با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سرنوشتی برای آفریقا آینده یک قاره

دانلود و خرید کتاب سرنوشتی برای آفریقا آینده یک قاره

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سرنوشتی برای آفریقا آینده یک قاره  نوشته  عبدالله واد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سرنوشتی برای آفریقا آینده یک قاره

عبدالله واد، یکی از رهبران سرشناس آفریقا است که پس از سال‌ها مبارزات سیاسی و تحمل تبعید و زندان، توانست در انتخابات سال ۲۰۰۰ به پیروزی برسد و رئیس جمهور سنگال شود .

کتاب"سرنوشتی برای آفریقا- آینده یک قاره"، نوشته عبدالله واد که توسط موسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی ترجمه و منتشر شده به اعتباری بازتاب دهنده اندیشه‌ها و تفکرات اوست. وی در مبارزات خود همواره به یک آفریقای متحد، قدرتمند، مستقل و سعادتمند اعتقاد داشته است و بر این باور بوده که اشتباهات گذشته رهبران آفریقا همواره قابل جبران می‌باشد و می‌توان با همت جوانان این قاره و تدوین طرح‌های سیاسی و اقتصادی روشمند، کشورهای این منطقه را به سعادت رهنمون ساخت . او دراین کتاب به عقاید، اندیشه‌ها و سرچشمه‌های معنوی ملت‌های آفریقایی بسیار تاکید می‌کند و به همین دلیل این کتاب می‌تواند منبع مناسبی برای شناخت آفریقا و به ویژه کشور سنگال باشد.

این کتاب به هفت بخش تقسیم شده است. بخش نخست، در رابطه با چالش‌های موجود در آفریقا ازجمله چالش‌های زیست محیطی، جمعیتی، اقتصادی، اجتماعی سیاسی سخن می‌گوید؛بخش دوم به فلسفه و فرهنگ سیاهپوستان می‌پردازد؛بخش سوم مسئله‌ی ایدئولوژی و عقیده را بررسی می‌کند؛ بخش چهارم از پایداری مقاومت - بخش اصلی پان‌آفریکائیسم سخن می‌گوید؛ بخش پنجم نیز از بازگشت پان‌آفریکائیسم سخن به میان آورده؛ در بخش ششم پیرامون استراتژی ایالات متحده آفریقا بحث شده و بخش هفتم به موضوع همکاری‌های بین المللی، می پردازد. در ابتدا نیز مقدمه ناشر و توضیحات عبدالله واد در مورد چگونگی تصمیم به تالیف این کتاب آمده است.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۳۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۱۰/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۳۹-۴۰۶-۵
تعداد صفحات۲۳۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۱۰/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۳۹-۴۰۶-۵