با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
برتری خفیف

دانلود و خرید کتاب برتری خفیف

۴٫۵ از ۴۵ نظر
۴٫۵ از ۴۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب برتری خفیف  نوشته  گروه گردآوری و ترجمه سبکتو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب برتری خفیف

برتری خفیف، اثر جف اولسون، یکی از مدیران موفق یک شرکت آمریکایی است. جف اولسون در برتری خفیف، از تجربیات و مسیری که برای رسیدن به این موفقیت طی کرده، سخن گفته است.

اولین نسخه برتری خفیف در سال ۲۰۰۵ منتشر شد و ۸ سال بعد جف اولسون نسخه جدیدی از آن را ارائه داد که همین میکروکتابی است که شما آن را مطالعه می‌کنید.

درباره‌ی کتاب برتری خفیف

کتاب برتری خفیف از جف اولسون، درباره‌ی کارهای کوچکی است که می‌توانید انجام دهید تا تغییرات بزرگی به وجود بیاوید. جف اولسون که یکی از مدیران موفق آمریکایی است، در برتری خفیف از مسیری که برای رسیدن به این موفقیت طی کرده است، سخن گفته است. او در این کتاب رمز و راز موفقیت را بیان کرده است. اما برتری خفیف مانند بقیه‌ی کتاب‌هایی که در زمینه‌ی کسب و کار و موفقیت نوشته می‌شوند نیست. چرا که این اثر حاصل تجربیات فردی است که شکست را تجربه کرده است. در حقیقت شما با خواندن برتری خفیف زندگی و خودتان را با دیدگاهی متفاوت ‌می‌بینید و آن را همان شکلی می‌سازید که می‌خواهید. می‌خوانید که چرا برخی افراد موفق هستند و برخی دیگر با اینکه هر روز تلاش می‌کنند اما هرگز موفق نمی‌شوند. جف اولسون با بیان تجربیات موفق و ناموفق خودش، کارهای کوچکی را یادآوری می‌کند که با انجام دادنشان می‌توانید به تغییرات بزرگ دست پیدا کنید.

او کتاب را با تجربه‌ی دو تن از دوستانش آغاز می‌کند. یکی از آن‌ها بسیار موفق و دیگری شکست‌خورده است. سپس از راه‌هایی می‌گوید که برای رسیدن به موفقیت باید طی کرد. او در طول کتاب با ارائه‌ی راهکارهای متفاوت، خواننده را با برتری خفیف که آن را عامل موفقیت می‌داند، آشنا می‌کند. 

کتاب برتری خفیف را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

برتری خفیف برای کسانی که دوست دارند به موفقیت در هر زمینه‌ای دست پیدا کنند، جالب، خواندنی و کابردی است. 

درباره‌ی جف اولسون

جف اولسون، جوان‌ترین مدیر فرودگاه آلبوکرکی، یکی از ۵ مدیران برتر در یکی از شرکت‌های بزرگ در حوزه تکنولوژی و نویسنده‌ای چند میلیون دلاری است. او با تاسیس شرکت سان‌ایر توانست تمام مسیر طراحی، بازاریابی و فروش را تجربه کند. او با یک تیم کوچک توانست درآمد یک شرکت بزرگ را ۴۰۰درصد افزایش دهد.  کمی بعد او شرکتی در زمینه فروش مستقیم کالا تاسیس کرد و حالا موسس یکی از بزرگترین شبکه‌های توسعه فردی در دنیا است. جف با ایده‌اش که برتری خفیف است، توانسته به میلیون‌ها نفر کمک کند و باور دارد که جایگاهی که خودش امروز دارد را مدیون برتری خفیف است.

جملاتی از کتاب برتری خفیف 

با دو نفر از دوستانم می‌خواهم آشنا شوید. دو نفری که از کودکی تا دبیرستان باهم و دقیقا شبیه به هم بودند. آنها از هر جهتی شبیه بودند به جز یک مورد: انتخاب مسیر و نتیجه نهایی که به آن رسیدند. اولی دانشگاه را رها کرد و به شهر دیگری مهاجرت کرد و به یک ولگرد ساحلی که دائم به دنبال خوشگذرانی بود تبدیل شد و برای تامین هزینه‌هایش در زمین گلف کار می‌کرد. از شرایطی که داشت ناامید شد و تصمیم گرفت به شهر خودش برگردد و کسب‌وکار خودش را راه‌اندازی کند. اما در کارش شکست خورد و همه چیزش را از دست داد.

اما دوست دیگرم با نمره‌های عالی از دانشگاه فارغ‌التحصیل شد و به دانشکده کسب‌وکار رفت، بعد در یک شرکت بزرگ استخدام شد و تجربه‌های فوق‌العاده‌ای کسب کرد و بعد فعالیت‌های کارآفرینی خودش را شروع کرد. او بسیار شاد، موفق و خوشبخت است و هنوز با دوست ولگرد ساحلی‌اش در ارتباط است. من هم با آنها ارتباط نزدیکی دارم در واقع من بخشی از داستان را جا انداختم: هر دوی آنها من هستم. من آن ولگرد ساحلی بودم که در کارش شکست خورد و کسی که موفق و خوشبخت هست هم من هستم. این تغییرات یک شبه و برق‌آسا اتفاق نیفتاد. در واقع من خودم را تغییر ندادم چون برخلاف دیگران من باور ندارم کسی واقعا بتواند خودش را تغییر دهد. آن ولگرد ساحلی یک فرد متوسط و عادی بود و این فرد موفق امروز هم دقیقا یک فرد متوسط است. فقط یک تفاوت وجود داشت: من برتری خفیف را پیدا کردم!

