با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بیشعوری

دانلود و خرید کتاب بیشعوری

راهنمای عملی شناخت و درمان خطرناک‌ترین بیماری تاریخ بشریت

۳٫۵ از ۵۹ نظر
۳٫۵ از ۵۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بیشعوری  نوشته  خاویر  کرمنت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب بیشعوری

کتاب بیشعوری نوشته خاویر کرمنت، کتابی با مضمون طنز است که به تجاوز حماقت‌آمیز اما آگاهانه به حقوق دیگران در دنیای کنونی، می‌پردازد. فاطمه فراهانی این کتاب را به فارسی ترجمه کرده است.

درباره کتاب بیشعوری

خاویر کرمنت اعتقاد دارد بیشعوری یک بیماری و اعتیاد است، نه بداخلاقی و سوءرفتار؛ بر همین اساس نیز کتابی را تحت عنوان بیشعوری تالیف کرده و به معرفی بیشعوری اززوایای مختلف پرداخته است. درواقع او راهنمای عملی برای شناخت و درمان خطرناک‌ترین بیماری تاریخ بشریت را در اختیار مخاطب قرار داده است.

خاویر کرمنت می‌گوید: احتمالا بارها در جامعه با افرادی برخورد کرده‌اید که برخلاف ظاهر موجه و موقعیت اجتماعی و فرهنگی عالی، آگاهانه به حقوق دیگران تجاوز می‌کنند؛ این افراد به نوعی بیماری به نام بیشعوری دچار هستند. متاسفانه این بیماری در دنیای معاصر به سرعت در حال رشد است. او اعتقاد دارد: بیشعوری حماقت نیست. بیشتر بیشعورها از هوش بالایی برخوردارند و همین هوش و معلومات و گاه موقعیت اجتماعی، آنها را به انسان‌های بیشعور تبدیل می‌کند.

کرمنت پس از آنکه شما را با این واقعیت دردناک جهان کنونی آشنا کرد؛ به دنبال راه حلی برای رفع آن می‌گردد.

خاویر کرمنت می‌گوید خودش تا چهل سالگی از عارضه بیشعوری رنج برده است.اما زمانی که این بیماری را در خود شناسایی کرد، به دنبال رفع آن برآمد؛ پس هیچ‌وقت برای داشتن زندگی سالم و آرام دیر نیست. او تاکید می‌کند: پس از اولین مراحل تشخیص و درمان، به‌سرعت همه چیز در اطرافتان تغییر می‌کند. جایگاه ارزشمندی در جامعه به‌دست می‌آورید و دیگران برای با شما بودن، از هم سبقت می‌گیرند.

خواندن کتاب بیشعوری را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

بیشعوری بدرفتاری نیست که از آن شرمنده باشیم؛ بلکه بیماری رایج عصر ماست. بنابراین به همه مخاطبان خود پیشنهاد می‌کنیم کتاب بیشعوری را مطالعه کنند تا درصورت لزوم از آن برای بهبود خود استفاده کنند.

درباره خاویر کرمنت

خاویر کرمنت در دوران جوانی در مقام پزشکی مطرح فعالیت می‌کرد. او به عقیده خودش زندگی حرفه‌ای و خانوادگی موفقی داشت و همه اطرافیانش به او احترام می‌گذاشتند. اما ناگهان زندگی با تمام هیبت و قدرتش در برابر او می‌ایستد و می‌گوید: «تو بیشعوری! حالا وقت آن رسیده تا نتیجه‌ی رفتارهایت را ببینی!».

همسر، فرزندان و دوستانش، خاویر را ترک می‌کنند و او ناگهان متوجه می‌شود که آن چیزی که آن را احترام و اعتمادبه‌نفس تلقی می‌کرده، چیزی نیست جز ترس و وحشتی که دیگران از او دارند. هیچ‌کس جرات مخالفت با او را نداشته، چون همه از واکنش‌های غیرمنطقی و عجیب‌وغریب او می‌ترسیدند.

