با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
راهکارهای هوشمندانه؛ ۶۸ تکنیک برای طوفان فکری حل مسئله و تصمیم‌گیری

دانلود و خرید کتاب راهکارهای هوشمندانه؛ ۶۸ تکنیک برای طوفان فکری حل مسئله و تصمیم‌گیری

۴٫۲ از ۶ نظر
۴٫۲ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب راهکارهای هوشمندانه؛ ۶۸ تکنیک برای طوفان فکری حل مسئله و تصمیم‌گیری  نوشته  دیوید کاتن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب راهکارهای هوشمندانه؛ ۶۸ تکنیک برای طوفان فکری حل مسئله و تصمیم‌گیری

کتاب «راهکارهای هوشمندانه» اثر دیوید کاتن، ۶۸ تکنیک برای طوفان فکری، حل مسئله و تصمیم گیری در اختیار شما می‌گذارد. این کتاب مجموعه‌ای از ابزارها، تکنیک‌ها، ایده‌ها و شیوه‌های تفکر برای حل مشکلات و تصمیم‌گیری صحیح است. ایده‌های مطرح شده در این کتاب حاصلِ تحلیل و جمع‌آوری مطالب از منابعِ مختلفی است؛ از حل مشکلات معمول و روزمرهٔ سازمان گرفته تا روش‌های خلاقانهٔ مشارکتی در مقیاس انبوه (برای نمونه با مشارکت همهٔ اعضای یک کسب‌وکار). بسیاری از تکنیک‌های مطرح شده در کتاب را می‌توان فارغ از تعدادِ مشارکت‌کنندگان به کار گرفت، یعنی این قابلیت را دارند که تعداد افراد درگیر در اجرای آن‌ها کاهش یا افزایش پیدا کنند؛ خواه تلاشی یک نفره و خواه همکاری‌های هزاران نفره. با کمی زیرکی بعضی از روش‌ها را می‌توان جایگزین دیگری کرد و برخی دیگر نیز همسان‌های خاص خودشان را دارند. به‌عنوان یک کاربر؛ تکنیکی را که فکر می‌کنید برای مشکلتان مناسب است انتخاب کرده و آن را طوری تغییر دهید که در خدمت شما باشد. ابزارها و تکنیک‌ها کاملاً پویا تدوین شده‌اند و فقط یک راه برای انجام کارها وجود ندارد، همچنین می‌توانید با ترکیب تکنیک‌های مختلف روش‌های به مراتب قوی‌تری را طراحی کنید. این کتاب طرق درگیر کردن و مشارکت دادن افراد با هر سطحی از تجربه، هوش، سن و... را در فرایند حل مسئله ارائه می‌دهد. تکنیک‌ها بعضاً سرگرم کننده (در قالب بازی)، پویا و غیرمنتظره هستند و برای فراهم کردن امکان مقایسه، در بسیاری از موارد به روش‌های سنتی حل مسئله نیز اشاره شده است. در نهاید کتاب «راهکارهای هوشمندانه» در موارد زیر به کارتان می‌آید: یافتن ساختار و چارچوبِ مشکلات، به نحوی که مسائل قابل حل به نظر برسند (این کار به بهبود فرایند تصمیم‌گیری نیز کمک می‌کند)؛ - پیدا کردن راه‌حل (یافتن راه‌حل‌های متعدد) برای حلِ مشکلات پیچیده؛ - لذت بردن از روند حل مسئله، چه به تنهایی چه در تعامل و مشارکت با دیگران؛ - افزایش خلاقیت فکری، به نحوی که با گذر زمان راه‌حل‌ها خود به دنبال شما می‌آیند؛ - تصمیم‌گیری با اعتماد به نفس بیشتر، چرا که می‌دانید قبل از تصمیم‌گیری همهٔ گزینه‌های دیگر را بررسی کرده‌اید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
Armin
۱۳۹۸/۰۹/۱۹

بگذارید حرف آخرم را بدون هیچ‌گونه استدلالی همین اول بزنم: این کتاب سبب خواهد شد تا مغز شما روی دیوار پخش شود!!!! به نظرم هرکسی که عادت به تفکر حل مساله دارد و تلاش می‌کند تا مشکلات خود را در کسب‌وکار

- بیشتر
حسن
۱۳۹۹/۰۴/۰۴

اصلا کتاب خوبی نیست بیشتر برای جمع گروهی کاربرد داره ، تو زندگی شخصی کاربرد نداره ک بشه چیزی ازش استخراج کرد در هنگام مشکلات

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴)
بی‌نظیرترین رئیس من که از بدو ورود به این حرفه، برایم نقش استادی تمام عیار را داشت؛ می‌گفت: "به تو پول نمی‌دم که مشکلات رو برام پیدا کنی"، "تا وقتی بر می‌گردم، راه‌حل‌ها روی میزت باشه؛ حقوقی که می‌گیری برای اینه".
علیرضا
اگر بیست سال پیش، توانایی کار کردن با رایانه یک مزیت رقابتی محسوب می‌شد، امروز یک شرط لازم در زندگی روزمره و اشتغال است، و احتمالاً در بیست سال آینده، ناآگاهی از آن بی‌سوادی تلقی خواهد شد. اگر همین تحلیل را به گزارش انجمن جهانی اقتصاد نیز تسری دهیم؛ امروز برخورداری از مهارت‌های حل مسئله، تصمیم‌گیری و خلاقیت در مرز مزیت و لزوم قرار می‌گیرد. پس بر هیچکس پوشیده نیست که یک فرد یا سازمان برای ادامهٔ حیات سزاوار خود، نیاز به توسعهٔ این سه‌گانه دارد.
Armin
در طول کتاب بارها دربارهٔ طوفان فکری صحبت شده است. ساده‌ترین سطحِ طوفان فکری، اصرار بر طرح ایده‌هاست، بدون اینکه دربارهٔ آنها بحثی انجام شود. این روند تا زمانی پیش می‌رود که دیگر ایدهٔ جدیدی باقی نماند. اما روش سنتیِ طوفان فکری به تنهایی چندان اثرگذار نیست. اجازه دهید، چیزی نگویم تا خودتان پس از مطالعهٔ بخش "طوفان فکریِ مغز پسند" دلایل روشن آنرا متوجه شوید.
Armin
من هم این کتاب را شایستهٔ توصیف اَندرو هیلتون یافتم: “هیچ شخص یا سازمانی را نخواهید یافت که از رویکردهای عملی و متعدد این کتاب در حل مسئله، سودی برایش متصور نباشد. همه باید آن را بخوانند!”.
Armin

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۳۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۱/۰۸
تعداد صفحات۳۳۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۹,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۱/۰۸