با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تلخ و شیرین از اسارت

دانلود و خرید کتاب تلخ و شیرین از اسارت

۳٫۳ از ۳ نظر
۳٫۳ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تلخ و شیرین از اسارت  نوشته  سیدحسن منتظرین  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب تلخ و شیرین از اسارت

تلخ و شیرین از اسارت مجموعه‌ای از خاطرات آزادگان جنگ تحمیلی است تا قدمی برای شناخت مظلومیت‌های فرزندان غیور این مرزو بوم باشد.

درباره کتاب تلخ و شیرین از اسارت

در این مجموعه بیش از ۱۵۵ خاطرهٔ تلخ و شیرین از زبان ۳۴ نفر از آزادگان و نیز چند کتاب جمع آوری شده که هر خاطره دارای عنوانی مستقل و بر اساس حروف الفبا تنظیم شده است.

 خواندن کتاب تلخ و شیرین از اسارت را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان به ادبیات پایداری و دفاع مقدس را به خواندن این کتاب دعوت می‌کنیم.

بخشی از کتاب تلخ و شیرین از اسارت

موقع عزاداری یکی از اسرای مسیحی به نام آلبرت گفت: برای مراقبت و نگهبانی من پشت پنجره می‌ایستم. از او پرسیدیم: اگر عراقی‌ها ما را هنگام عزاداری ببینند و کتک بزنند، برایمان لذت بخش است، چون به آن اعتقاد داریم. اما تو چی؟ اگر عراقی‌ها بفهمند خیلی اذیتت می‌کنند. آلبرت گفت: این‌که من مسلمان نیستم و اسلام دین من نیست، درست. اما همان‌طور که ایران وطن من است و برای آن جنگیدم، اسلام هم دین هموطنان من است و برای من ارزشمند است. بنابراین اگر در این راه کتک هم بخورم برای من لذت بخش است. ضمن آن‌که امام حسین (ع) به سبب جوانمردی و نرفتن زیر بار ظلم، به شهادت رسید. شما هم برای چنین شخصی عزاداری می‌کنید و این برای من مهم و ارزشمند است. به همین دلیل دوست دارم به شما کمک کنم.


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴)
بچه‌ها به آیندهٔ نامعلومی که در انتظارشان بود فکر می‌کردند. محمد آب پیکر مجروح و بی‌حرکت کف اتوبوس افتاده بود. سکوت سردی بر اتوبوس حاکم بود. در این لحظات یأس و ناامیدی صدای یکی از بچه‌ها در اتوبوس پیچید. بسیجی جوانی که تلخی و غربت اسارت نتوانسته بود شوخ طبعی و بذله گویی‌اش را مهار کند. او خطاب به راننده گفت: آقای راننده بی‌زحمت سر چهار راه نگهدار، پیاده می‌شم. همه خندیدیم. و این اولین خنده‌مان پس از اسارت بود. دوست دیگری بچه‌ها را به صلوات دعوت کرد. با فرستادن صلوات، فضای ساکت و غمگین اتوبوس شکست و روحیه گرفتیم. چقدر به آن خنده و صلوات در آن لحظات نیاز داشتیم.
🍃🌷🍃
از خاطرات روزهای اول اسارتش می‌گفت. من هم درگوشه‌ای به تماشا نشسته بودم.
🍃🌷🍃
قرار شد یک مسابقهٔ فوتبال بین تیم اسرا و تیم عراقی‌ها برگزار شود. پیرمردی سید، به‌نام حاج یعقوب باستانی کار بود. ایشان با چند پتو یک میل باستانی درست کرد و ورزش باستانی راه انداخت. عراقی‌ها با دیدن حرکات این ورزش خیلی خوششان آمد و محو تماشا شدند. برای فوتبال هم عراقی‌ها از اردوگاه‌های دیگر، چند سرباز آوردند و تیمی تشکیل دادند تا با تیم فوتبال ما بازی کنند. حاج آقا ابوترابی به بازیکنان تیم ما گفت: هنگام بازی احتمال دارد عراقی‌ها به ساق پای شما لگد بزنند، یا با پشت پا شما را زمین بزنند. بنابراین مواظب باشید. ضمن آن‌که نه گل بزنید و نه بگذارید آن‌ها گل بزنند. سعی کنید بازی مساوی تمام شود. چون اگر گل بزنیم آن‌ها عصبی می‌شوند. و اگر هم گل بخوریم شما را تحقیر می‌کنند. بازی شروع شد و با این‌که تیم ما در مضیقه بود اما خیلی قشنگ بازی کرد. عراقی‌ها مدام به بچه‌ها لگد می‌زدند و یا خطا می‌کردند. بچه‌ها چند بار می‌توانستند گل بزنند، ولی توپ را از جلوی دروازه به بیرون می‌زدند. در آخر هم بازی بدون گل تمام شد
🍃🌷🍃
بچه‌ها با تعجب گفتند: اَاَاَه! ۱۸۰ کیلومتر در ساعت! اونم قاطر؟! عجب قاطری بوده؟! اما بالاخره از کنار این خبر گذشتند. بعد از اخبار حاج عیسی آمد و گفت: حبیب! این خبر رو از کجا آوردی؟!‌ من هم روزنامه را نشانش دادم. حاج عیسی خبر را خواند و زد زیر خنده. جوری که دیگه نتوانست جلوی خودش را بگیرد. من که حس کردم مسأله حیثیتی است، حاج عیسی را به گوشه‌ای کشاندم و گفتم: قضیه چیه؟‌ حاج عیسی گفت: بندهٔ خدا! قاطر تو زبون عربی به لوکوموتیو قطار می‌گن. واقعیت این بود که سه تا لوکوموتیو مسابقه داده بودند نه سه تا قاطر. البته من با توجه به آمیختگی زبان عربی با فارسی گمان کردم قاطر از همان لغاتی است که در فارسی و عربی مشترک است، و گرنه در صورت کوچک‌ترین تردیدی به کتاب لغت مراجعه می‌کردم. آن‌روز کلی به حاجی التماس کردم که آبروداری کند و خبرگزاری ما را لکه‌دار نکند.‌
🍃🌷🍃

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۱/۲۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۸۵۷-۹۵-۲
دسته بندی
تعداد صفحات۱۵۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۱/۲۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۸۵۷-۹۵-۲