با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دشمن

دانلود و خرید کتاب دشمن

۴٫۶ از ۳۰ نظر
۴٫۶ از ۳۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دشمن  نوشته  دیوید کالی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب دشمن

کتاب دشمن، نوشته‌ی دیوید کالی کتابی است که شما را به فکر فرو می‌برد و در نهایت باعث می‌شود که درباره‌ی این موضوع فکر کنید: چه کسی جنگ را شروع می‌کند؟ سرژ بلوک کتاب دشمن را تصویرگری کرده است و رضی هیرمندی مترجم نام‌آشنا آن را به فارسی ترجمه کرده است. این کتاب محصول کتاب چ واحد کودک و نوجوان نشر چشمه است.

درباره‌ی کتاب دشمن

دشمن یکی از زیباترین و درخشان‌ترین آثار دیوید کالی است. این کتاب با جمله‌ای شروع می‌شود که شما را به فکر فرو می‌برد و از همان ابتدا هم خیالتان را راحت می‌کند که «جنگ هنوز ادامه دارد.» دیوید کالی دو سرباز را نشان می‌دهد که دفترچه‌ی راهنمایی دارند. در این دفترچه‌ی راهنما قوانین نوشته شده است. دشمن بی‌رحم است و باید قبل از اینکه ما را بکشد، او را بکشیم. دشمن اگر ما را بکشد، خانواده‌مان را هم می‌کشد و به درخت‌ها و حیوانات و گیاهانمان هم آسیب می‌رساند. اما هر دو سرباز وقتی کمی فکر می‌کنند باید متوجه این بشوند که این خصوصیاتی که درباره‌ی دشمن ذکر شده است، در مورد خودشان هم صدق می‌کند. دیوید کالی در کتاب دشمن به خوبی موفق شده است تا زشتی‌ها و کثیفی جنگ را نشان بدهد و مخاطب را متوجه این نکته کند که دو طرف درگیر جنگ، مستاصل، درمانده و پریشان هستند.

کتاب دشمن را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

مخاطب کتاب دشمن از صفر تا صدسال هستند اما اگر دوست دارید که درباره‌ی کتاب با کسانی گفتگو کنید می‌توانید کتاب دشمن را به کودکانی که سال‌های آخر مدرسه را می‌گذرانند و نوجوانان هدیه بدهید تا بخوانند و فکر کنند.

جملاتی از کتاب دشمن

اینجا انگار بیابان است.

بیابانی با دو گودال

گودال‌هایی با دو سرباز

سربازهایی با هم دشمن

جنگ ادامه دارد...


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۶)
یاسمن
۱۳۹۹/۰۱/۲۷

عالیه. چهره‌ی واقعی جنگ رو نشون می‌ده و زبانش اون‌قدر ساده‌ست که بچه‌ها به خوبی اونو متوجه می‌شن. و البته داستان برای مخاطب بزرگسال هم بسیار قابل تأمله. حتما بخونین.

elaheh
۱۳۹۹/۰۵/۱۰

کتاب خیلی خوبیه. به نظرم خوندنش برای بچه ها (و حتی بزرگسالها)ضروریه. به این امید که بچه های آینده خادم جنگ افروزها نشوند...

somi
۱۳۹۸/۱۲/۱۶

کتاب درباره جنگ و در واقع ضدجنگ است، بدون نشان دادن خشونت عریان، ویرانی و تباهی آن و نیز بیهودگیش را نمایان می‌کند.

i._.shayan
۱۳۹۹/۰۲/۲۹

حسابی از خوندن این کتاب لذت بردم بنظرم بشدت برای بچه ها مناسبه و حتما باید از سن کم همچین کتاب های خوبی براشون خونده باشه تا با مفهوم حقیقی جنگ و دوستی آشنا بشن برای یک بار هم که شده

- بیشتر
نیلوفر
۱۳۹۹/۱۲/۱۱

بی نظیر بود

امیر
۱۳۹۹/۰۱/۲۷

عالی بود حال کردم

mari quinn
۱۳۹۹/۰۱/۲۹

خیلی بامزه است و کمدی . اما کمی از آن نوشته است

Tasnim
۱۳۹۹/۰۲/۱۱

به نظر من این کتاب اولش کسل کننده است اما بعد عالی است

خیلی عالیه❤️👍😍😘
۱۳۹۹/۰۱/۱۸

خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی

- بیشتر
دختر کتاب خون
۱۴۰۰/۰۲/۱۰

عالی است .حرف ندارد.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تعداد صفحات۶۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF