با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
از سیادت تا وزارت؛ آشنایی با مبانی رشد در هفت سال اول، دوم، سوم

دانلود و خرید کتاب از سیادت تا وزارت؛ آشنایی با مبانی رشد در هفت سال اول، دوم، سوم

۴٫۸ از ۲۸ نظر
۴٫۸ از ۲۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب از سیادت تا وزارت؛ آشنایی با مبانی رشد در هفت سال اول، دوم، سوم  نوشته  محمد جعفر غفرانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب از سیادت تا وزارت؛ آشنایی با مبانی رشد در هفت سال اول، دوم، سوم

کتاب «از سیادت تا وزارت» درباره مبانی رشد در هفت سال اول، دوم و سوم زندگی انسان صحبت می‌کند. این کتاب برگرفته ا از مجموعه سخنرانی‌های محمدجعفر غفرانی است. در تعالیم این کتاب که مبنایی معنوی و مذهبی دارد، به سه دوران هفت ساله در زندگی انسان پرداخته شده و اقتضائات هر دوران تشریح شده است. هفت ساله اول که در ان کودک باید کرامت و سیادت کسب کند، هفت ساله دوم که زمان پرورش عقل به وسیله ادب است و هفت ساله سوم که زمان بلوغ و مورد مشورت قرار دادن و وزارت انسان است. بخشی از کتاب: «هفت سال اول، هفت سال کنجکاوی بچه‌ها است. رشد بچه در همین کنجکاوی است. در هفت سال اول هیچ رویه‌ای برای بچه نباشد. باید آزاد از هر جهت باشد. هفت سال دوم جهت پیدا می‌کند. هفت سال اول، هفت سال توانمند و قانونمند شدن است. ادب می‌شود. در این دوره باید دست، پا، چشم، گوش و همه اعضا و جوارح او فعال باشند. بنابراین چهار دست و پا برای بچه خیلی خوب است. دویدن و تحرک برای بچه زیر هفت سال خیلی خوب است، توانمند می‌شود. حرف بزند، حرافی کند، عیب ندارد. بعد در هفت سال دوم، همه توانمندی‌ها قانونمند می‌شود و جهت پیدا می‌کند، حالا عبد می‌شود. در هفت سال اول هیچ گونه امر و نهی نباید صورت بگیرد. این کار را بکن، این کار را نکن نباید بگویید. باید ببینند مادر از چه کاری خوشش می‌آید، از چه کاری خوشش نمی‌آید. یکی از کلماتی که در زندگی ما اصلاً تا حالا تجربه نکردیم بحث رضایت است. ما تا حالا دنبال رضایت مادرمان، رضایت پدرمان، رضایت معلم نرفتیم. الان رضایت چه کسی مهم است؟»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۷)
مریم
۱۳۹۸/۰۴/۰۲

عالی بود کتاب ، پر از نکته هایی که تو هیچ کتاب تربیتی دیگه ای نبود ، جلد شاید جذاب نباشه ولی محتوا خیلی کاربردی و جذابه

💖ایراندخت💖
۱۳۹۹/۰۳/۰۷

بسیار خوب و روان نوشته شده و برای خواننده، ملموس هست. نیومده صرفا یک سری مباحث تئوری ارائه بده

.
۱۳۹۹/۰۲/۰۷

خوندنش برای والدین و غیر والدین مفید هست هم خودمون رو ادب میکنه هم فرزند نکات زیادی داره که جدا جای تامل دارن

فافابانو
۱۳۹۹/۰۱/۲۶

کتاب تربیتی. عالی بود و به چندنفر هم که دادم بخوننش واقعا راضی بودن. خیلی کاربردی و مفید

شهید طوس
۱۳۹۹/۰۲/۰۱

کتاب عالی بود و اگه قصد بچه دار شدن دارید یا یه بچه زیر ۲۱ سال😅دارید ، این کتاب رو بذارید تو لیست اولویت هاتون. کمکتون میکنه

Z Pourmandi
۱۳۹۹/۰۱/۲۲

کتاب فیزیکی رو دارم. کتابی پر از نکته و ارزشمند در باب تربیت کودک بر اساس مبانی دینی و اعتقادی

نیایش
۱۳۹۹/۰۸/۲۸

خیلی ساده و روان، مهم‌ترین و کاربردی ترین توصیه‌ها و راهکارهای فرزند پروری رو ارایه داده.

ميم.بنده خدا
۱۳۹۹/۰۱/۱۷

کتاب تربیتی و برای والدین بسیار کاربردی هست، به پدر و مادرها توصیه میکنم حتما بخونن، جوان ها و نوجوان ها هم با خواندن این کتاب جایگاه خودشونو پیدا میکنن.ادبیات روان و گیرایی هم داشت.

