صفحات۱۶صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۱/۰۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۶۸۰-۳۱-۴: