با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دمی با فردوسی

دانلود و خرید کتاب دمی با فردوسی

بررسی زندگی‌نامه و شعر فردوسی

۴٫۷ از ۳ نظر
۴٫۷ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دمی با فردوسی  نوشته  اکرم تاجیک‌زاده  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دمی با فردوسی

دمی با فردوسی اثر اکرم تاجیک‌زاده کتابی است جامع و کلی در ارتباط با زندگی فردوسی و شیوه‌ی شاعری او در شاهنامه برای کسانی که می‌خواهند به طور کلی با ویژگی‌های او آشنا شوند. این کتاب هم سرنوشت فردوسی را روایت می‌کند و هم ویژگی‌های شعری او را بیان می‌کند.

درباره دمی با فردوسی

ملت ایران طی چندهزار سال گذشته درخشان خود بزرگانی از ایران و شاعران و حکیمان و دانشمندان و هنرمندان و سرداران و جنگاوران در دامان خود پرورانیده که مایه‌ی سرافرازی و بلندنامی‌ها در جهان‌اند و از آن میان بزرگترین و نامدارترین ایرانی فردوسی توسی است.

وقتی شخصیت بزرگان رفته را مبنای تاثیری که بعد از خود بر جای گذاشته‌اند و با طول مدتی که اثر آن‌ها پایدار مانده بسنجیم در می‌یابیم که فردوسی بزرگترین ایرانی در تمام ادوار و قرون بوده است. هیچ ایرانی به اندازه‌ی فردوسی در سرنوشت ملت و کشور خویش تاثیر بر جای ننهاده است. بی‌شک فردوسی بزرگترین شاعر ایران است و بی‌گمان وقتی تعصبات ملی در اقوام جهان کاهش پذیرد جهانیان او را بزرگترین شاعر بشریت خواهند شناخت.

در میان تمام شاعران بزرگ جهان هیچ‌ یک را نمی‌یابیم که مثل فردوسی همهعمر خود را از جوانی تا پیری صرف آفرینش تنها یک کتاب با یک آرمان والا  کرده باشد.

حماسه‌های معروف جهان مهاباراته و رامایانه هند و ایلیاد و اودیسه یونان روایات محلی یا اساطیری و شرح جنگ‌ها و خون‌ریزی‌ها بر سر یک عشق یا کینه‌جویی شخصی و قبیله‌ای است. در مقابل شاهنامه تاریخ حماسی ملتی بزرگ در حیات چندهزارساله‌ی اوست. آرمان فردوسی آرمان و عواطف حقیر یک شخص یا آرمان یک قوم و قبیله نیست. آرمان او آرمان یک ملت بزرگ وآرمان انسانیت است. اگر هنوز فارسی زبانان معنای شعر فردوسی را می‌فهمند سندی است از توانایی او در شناخت زبان اصیل فارسی.


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Travis
۱۴۰۰/۰۱/۰۶

کتاب به طور مختصر به زندگی حکیم ابوالقاسم فردوسی و داستان سرایش شاهنامه و در نهایت به ویژگی‌های ادبی این اثر سترگ می‌پردازد.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۶/۱۰
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۸۱۳-۰۳-۷
دسته بندی
تعداد صفحات۵۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۶/۱۰
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۸۱۳-۰۳-۷