با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نیروی حال

دانلود و خرید کتاب نیروی حال

راهنمایی برای بیداری معنوی

۳٫۱ از ۱۷ نظر
۳٫۱ از ۱۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نیروی حال  نوشته  اکهارت  تله  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب نیروی حال

 کتابچه نیروی حال چکیده‌ای از کتاب نیروی حال اِکهارت تُله است. این کتاب، راهنمایی برای بیداری معنوی انسان است. این کتاب تا کنون به بیش از ۳۰ زبان ترجمه شده و زندگی بسیاری را متحول کرده است.

درباره کتاب نیروی حال

تُله در این کتاب به شرح تجربیاتش از زندگی و گوهر زندگی پرداخته است. او در قالب پرسش و پاسخ‌های معنوی در این کتاب درباره نیروی حال و زندگی در لحظه صحبت کرده است.

تا به حال ۳ میلیون نسخه از کتاب نیروی حال به فروش رسیده است. هدف اِکهارت تُله نوشتن کتابی بود که به کمک آن هر شخص عامی بتواند با تأمل و تفکر به روشن‌شدگی برسد. او از الهامات فرقه‌های مختلف و سنت‌های روحی در نگارش این کتاب استفاده کرده است.

 خواندن کتاب نیروی حال را به چه کسانی یپشنهاد می‌کنیم

 اگر به کتاب‌های حوزه موفقیت و خودیاری علاقه دارید و وقت کافی برای خواندن کتاب کامل نیروی حال را ندراید، خواندن کتابچه آن را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 بخشی از کتابچه نیروی حال

تا به حال احساس غوطه‌ور بودن در افکار خود را تجربه کرده‌اید؟ افکارتان با سرعتی بیش از حد به همان مسائل تکراری می‌پردازد. شاید درحالِ حلّ مسئله‌‌ای هستید و یا شاید دارید با درد و رنج خاطرات گذشته کنار می‌آیید.

هرچیزی را امتحان کرده‌اید؛ منطق، معالجه، معنویت و تعمق. اما مهم نیست چقدر سخت تلاش کرده‌ باشید، شما قادر به خلاصی از آن افکار نبوده‌اید. اگر تابه حال در زندگیتان این حس را تجربه نکرده‌اید، از این کتاب قدردانی خواهید کرد. این کتابِ روحی و معنوی به شما می‌گوید که چگونه در لحظه یا زمان حال زندگی کنید.

گذشته، تنها در خاطرات است و آینده نیز تجسم ذهنی ما است. پس تنها چیزی که واقعی است زمان حال می‌باشد. اگر بتوانید در زمانِ حال زندگی کنید، خواهید توانست به تمام درد و رنج‌های خود پایان دهید و در تمام تلاش‌هایتان موفقیت کسب کرده و روشن شوید. تمام عذاب‌های ما، به دلیل مداومت بخشیدن به افکار گذشته و آینده پدید می‌آید. در حالی که آرامشی که به دنبال آن هستیم، همیشه در دسترس‌ ما بوده است. زیرا خودمان منبع آن هستیم. تمام کاری که باید انجام دهیم این است که در زمانِ حال زندگی کنیم.

هدف بیرونی زندگی‌تان می‌تواند هر چیزی باشد، اما هدف درونی و اصلی هر انسان، زندگی کردن در لحظه است. بهترین سبک زندگی، حاضر بودن در زمان حال می‌باشد. اگر این هدف را بدست آورید، هدف بیرونی و ظاهری نیز به راحتی بدست می‌آید. چرا که دیگر خوشبختی‌تان با آن گره نخورده است. باید آگاه باشیم که ذهنمان ما را تعریف نمی‌کند. بلکه ما تماشاگرانِ افکارمان هستیم

پس یک راهِ بهترِ زندگی کردن، این است که روی لحظه‌ها تمرکز کرده و پی ببریم که ما از قبل کامل هستیم. ما هنوز می‎‌توانیم هرچه را که می‌خواهیم به دست آوریم، اما به دست آوردن آن‌ها ربطی به کامل شدن ندارد.

زمانِ حال آنقدر قدرتمند است که می‌تواند تمام مشکلات ما را حل کند.


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۸)
someone
۱۳۹۹/۰۹/۰۸

کتاب فوق العاده ای هست هر چند در ابتدا که آدم میخونه تقریبا هیچی نمیفهمه ولی به استناد به مقدمه بی نظیرش من سه بار خوندمش و این کتاب بعد جدیدی از زندگی رو به من نشون داده ... گفته ها

- بیشتر
کاربر ۱۴۹۸۰۵۶
۱۳۹۹/۰۳/۳۰

خیلی خلاصه بود. نکته اصلی خیلی مهمی داشت ولی در این خلاصه خیلی گویا و متقاعد کننده نبود. باید کتاب اصلی رو بخونم. کاش از اول اونو گرفته بودم.