سیدمهدی
۱۳۹۹/۰۲/۱۳

عالی عالی عالی

مهدیه بابایی
۱۳۹۹/۰۹/۱۵

خیلی دنبال نسخه الکترونیکش بودم ممنون طاقچه جان هیچ جا نبود فقط اینجا گذاشتین، سپاس🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۷)
اگر ما دنبال این نباشیم که طرف را آدم کنیم، می‌شود مشکل را حل کرد. ما نمی‌توانیم دیگران را آدم کنیم، اما می‌توانیم در کنار هر حیوانی، آدم شویم.
تسنيم
بعد از عاشورا هر ظلم و جنایت و جسارتی که بود به اسراء کردند، آیا توانستند آن‌ها را از آدم بودن خارج کنند؟! نه، حتی یک کلمه حرف ناسزا به دشمن نزدند. یزیدیان که لایق هر ناسزا و فحشی بودند، ولی اسرا این حرف را سزاوار دهان خودشان ندیدند که بزنند. هیچ رفتار غلطی نکردند. اما متأسفانه زن و شوهرمسلمان ما به هم هر فحش و ناسزایی می‌دهند!
تسنيم
خداوند به هر مخلوقی قدری داده است، هر مخلوقی در شرایط مناسب به اندازهٔ مناسب، قدر خودش را اظهار و ابراز می‌کند. قرآن به این کشف استعدادها و شکوفایی استعدادها رشد می‌گویند. رشد یعنی، خود شکوفایی. پس نکته اول؛ هر کسی یک قَدَری دارد، نکته دوم؛ هرکسی خودش مسئول رشد و شکوفایی‌اش است. شرایط بیرون فقط شرایط است. استفاده از این شرایط به عهدهٔ خود انسان است و هر چه‌قدر شرایط نامساعدتر است، باید رشد بیشتری فراهم شود
montazer313
اگر ما دنبال این نباشیم که طرف را آدم کنیم، می‌شود مشکل را حل کرد. ما نمی‌توانیم دیگران را آدم کنیم، اما می‌توانیم در کنار هر حیوانی، آدم شویم.
montazer313
در این دوره، هر چه ترس و وحشت از اطرافیان بیشتر باشد، بروز پدیدهٔ «استقلال» در او به مانع برخورد می‌کند. بنابراین در این برنامه‌ها رها بودن مطرح نیست، بلکه وسیع بودن راه حرکت و احساس مسؤولیت و احساس این که همه در خدمت او هستند، به کودک جرئت تصمیم گیری و حسّ اعتمادِ به محیط می‌دهد.
maryhzd
عین این عبارت را از حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها داریم. می‌گویند: با بچه‌هایتان هم سطح شوید، حرف بزنید. بنشینید، بعد حرف بزنید. ایستاده حرف نزنید. مخصوصاً وقتی می‌خواهید تنبیه کنید. حالا اگر می‌خواهید تشویق کنید، هر چه بالاتر باشید بهتر است. یعنی وقتی می‌خواهید بازخواست کنید، تنبیه کنید، بنشینید، بپرسید: چرا، کجا بودی، چه کار کردی، چه خوردی که بچه هیجان زده نشود.
eli
بادبادک باید رو به باد باشد، تا بالا برود. مشکلات فرد را بالا می‌برد، فقط باید سوار مشکلات شد. اطراف حضرت آسیه باد شدیدی بود، خوب اوج گرفت. از باد غرور، تکبر و ظلم فرعون خودش را به اعلی علیین رساند. ما با کمترین مشکل همسر سقوط می‌کنیم. با یک نسیم او سقوط می‌کنیم. معلوم می‌شود که جهت گیری ما درست نیست.
کاربر ۱۴۲۸۳۶۴
یعنی خدای تعالی همان طور که به پدر و مادر تشریعاً فرمان میدهد که فرزند را تا هفت سالگی امیر خود بدانند، به کودک هم تکویناً احساس امیر بودن داده است. تکوین و تشریع وقتی هماهنگ شوند، تربیت در جایگاه واقعی خود قرار گرفته است
fateme
ما نمی‌توانیم دیگران را آدم کنیم، اما می‌توانیم در کنار هر حیوانی، آدم شویم. ما قرار است آدم شویم. به من چه ارتباطی دارد بچه‌ام نمازش را می‌خواند یا حجابش را رعایت می‌کند، من می‌خواهم با او آدم شوم، ثابت کنم آدم هستم. می‌خواهد آدم بشود، می‌خواهد نشود. بعد از عاشورا هر ظلم و جنایت و جسارتی که بود به اسراء کردند، آیا توانستند آن‌ها را از آدم بودن خارج کنند؟
تسنيم
پیامبر بزرگوار صلوات الله علیه ما فرموده اند: بهترین کارها سخت ترین آن‌هاست
کاربر ۱۶۳۳۰۱۰FM

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۴۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۳/۲۳
تعداد صفحات۲۴۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۳/۲۳