با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پله پله تا ملاقات خدا؛ پرخوری (جلد نهم)

دانلود و خرید کتاب پله پله تا ملاقات خدا؛ پرخوری (جلد نهم)

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پله پله تا ملاقات خدا؛ پرخوری (جلد نهم)  نوشته  موسسه فرهنگی هنری سبل‌الاسلام  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب پله پله تا ملاقات خدا؛ پرخوری (جلد نهم)

مجموعه پیش رو که با اقتباس از بیت مشهور مولوی «پله پله تا ملاقات خدا» نام گرفته، درباره اخلاق اسلامی است. این مجموعه سعی در جبران کمبود منابع معتبر و متقن برای تعالیم اسلام ناب به خصوص برای مخاطبان دانشجو و طلبه نموده است. به این طریق که با تکیه بر منابع اسلامی و با نگاه اسلام ناب محمدی، تعالیم و دستورات اخلاقی اسلام را در قالبی زیبا به مخاطب ارائه کرده است. مجموعه مباحث «پله‌ پله تا ملاقات خدا» سال‌ها پیش به‌عنوان متن درس اخلاق دانشجویان دانشگاه امام صادق علیه السلام تدوین شد. در آن سال‌ها مباحث این کتاب به‌صورت روزانه بر روی برگه‌هایی عرضه می‌شد و اکنون انتشارات سدید آن‌ها را در اختیار علاقه‌مندان به مباحث اخلاق اسلامی قرار داده است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
جعفری
۱۴۰۰/۰۲/۰۱

این کتاب میتواند شروع خوبی برای ترک پرخوری باشد، پر از احادیث و حکایتهای جالب و روشهای مفید، نکته مهمتر اینکه همانطور که پرخوری رو بد میدونه به همون اندازه افراط در کم خوری رو هم محکوم میکنه

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴)
امام علی علیه‌السلام فرمود: سیری و پرخوری، چه یاور خوبی برای گناهان است. نِعْمَ عَوْنُ المَعاصِی الشِّبَعُ (غرر الحکم، ص ۳۶۱)
P.Ehsani
لقمان حکیم به فرزندش فرمود: فرزندم! سعی کن همیشه عالی‌ترین غذاها را بخوری و در نرم‌ترین جاها بخوابی. فرزند گفت: ما خانوادهٔ فقیری هستیم. چگونه می‌توانم به این لذت‌ها دست یابم؟ لقمان فرمود: آن قدر غذا نخور تا نان خشک برای تو لذیذترین غذا شود و آن قدر نخواب تا اگر سرت را روی سنگ هم گذاشتی، آرام ترین خواب را داشته باشی.
جعفری
معنای پرخوری هم روشن است و مذموم بودن آن هم وقتی که کتاب و کاغذ جلویمان است و حرف آن را می‌زنیم و یا می‌شنویم بدیهی است، اما وقتی که سفره و بشقاب و غذای چرب و شیرین جلویمان است، باید ببینیم و تعریف کنیم.
جعفری
پیامبر ما نیز طب را در این دستور خویش خلاصه کرده است: «المعده بیت الادواء و الحمیه رأس کل دوا...؛ معده خانهٔ همه بیماری‌ها است و امساک و پرهیز، سرآمد همه داروهاست.»
P.Ehsani

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۳/۰۸
شابکundefined
تعداد صفحات۶۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۳/۰۸