علیرضا رفیعی
۱۳۹۹/۰۷/۲۵

من به قصد کتاب صوتی خریدم ولی الان نوشته (مطالعه )...این یعنی چی ؟؟؟

mgh
۱۳۹۹/۱۲/۱۰

واقعیت من کتاب اصلی را نخوانده‌ام اما نظرم این است که این کتاب فقط حرف های خوب میزند که اکثرش را هم میدانیم ما میدانیم باید در زمان حال زندگی کنیم و افکار مزاحم را دور کنیم اما اصل موضوع

- بیشتر
arash ravanshad
۱۳۹۹/۰۴/۱۵

انتظار داریم کامل کتاب ها رو هم بذارید چرا فقط کتاپچه همش

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۷)
گذشته، تنها در خاطرات است و آینده نیز تجسم ذهنی ما است.
mahdi
موفقیت نمی‌تواند شما را کامل کند دستاوردها و بلندپروازی به زندگی جهت می‌دهند و هدف‌های با ارزشی هستند. اما به گفته اِکهارت اگر فکرکنیم با موفق شدن، کامل می‌شویم، اشتباه است. زیرا موفقیت شدیداً بر آینده تمرکز می‌کند. باورمان این است که تا قبل از اینکه موفق شویم هنوز ناقصیم. ولی اگر سخت تلاش کنیم، در آینده کامل خواهیم شد که این فرضیهٔ اشتباهی است چرا که ما از ابتدا کامل هستیم. هدف بیرونی زندگی‌تان می‌تواند هر چیزی باشد، اما هدف درونی و اصلی هر انسان، زندگی کردن در لحظه است. بهترین سبک زندگی، حاضر بودن در زمان حال می‌باشد. اگر این هدف را بدست آورید، هدف بیرونی و ظاهری نیز به راحتی بدست می‌آید. چرا که دیگر خوشبختی‌تان با آن گره نخورده است.
یاصاحب‌الزمان‌ادرکنــی💙
عشق واقعی زمانی اتفاق می‌افتد که نَفس‌مان را کنار گذاشته و از وجود واقعی‌مان خبردار شویم (با کل وجودمان عاشق شویم نه صرفا با جسمِ‌مان).
Tayebeh Hosseinpour
چگونه از سطح افکارتان فراتر روید: ۱. مراقب افکارتان باشید. ۲. بگذارید افکارتان شکل بگیرند. ۳. آن‌ها را بدون وابستگی یا قضاوت تماشا کنید. ۴. هنگامی که احساس کردید در حال غرق شدن در افکارتان هستید، به آرامی توجه‌تان را به زمان حال آورده و دوباره به مراقبت بپردازید. با تکرار این فرآیندِ فکری، هر زمان که احساس گم‌شدن در افکار را کردید، خواهید فهمید که وجود حقیقی‌تان تنها به مانند تماشاگری است که دارد افکار را بر روی صحنه تماشا می‌کند.
Amir
اما هدف درونی و اصلی هر انسان، زندگی کردن در لحظه است. بهترین سبک زندگی، حاضر بودن در زمان حال می‌باشد. اگر این هدف را بدست آورید، هدف بیرونی و ظاهری نیز به راحتی بدست می‌آید. چرا که دیگر خوشبختی‌تان با آن گره نخورده است.
Amir
آگاه باشیم که ذهنمان ما را تعریف نمی‌کند. بلکه ما تماشاگرانِ افکارمان هستیم.
Amir
زمانِ روانی، در مقایسه با زمانِ ساعتی اِکهارت دو نوع زمان را در نظر می‌گیرد: زمانِ ساعتی که برای زندگی در دنیای واقعی استفاده می‌شود. دوم، زمان روانی که برای زندگی در خاطرات گذشته و رویاهای ِآینده به کار می‌رود و واقعی نمی‌باشد. زمانِ غیرواقعی، باعث بروز تمام احساسات منفی و رنج‌های این دنیا می‌شود. ما اکثر وقت خود را صرف گذشته و تفکر در مورد کارهایی می‌کنیم که به خیال خودمان امور را بهبود خواهد داد. جنگ‌ها برای به وجود آمدن آرامش و صلح پدید می‌آیند، اما آیا این بهانه، دیوانگی نیست؟
Amir