با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ردپای نور؛ دفتر سوم

دانلود و خرید کتاب ردپای نور؛ دفتر سوم

تربیت کودک در سیره ی تربیتی استاد علی صفایی (ع.صاد)

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ردپای نور؛ دفتر سوم  نوشته  سیدعبدالرضا هاشمی ارسنجانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ردپای نور؛ دفتر سوم

در مجموعه رد پای نور، نوشته سید عبدالرضا هاشمی ارسنجانی با برخی از اندیشه‌های قرآنی و تربیتی استاد علی صفایی حائری در زمینه های مختلف آشنا می‌شوید. کتاب حاضر جلد سوم این مجموعه است.

استاد علی صفایی حائری تربیت و سازندگی را مهمترین و بزرگترین مسئولیت انسان می‌داند و در مهمترین اثر تربیتی خود به نام مسئولیت و سازندگی می‌گوید: مساله تربیت و سازندگی بزرگترین مسئولیت ما در این قرن وحشی است. این اولین مساله است، زیرا هر بقالی، بنایی، نجاری، طبیبی و مهندسی باید قبلا تربیت شود و نه تنها تربیت که مربی دیگران هم باشد.

درباره مجموعه رد پای نور

سید عبدالرضا هاشمی ارسنجانی این مجموعه را که حاصل سه سال معاشرت و زندگی با استاد علی صفایی رحمة الله علیه است به رشته تحریر درآورده است . او خاطرات خود را از آن مرحوم و داستان‌های ذکر شده را گردآوری کرده و سپس با کاوش در کتاب‌های استاد نکات تربیتی مرتبط با هر داستان را در انتهای آنها ذکر نموده است. در کنار این خاطرات، ارسنجانی نظر و عقاید استاد حائری را ردباره موضوعات مهم تربیتی همچون انتخاب همسر، ازدواج، اخلاق خانوادگی، عشق و ایمان، معرفت، راهکارهایی برای رشد و تکامل معنوی، عملکردهای سازنده انسان‌ها، ویژگی‌های مربی مطلوب، مسئولیت‌پذیری، مشورت، تقدیر معیشت، جبر و اختیار، دنیا و آخرت و برخی از توصیه‌های اخلاقی او را به شاگردان و علاقه‌مندان خویش آورده است. هرجلد از این مجموعه به یک نکته تربیتی و اخلاقی اختصاص دارد.

خواندن مجموعه رد پای نور را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان به بحث تربیت اسلامی و استاد علی صفایی حائری و آموزه‌های تربیتی و اخلاقی ایشان.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
hossein
۱۳۹۹/۰۹/۲۳

واقعا ایده های آقای صفایی طوریه که آدم حسشون میکنه. انگار حرف های ناگفته درون آدم ها رو بیان میکنن

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۶۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۰۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۲۰۰-۶۸-۰
تعداد صفحات۳۶۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۰۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۲۰۰-۶۸-۰