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲۶)
کاربر ۱۹۵۱۷۸۰
۱۳۹۹/۰۹/۱۴

خیلی کتاب خوب و مفیدی بود من از خوندنش لذت بردم تصمیم دارم اگه فرصت شد دوباره بخونمش واقعا ارزش مطالعه اش داشت

sahar shams
۱۳۹۹/۰۹/۲۸

کتابی که باعث میشه با هر سرعتی که دارین تلاش میکنین تا به هدفاتون برسین خوشحال و راضی باشین و ناامید نشین چون اصل کار استمراره.

Amirreza Nouri
۱۳۹۹/۰۱/۱۶

من برای نشر ققنوس و نسخه چاپی اش را خوانده ام کتاب بسیار روان و شیوا بود و راجب نظم و کنترل نفس و تلاش منظم بحث می کند او می گوید موفقیت یک روزه حاصل نمی شود شما باید

- بیشتر
مسعود
۱۳۹۹/۰۲/۲۷

جف اولسون در کتاب برتری خفیف از همان اصولی صحبت می کند که دارن هاردی در کتاب اثر مرکب مطرح می کند. هر دو با شیوه هایی متفاوت شما را به یک مقصد می رسانند. عصاره مطالب این کتاب این

- بیشتر
🇮🇷💪🏻🇮🇷REZA
۱۳۹۸/۰۵/۱۳

من توصیه می کنم اول این رو بخونید بعد اثر مرکب رو چون نویسنده اثر مرکب یک اپولو تایپ که از اول زندگی تلاشگر من کتاب رو نخوندم ولی به تظرم می رسه نویسنده این کتاب مثل دارن هایدی از

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵۳)
اما موفقیت یک فرآیند است نه یک مقصد. موفقیت چیزی نیست که شما در طول زمان تجربه می‌کنید. وقتی نتیجه کاری را می‌بینید یعنی آن کار در زمان گذشته انجام شده است.
Saman Amirzade
«سخت کاری است که کمی زمان می‌برد و غیرممکن کاری است که کمی بیشتر زمان می‌خواهد»
A2
تلاش به تنهایی نمی‌تواند باعث موفقیت شما شود، دنیا پر از آدم‌هایی است که تا آخرین توان کار می‌کنند اما باز هم شرایط خوبی ندارند و شکست می‌خورند.
مسعود
اگر نزدیکترین افراد به شما دائم در حال غر زدن یا توقع داشتن از دیگران هستند و کلا به فلسفه سیاه زندگی باور دارند، شما نمی‌توانید مثبت باشید. پس کاملا هوشیار باشید که وقتتان را با چه کسانی می‌گذرانید و چه کسانی را الگوی خودتان قرار می‌دهید
🇮🇷💪🏻🇮🇷REZA
بعد از خواندن این کتاب از او خواستم که از دوچرخه ثابت استفاده کند. روز اول او فقط ۳ دقیقه رکاب زد، به طوری که آنقدر کم بود که اصلا انگار هیچ کاری نکرده است. اما آن را هر روز تکرار کرد و به ۲۰ دقیقه رساند. یک سال بعد همه گفتند که او ناگهان همه اضافه وزنش را از دست داده، اما ما می‌دانستیم که ناگهانی نبوده و این قدرت برتری خفیف است.»
AliDarvish
زندگی یک خط مستقیم نیست که هر انتخابی در نهایت به یک نقطه برسد، بلکه مسیر هر انتخاب یک منحنی جدید است.
لواسانی
وقتی راه رفتن را یاد می‌گرفتید، بیشتر از قدم برداشتن، زمین خوردید و شکست را تجربه کردید اما آیا با خودتان گفتید: «خب من تلاش کردم و نشد. باید باقی عمرم را سینه‌خیز حرکت کنم
🇮🇷💪🏻🇮🇷REZA
سرمایه‌گذاری روی توسعه فردی است. لینکلن یک جمله معروف دارد که می‌گوید: اگر برای قطع کردن یک درخت ۶ ساعت زمان داشته باشم، ۴ ساعت آن را صرف تیز کردن تبرم خواهم کرد. در زندگی واقعی شما همان تبر هستید که برای رسیدن به مقصد باید روی خودتان کار کنید. وقتی شما تبر تیزی داشته باشید، بهترین جهت برای قطع درخت را بدانید و نیروی لازم را هم داشته باشید، در کمترین زمان ممکن به نتیجه می‌رسید.
AliDarvish
یک نکته بسیار مهم که باید به آن دقت کنید این است که وقتی شما رابطه خوب، درآمد بالا و موفقیت داشته باشید شاد نمی‌شوید، بلکه دقیقا وقتی شاد باشید می‌توانید به چنین موقعیت‌هایی برسید.
135251
یک ساندویچ که چیزی نیست. اما کارهایی که امروز و هر روز انجام می‌دهیم مهم هستند. افراد موفق می‌دانند که انتخاب‌های کوچک‌شان هم مهم است. کارهایی که آنقدر ناچیز هستند که احتمالا نمی‌توانند مهم باشند، اما مهم هستند.
AliDarvish

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۷۲ صفحه
نوع فایلEPUB