خاویر کرمنت تصمیم می‌گیرد این مساله را به‌طور جدی و اصولی برطرف کند. کرمنت ثابت کرد که بی‌شعوری بیماری است و ادعا کرد مانند هر داروی مخدر، اعتیادآور هم هست. نتیجه‌ی تفکرات و تحقیقات کرمنت، در کتابی با عنوان بیشعوری تالیف و در سال ۱۹۹۰ در آمریکا منتشر شد. کرمنت با نوشتن این کتاب، اعتراف‌نامه‌ای نوشته که در آن تکان‌دهنده‌ترین اتفاقات و رفتارها را با شهامت تعریف کرده است. پس از تمام این فراز و نشیب‌ها، کرمنت توانست بار دیگر اعتماد خانواده و دوستانش را جلب و زندگی جدیدی شروع کند. او اکنون به‌عنوان روان‌پزشک بیشعورها، به مردم کمک می‌کند تا بتوانند زندگی بهتر و سالم‌تری داشته باشند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲۶)
𝐌𝐚𝐡𝐝𝐢𝐞𝐡
۱۳۹۹/۰۴/۲۴

بنا به گفتۀ کتاب، درمانِ بی‌شعوری زمانی آغاز میشه که فردِ بیمار، به بی‌شعوری و حماقتش آگاه بشه. در حالی که کتاب عکسِ این قاعده عمل می‌کنه؛ چون خواننده رو از مدارِ خویشتن خارج می‌کنه و عادت میده به عیب‌جویی

- بیشتر
mahdi
۱۳۹۹/۰۲/۲۹

1-خود نویسنده هم آدم بشدت بیشعوری است و همه رو هم بیشعور میدونه 2-با خوندن کتاب بیشعوری چی گیرت میاد (هیچ)فقط بهت تحمیل میکنه خودت و آدمهای اطرافت همه بیشعورید در حالی که خودش سلطان بیشعور هاست 3-آیا راهکار مقابله با

- بیشتر
behnam b
۱۳۹۹/۰۱/۱۲

عالیه

seyed._.hossein20
۱۳۹۹/۰۴/۰۶

با خوندن این کتاب به نتیجه رسیدم که در هر صورت همه ، بیشعور هستن😁✌

دختر
۱۳۹۹/۰۳/۰۹

کتابی است که به شدت توصیه میکنم، خوندنش برای هر فردی مفیده به 2 دلیل، یکی این که یا فرد به بیشعوری خودش پی میبره و شروع به تغییر میکنه یا این که بی‌شعور های اطرافش رو خوب میشناسه و راه

- بیشتر
کاربر ۲۳۴۳۳۶۰
۱۳۹۹/۰۷/۲۱

بسیار عالی بود ممنون از نویسنده وکسانی که آن را منتشر کرده است

Hani
۱۳۹۹/۰۶/۲۰

من هنوز کتاب و نخوندم و میدونم که باید جالب باشه ولی تروخدا یه نفر بگه چرا کتاب خلاصه میکنید، چراااااااااااااااا یعنی وات د فاک جدی. من اینو خریدم اومدم شروع کنم به خوندن دیدم نوشته خلاصست، خب 170 خلاصه میخواد؟

- بیشتر
baqebon_sade
۱۳۹۹/۰۹/۲۳

عالی بود مرسی

2678276031
۱۳۹۹/۱۰/۰۱

عالی بود در زمانی که مازندگی میکنیم بی شعوری خیلی زیادشده

مهشاد
۱۳۹۹/۰۵/۰۴

فکر میکردم خیلی بهتر و بیشتر توضیح داده باشه توقع هم با توجه که ب تعاریفی که شنیده بودم بیشتر بود

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
بیشعورها نشانه‌های ظاهری و رفتاری به خصوصی دارند که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم: - تندخویی زیاد، رفتار تهاجمی، سرکشی بسیار زیاد (جیغ‌زدن یا داد و فریاد)، قدرت انکار بالا نسبت به بیشعور بودنشان، مقصر دانستن دیگران در هر شرایطی، تافته جدا بافته بودن و... بیشعوری یک بیماری است چون اگر فرد بیشعور را به حال خود رها کنیم حال او بدتر می‌شود. پس بهترین درمان برای افراد بیشعور این است که آنها را وادار کنیم تا با وجدانشان ارتباط برقرار کنند.
mbh
بیشعور بودن هیچ ارتباطی با میزان تحصیلات و دانش افراد ندارد.
فاطیما

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۷ صفحه
نوع فایلEPUB
شابکundefined
تعداد صفحات۱۳۷صفحه
نوع فایلEPUB