با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
خدای خوب ابراهیم

دانلود و خرید کتاب خدای خوب ابراهیم

۴٫۹ از ۱۰۴ نظر
۴٫۹ از ۱۰۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب خدای خوب ابراهیم  نوشته  گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب خدای خوب ابراهیم

در کتاب خدای خوب ابراهیم که به همت گروه فرهنگی شهید هادی منتشر شده است. ویژگی‌های شهید بزرگوار ابراهیم هادی را بیشتر و بهتر خواهید شناخت

کتاب خدای خوب ابراهیم مجموعه خاطرات جمعی از اعضای خانواده، دوستان و همرزمان شهید ابراهیم هادی درباره ویژگی‌های قرآنی این شهید بزرگ است.

کتاب خدای خوب ابراهیم ویژگی‌های شهید بزرگوار را بیان می‌کند و برای هرکدام از آن ویژگی‌ها آیه‌ای از قرآن را شاهد می‌آورد.

خواندن کتاب خدای خوب ابراهیم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان به خواندن سرگذشت‌نامه‌های شهدای هشت سال دفاع مقدس  را به خواندن این کتاب دعوت می‌کنیم.

بخشی از کتاب خدای خوب ابراهیم

با ابراهیم به سمت مقر سپاه می‌رفتیم تا وسایل لازم را برای رزمندگان تحویل بگیریم. صدای اذان ظهر که آمد، ماشین را در مقابل یک مسجد نگه داشت. گفتم: آقا ابراهیم، بیا زودتر بریم مقر، همونجا نماز رو می‌خونیم. ما که بیکار نیستیم. داریم کار رزمنده‌هارو انجام می‌دهیم. این هم مثل نمازه. با لبخندی بر لب نگاهم کرد و گفت: تموم این کارها بازیه. هدف از جنگ و جبهه و... اینه که نماز زنده بشه. هدف تمام کارهای ما اینه که ما عبد خدا و اهل نماز اول وقت بشیم. ان شاءالله اثر اهمیت به نماز اول وقت رو تو زندگی خود می‌بینی...

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳۴)
فریبا برزگر
۱۳۹۹/۰۹/۱۲

عالی بود . کتاب سلام بر ابراهیم جلد یک رو که خوندم به بقیه گفتم ابراهیم هادی مثل اولیا و پیامبران بوده. همون چیزی که تو ذهنم جرقه زد ، خدای ابراهیم همون ذهنیات من نسبت به ابراهیم بود. درود

- بیشتر
محمد۳۱۳
۱۳۹۹/۰۵/۱۶

عالی.....قرآن عملیه

Hosein Mansouri
۱۳۹۹/۱۰/۰۲

حتما حتما حتما بخونید بعد از خوندن این کتاب واقعا تغییر کردم

محمدمعین احدی
۱۳۹۹/۰۲/۱۲

عالیه

کاربر ۲۲۴۸۱۸۲
۱۳۹۹/۱۰/۲۹

کتاب خیلی عالی و آموزنده ای هست.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۸۹)
گمنامی معشوقی بود که ابراهیم به دنبال آن می‌دوید.
📖
این آیه رو ببین، چقدر خدا قشنگ با ما حرف زده. آدم می‌خواد از خوشحالی فریاد بزنه: أَلَیسَ اللَّهُ بِکافٍ عَبْدَهُ آیا خدا برای بنده‌اش کافی نیست؟ (زمر/۳۶)
da☾
یکی از فرماندهان دشمن اسیر شد. می‌گفت: من وقتی به سمت ایرانی‌ها نگاه کردم، دیدم تمام صحرا پر از رزمنده است! وقتی همراه با نیروهایم اسیر شدیم،‌ با تعجب دیدم که فقط چند رزمنده نوجوان ایرانی بالای سر ما هستند!!
golnoosh
هر کس تقوای الهی پیشه کند، (و به خاطر خدا گناهی را ترک کند) خداوند راه خروج (از گرفتاری) برای او فراهم می‌کند. و او را از جایی که گمان ندارد روزی می‌دهد و هر کس بر خدا توکّل کند، خدا برای او کافی است. خداوند فرمان خود را به انجام می‌رساند و خدا برای هر چیزی اندازه‌ای قرار داده است! (طلاق/۳ و ۲)
ثنا
یکبار به من گفت: خدا، خدا، خدا. همه چیز دست خداست. تمام مشکلات بشر به خاطر دوری از خداست.
hananeh
یک بار به همراه رفقایش سر کوچه نشسته بودند، فرد مستی وارد کوچه شد و در حال مستی، داخل جوی آب افتاد. رفقایش او را مسخره کردند. ابراهیم به جای این کار، او را از جوی بیرون آورد و تمیز کرد و به خانه‌اش رساند. کسی ندید که ابراهیم دیگران را مسخره و عیب جویی کند. چرا که خدای خوبش، تمام انسان‌ها را از این کار نهی کرده است: وَیلٌ لِّکلِّ هُمَزَهًٍِْ لُّمَزَهًٍِْ وای بر هر عیب جوی مسخره کننده! (همزه/۱)
محمدحسین
و بخاطر پروردگارت صبر کن (مدثر/۷)
الهه
۱. همه چیز دست خداست رابطه عاشقانه ای با خدا داشت. این را از صحبت‌های خصوصی‌اش می‌فهمیدم. من از بقیه نیروهای رزمنده کوچکتر بودم. غیر مستقیم مرا نصیحت می‌کرد. یکبار به من گفت: خدا، خدا، خدا. همه چیز دست خداست. تمام مشکلات بشر به خاطر دوری از خداست. ما باید مطیع محض باشیم. او از سود و زیان ما خبر دارد. هرچی گفته باید قبول کنیم. خیر و صلاح ما در همین است. بعد به من گفت: این آیه رو ببین، چقدر خدا قشنگ با ما حرف زده. آدم می‌خواد از خوشحالی فریاد بزنه: أَلَیسَ اللَّهُ بِکافٍ عَبْدَهُ آیا خدا برای بنده‌اش کافی نیست؟ (زمر/۳۶)
کاربر ۱۱۸۸۸۹۳
اگر می‌خواهیم مخاطبان به سوی ما جذب شوند، ابتدا باید به خودمان بپردازیم! روح خشک و بی لطافت، هیچ گاه در امر تربیت موفق نمی‌شود.
الهه
بدانید که در قرآن، علم آینده و حدیث روزگاران گذشته هست
الهه

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۹,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۲/۱۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۸۴۱-۸۶-۰
تعداد صفحات۹۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۹,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۲/۱۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۸۴۱-۸۶-۰