با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب عاشورا اثر علی صفایی حائری

دانلود و خرید کتاب عاشورا

بررسی و تحلیل حرکت امام حسین (ع)

۳٫۹ از ۱۶ نظر
۳٫۹ از ۱۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب عاشورا  نوشته  علی صفایی حائری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب عاشورا

کتاب «عاشورا » بررسی و تحلیل حرکت امام حسین (ع) به قلم استاد علی صفایی حائری (عین - صاد) است. ایشان در این کتاب ابعاد و انگیزه‌ها و هدف‌های این قیام بزرگ را تحلیل کرده‌اند.

«هر درگیری احتیاج به نیرو و نفرات و رهبر دارد. و این رهبر است که باید افرادش را بسازد و نفراتش را تربیت کند و به آن‌ها نیرو برساند.

هر چقدر هدف عمیق‌تر و پخته‌تر باشد، این رهبری سنگین‌تر و دقیق‌تر خواهد شد. برای رسیدن به نان و دستیابی به قدرت، می‌توان از زد و بند و غارت هم استفاده کرد، اما هدف‌های آزادی و توحید... با پای اسارت و با دست شرک به جایی نمی‌رسند.

برای ساختن مجاهدینی در سطح پایین می‌توان از دردها و رنج‌ها و محرومیت‌ها بهره گرفت و می‌توان از خفقان‌ها و فشارها نردبانی ساخت، اما برای هدف‌های بالاتر از رفاه و آزادی و عدالت نمی‌توان با این پاها راه رفت و بر این دست‌ها تکیه داد.

هر چقدر هدف‌ها عالی‌تر و عمیق‌تر و وسیع‌تر باشند، رهبر باید در تهیهٔ نیرو و ساختن نفرات، رنج‌ها و صدمه‌های زیادتری ببیند و تمام کار را خود به عهده بگیرد و از زد و بندها و ائتلاف‌ها بپرهیزد، مگر هنگامی که در سطح برتر و پایگاه محکم‌تری قرار گرفته باشد و بتواند بهره‌برداری کند.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
امیری حسین
۱۳۹۸/۰۷/۲۷

اگر تا به حال درباره ی عاشورا و امام حسین علیه السلام مطالعه داشتید ، این کتاب یک چیز تازه براتون داره:جملات و "تک تحلیل"های شگفتی آور و تأمل برانگیز. اما اگر مطالعه نداشتید کتابیه که ١٠٠ درصد توصیه می شود. √√√بنده

- بیشتر
کاربر ۲۱۱۹۰۳۲
۱۴۰۰/۰۱/۰۴

لبیک یا حسین ع

🌸فطرس🌸
۱۴۰۰/۰۶/۰۱

خیلی کوتاه بود و مثل کتاب غدیر به کلیاتی پرداخته بودند که بعضی از حرف ها به یکسری از باور های غلطی می پرداخت که در ذهنمون نسبت به حرکت حضرت ساخته شده بود... به نظرم اگر چند بار هم این

- بیشتر
سپیده دم اندیشه
۱۴۰۱/۰۳/۰۲

تحلیلی عمیق و مهم برای جهاد و پس از آن حرکت امام حسین قطعا یکی از بهترین های این ژانر هست ولی در مطالعه برای بار اول قطعا خیلی چیز ها رو متوجه نشدم و نیازمند مطالعه دوباره و سه باره هست

abi441
۱۳۹۸/۰۶/۱۹

اولاش خوب بود بعدش نه

علی حسن
۱۳۹۹/۰۶/۰۳

خیلی پیچونده متن رو فهمش سخته.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۷۵)
او برای امر به معروف به راه افتاد و به خاطر نهی از منکر قد برافراشت.
اِیْ اِچْ|
اکنون که ناچار مرگ ما را انتخاب می‌کند، بگذارید ما مرگی را انتخاب کنیم که آبستن زندگی باشد.
امیری حسین
دین، شکل ایده‌آل رشد انسان است.
اِیْ اِچْ|
کسانی که مرده‌ها را انتخاب کرده‌اند، مرده‌اند هر چند که نفس بکشند و آن‌ها که زندهٔ حی قیوم را خواسته‌اند، زنده‌اند و حیات دارند، گرچه نفسی نداشته باشند.
اِیْ اِچْ|
مگر نه این که عشق محبوب خدا، عشق خداست؟
هادی
بارها گفته‌ام عبد، آزاده‌ای است که مهار شده و کنترل گردیده. عبد آزاده‌ای است شکل گرفته، نه اسیری در زنجیر. و این شکل ایده‌آل، همان دین است.
امیری حسین
هر چه جز خدا در دل ما، در اجتماع ما، حاکم باشد، بت است و دشمن است و ما را محدود می‌کند و ما را راکد می‌سازد و ما را برای خودش می‌خواهد.
امیری حسین
زندگی صحنهٔ پیکارهاست. زندگی میدان مبارزه‌هاست. با این مبارزه‌هاست که انسان بارور می‌شود و شکل می‌گیرد و استعدادهایش را بیرون می‌ریزد. و با این پیکارهاست که انسان آزادی‌اش را می‌یابد و راهش را می‌شناسد و خودش، در راه خودش و برای مقصد خودش گام بر می‌دارد.
میـمْ.سَتّـ'ارے
و فریادگری گاهی به خاطر رسوا کردن دشمن است و متزلزل کردن او و گاهی به خاطر به دست آوردن یاور است و ایجاد زمینه برای خود.
امیر
و این علی (ع) بود که بیست و پنج سال برای تهیهٔ نفراتش کوشید تا این که از دل دشمنش فرزندها بیرون آورد. از ابوبکر، محمد را و از سعد بن عباده، قیس را.
هادی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۱۰/۱۷
شابکundefined
تعداد صفحات۸۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۱۰/۱۷