با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب در کوچه‌پس‌کوچه‌های جهاد اثر مرکز مطالعات و هدایت حرکت‌های جهادی

دانلود و خرید کتاب در کوچه‌پس‌کوچه‌های جهاد

خاطرات تلخ و شیرین جهادگران سراسر کشور از اردوهای جهادی

۵٫۰ از ۳ نظر
۵٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب در کوچه‌پس‌کوچه‌های جهاد  نوشته  مرکز مطالعات و هدایت حرکت‌های جهادی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب در کوچه‌پس‌کوچه‌های جهاد

در کوچه‌پس‌کوچه‌های جهاد، خاطرات تلخ و شیرین جهادگران سراسر کشور از اردوهای جهادی است که به همت مرکز مطالعات و هدایت حرکت‌های جهادی در انتشارات شهید کاظمی به چاپ رسیده است.

 درباره کتاب در کوچه‌پس‌کوچه‌های جهاد

خاطراتی که در این کتاب می‌خوانید، خاطرات جهادگرانی است که در قالب‌های مختلف به رشته تحریر درآمده و در این کتاب با کمترین دخل و تصرف گردآوری شده است. 

این کتاب مجموعه‌ای است از متن های ادبی معرفی جهادی، تعریف روحیات جهادگران، خاطراتی از کلاس ها و فضای داخلی اردو، ارتباط با مردم، انعکاس مشکلات مردم روستا، نامه های دانش آموزان برای مربیان و...که اگر دست بگیرید و صبور باشید، تا انتها رهایش نخواهید کرد. 

 خواندن کتاب در کوچه‌پس‌کوچه‌های جهاد را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان به خواندن خاطرات و سرگذشت‌نامه

 بخشی از کتاب در کوچه‌پس‌کوچه‌های جهاد

تنهایی...

چشم‌هاش قرمز شده بود، اصلاً به حال خودش نبود. تازه از مشهد برگشته بود.

فهمیده بود فقط تا پایان سال سوم راهنمایی می‌تونه درس بخونه چون آقای داماد معتقدند «من کار می‌کنم که زندگی کنم نه‌اینکه خرج تحصیل بدم!»

فهمیده بود عشق و خانواده می‌تونه دوتا باشه چون همسرش هنوز عاشق دختر همسایه است. همسایهٔ همان خونه‌ای که قرار است اون‌جا زندگی کنند.

سرش رو بالا نمی‌آورد. می‌گفت من که نمی‌خوام ازدواج کنم این کارها برای چیه؟ ولی بالاخره مجبور شد، دیگه کار از کار گذشته بود و صیغهٔ محرمیت هم جاری شده بود.

حالا دوستش رو فرستاده بود تا بپرسه اگه بخواد طلاق بگیره، باید چه‌کار بکنه؟!

و من ماندم و یک عالم تنهاییِ دخترکِ روستایی...نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
حاج‌خانم اسکلت!!! یه روز بچه‌ها یه اسکلت بی‌زبون رو توی مدرسه پیدا کردن. تو همون لحظه شیطنت خفتهٔ بچه‌ها بیدار می‌شه روی اسکلت یه چادر می‌اندازن و یه برگه روش می‌چسبونن با این مضمون: «عاقبت اردوی جهادی!» وقتی‌که خوب از این اسکلت بیچاره عکس گرفتند و بهش خندیدن، اسکلت رو می‌ذارن جلوی در. ازقضا چند دقیقه بعد یکی از آقایون سر می‌رسه و گویا داخل مدرسه کاری داشته. از اون‌جایی که این اسکلت درست جلوی در تشریف داشتند، بنده خدا سرشو می‌اندازه پایین و می‌گه: یا الله! اما اسکلت از جاش جم نمی‌خوره. دوباره باز می‌گه: «یا الله خواهرم» اما انگارنه‌انگار. بچه‌ها هم از دور شاهد این ماجران؛ اما یه عده که از شدت خنده توان راه‌رفتن ندارن. یه عده‌ام اصلاً روشون نمی‌شه برن جلو. تقریباً ده‌دقیقه‌ای می‌گذره. درنهایت این برادر ما با احتیاط کامل و رعایت شئونات اسلامی از کنار این حاج‌خانم رد می‌شن و بالاآوردن سر و نگاه به این خانم همانا و زهرترک‌شدنشون همان! بچه‌ها هم از زور خنده و خجالت هرکدوم یه جایی قایم می‌شن!
f.r
اینجا مکان و زمان معنایی ندارد. اینجا هر روزت کربلاست و هر کجایش باشی گویی که در کربلا هستی... اینجا نمازهای یومیه‌ات می‌شود شش‌گانه! آری، اینجا نمازشب بر تو واجب است... اینجا جهاد خاشعانه در مقابلت به‌زانو درآمده، ای جهادگر! به فدای نمازهای بی‌رمقت.. اینجا از زمین فاصله می‌گیری، اینجا زمینش نه خاکی و نه آبی‌ست! ملائک، زمین اینجا را برای تو بر تکه ابرها گسترانده‌اند و توگویی که با هر بیل‌زدنت، با هر آجر پَرت‌کردنت، پله‌پله از همین ابرها به خدا نزدیک‌تر می‌شوی... تو با تلاشت برای تبلیغ این آیین مقدس آجرهای کاخ بهشتت را ساخته‌ای... اینجا درک می‌کنی که پیش از آنکه برای مردم روستا کاری کرده باشید برای خود کارکرده‌اید و پیش از آنکه مردم به شما نیاز داشته باشند، شما نیازمند آن‌هایید...
کاربر ۱۲۶۱۸۰۴

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۱۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۲/۰۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۸۵۷-۶۱-۷
تعداد صفحات۴۱۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۲/۰۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۸۵۷-۶۱-۷