با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مرآت واردات؛ ت‍اری‍خ‌ س‍ق‍وط ص‍ف‍وی‍ان‌، پ‍ی‍ام‍ده‍ای‌ آن‌ و ف‍رم‍ان‍روای‍ی‌ م‍ل‍ک‌ م‍ح‍م‍ود س‍ی‍س‍ت‍ان‍ی‌

دانلود و خرید کتاب مرآت واردات؛ ت‍اری‍خ‌ س‍ق‍وط ص‍ف‍وی‍ان‌، پ‍ی‍ام‍ده‍ای‌ آن‌ و ف‍رم‍ان‍روای‍ی‌ م‍ل‍ک‌ م‍ح‍م‍ود س‍ی‍س‍ت‍ان‍ی‌

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مرآت واردات؛ ت‍اری‍خ‌ س‍ق‍وط ص‍ف‍وی‍ان‌، پ‍ی‍ام‍ده‍ای‌ آن‌ و ف‍رم‍ان‍روای‍ی‌ م‍ل‍ک‌ م‍ح‍م‍ود س‍ی‍س‍ت‍ان‍ی‌  نوشته  محمدشفیع  طهرانی(وارد)  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مرآت واردات؛ ت‍اری‍خ‌ س‍ق‍وط ص‍ف‍وی‍ان‌، پ‍ی‍ام‍ده‍ای‌ آن‌ و ف‍رم‍ان‍روای‍ی‌ م‍ل‍ک‌ م‍ح‍م‍ود س‍ی‍س‍ت‍ان‍ی‌

«مرآت واردات» نوشته محمد شفیع طهرانی (متخلص به وارد)، شاعر و تارخ‌نگار سده دوازدهم هجری (زاده ۱۰۸۷ هـ ق) است. این اثر از لحاظ تاریخ عهد صفویان، مخصوصاً به جهت تاریخ سقوط سلسله صفوی و پیامدهای آن، دارای اهمیت بسیاری است. در عین حال شامل توصیفی درباره جزایر متعلق به هندوستان، وقایع تاریخی معاصر نویسنده و تذکره مشایخ و عارفان صفویه است. همچنین برای بررسی اوضاع ایران در عهد کوتاه افغانان، کوشش‌های شاه تهماسب دوم برای اعاده سلطنت صفویان مهم بوده و منبعی ارزشمند برای دوران فرمانروایی ملک محمود سیستانی در خراسان به‌شمار می‌رود. مطالب موجود در بخش پایانی کتاب، درباره اوضاع سیاسی و اجتماعی ایران در آستانه برافتادن دولت صفوی و پیامد‌های آن بسیار پراهمیت و در پاره‌ای جاها دربرگیرنده گزارش‌هایی است که در دیگر منابع مربوط به این دوران نیامده است. این کتاب به تصحیح دکتر منصور صفت گل، استاد تاریخ دانشگاه تهران، است.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۹۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۳/۱۰/۰۱
شابک۹۶۴-۶۷۸۱-۸۵-۳
تعداد صفحات۲۹۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۳/۱۰/۰۱
شابک۹۶۴-۶۷۸۱-۸۵-۳