خطاهای شناختی
۴٫۰از ۱۱ نظر

دانلود کتاب خطاهای شناختی

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
۴٫۰از ۱۱ نظر
۴٫۰از ۱۱ نظر
۴٫۰از ۱۱ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب خطاهای شناختی

خطاهای شناختی میکروکتابی نوشته بهاره دادرس درباره اشتباهات انسان در شناخت یا اصطلاحا خطاهای شناختی است.

هر کس با ذهن و حواس خود جهان را می‌شناسد و بر طبق شناخت خود با مسائل زندگی و اطرافیان خود برخورد می‌کند. حال اگر در این شناخت دچار مشکل شود تصمیمات غلطی نیز خواهد گرفت.

 درباره میکروکتاب خطاهای شناختی

در این میکروکتاب بهاره دادرس شما را با انواع خطاهای شناختی مانند ذهن‌خوانی، فیلتر منفی، دست کم گرفتن جنبه‌های مثبت، پیش‌گویی، فاجعه‌سازی، برچسب زدن، تعمیم افراطی، تفکر دوقطبی، بایدها شخصی‌سازی و....آشنا می‌کند. 

 خواندن کتاب خطاهای شناختی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به علاقه‌مندان به کتاب‌های روان‌شناسی و خودشناسی پیشنهاد می‌کنیم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
Dawrcy
۱۳۹۹/۰۵/۲۰

کتاب خوب و مفیدیه و به نکات مهمی اشاره کرده اما به قدر کافی موضوعات رو باز نکرده و توضیح نداده و یجورایی کلی توضیح داده . ارزش خوندن داره .

Abolfazl Moradi
۱۳۹۹/۰۵/۲۹

رایگان این کتاب هم گرونه😒

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
خطاهای شناختی را اول از همه باید شناخت و آنها را رد یابی کرد و سپس بهترین راه مقابله با آنها اینست که آنها را در رفتار خود شناسایی کنیم و هر زمان که در افکار و ذهنمان دچار خطای شناختی شدیم مچ خودمان را بگیریم و آن تفکر را متوقف کنیم و یا از رفتاری که پی آمد آن سبک تفکر هست پیشگیری کنیم. مثلا برای خطای شناختی پیشگویی های منفی مدتی جدولی تهیه کنیم یک سمت آن پیشگویی های منفی خودمان را بنویسیم و در طرف دوم آنچه را که حقیقتا اتفاق افتاد...بعد از مدتی خواهیم دید که علنا پیش گویی های ما اکثرا نادرست خواهند بود. سعی کنیم کلماتی مانند " همیشه...هرگز...هیچوقت" را از دایره لغات خود حذف کنیم...به این ترتیب بسیاری از بایدها از زندگی ما کنار می روند. یادمان باشد دنیا پر از رنگهاست...دنیای ما سیاه و سفید نیست...پس هیچ چیزی بد یا خوب مطلق هم نیست.... دنیا زیباست...از زیبایی های آن لذت ببرید.
sara7775

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳ صفحه
نوع فایلePUB
تعداد صفحات۱۳صفحه
نوع فایلePUB