دانلود و خرید کتاب مدیر موفق عباس رحیمی
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب مدیر موفق اثر عباس رحیمی

کتاب مدیر موفق

نویسنده:عباس رحیمی
انتشارات:نشر جمال
امتیاز:
۴.۵از ۲ رأیخواندن نظرات

معرفی کتاب مدیر موفق

بدون شک، جهان اگر تحت مدیریت خداوند نبود و لحظه به لحظه از فیض تدبیر او بهره‏‌مند نمی‏‌شد اثری از آن باقی نمی‏‌ماند. امور ما بندگان و سیر تکاملی جامعه نیز باید از مدیریت موفقی برخوردار باشد، تا پله‏‌های تکامل را به سوی قلّه بلند موفقیت و پیشرفت طی نماید. از این رو، هر جا از مدیریت موفقی برخوردار باشد، آثار پیشرفت و سیر صعودی در آن به چشم می‏‌خورد. مدیریت، هم ضرورت جامعه و هم یک هنر است. مدیریت، تنها دانستنِ آموزه‏‌های علم مدیریت نیست؛ بلکه هنری فراتر از مدرک و دانش است. برخی از دانش‏‌آموختگان رشته مدیریت از انجام بسیاری از امور کوچک خود نیز ناتوانند، در حالی که گاهی افرادی که در زمینه مدیریت تحصیلات دانشگاهی ندارند، امّا از تجربه مدیریتی برخوردارند، در مدیریت کلان موفّقند. جامعه، نیازمند مدیریت موفّق، کار آمد و لایق است و تحوّل و بازنگری در مدیریت‏ها، ضروری است. مدیر موفّق و کار آمد چه کسی و چه ویژگی‏ها و نشانه‏‌هایی دارد؟ اگر از شما بپرسند از مدیریت خود راضی هستید و خود را مدیر موفق می‏‌دانید، چه پاسخ می‏‌دهید؟ آیا مدیر بهتر از شما هم هست؟ اگر شما را از مدیریت برداشتند ناراحت نمی‏‌شوید؟ اگر شما را به مقام بالا تر بردند و مسئولیت مهم‏تری به شما دادند خوشحال می‏‌شوید؟ اگر در انتخابات مجلس، رأی نیاوردید ناراحت می‏‌شوید؟ اگر پس از آن که رأی نیاوردید، وزیر یا استاندار شدید، خوشحال نمی‏‎شوید؟ مقام برای شما چقدر مهم است؟ مقام مهم است یا کار؟ اگر از کارهای خوب شما تقدیر نشد دلسرد می‏‌شوید؟ اگر به محل مدیریت جدید رفتید و اتاق مدیر را خیلی شیک ندیدید چه خواهید کرد؟ آیا حاضرید در همان اتاق با میز و صندلی رنگ رفته کار کنید؟ برای شما خرج کردن از بیت‏‌المال چگونه است؛ آسان است یا سخت؟ اگر ـ یکی از کارمندانتان که رشوه می‏‌گیرد ـ خیلی مرید شما است و همه جا از شما دفاع می‏‌کند، حاضرید او را توبیخ یا اخراج کنید، یا سکوت می‏‌کنید و کار او را توجیه می‏‌نمایید؟ اگر کارمندی داشتید که چندان مرید شما نیست و از شما انتقاد هم می‏‌کند؛ ولی کارش را درست انجام می‏‌دهد، و با تمام وجود به کارش عشق می‌‏ورزد، حاضرید او را تشویق کنید؟

دیگران دریافت کرده‌اند

سایر کتاب‌های عباس رحیمی

مشاهده همه

نظرات کاربران

کاربر 93839
۱۳۹۵/۰۲/۲۶

سلام. خسته نباشید . اگه میشه کتابهای جدیدتر هم بزارید. این کتاب که خیلی مفید بود

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۴۶)
رسول خدا صلی‌الله‌عليه‌و‌آله فرمود: اَوَّلُ ما عُصِيَ بِهِ اللّهُ تَبارَک وَ تَعالي_'۲۰سِتَّةُّ خِصالٍ: حُبِّ الدُّنْيا وَ حُبِّ الرِّئاسَةِ وَ حُبِّ الطَّعامِ وَ حُبِّ النِّساءِ وَ حُبِّ النَّوْمِ وَ حُبِّ الرّاحَةِ. نخستين چيزی که موجب عصيانِ پروردگار گرديد شش گناه بود: دنياطلبی، رياست‌طلبی، شکم‌پرستی، شهوت‌پرستی، علاقه به خواب و راحت‌طلبی.
مهدی
مدير، هرگز بی‌نياز از معنويت و توسل نيست؛ بلکه هرچه مسئوليت او بيش‌تر و مهم تر باشد نياز او به استمداد الهی بيش‌تر خواهد بود
هدی✌
با انصاف بودن خلق و خوی بزرگان است. اگر کارمندی خوب کار می‌کند و توليد را بالا می‌برد، مراجعين را راضی نگه می‌دارد، به قوانين و مقررات احترام می‌گذارد، ضابطه مند و پر تلاش است، مدير بايد او را تشويق کند، قدراو را بداند، او را به ديگران معرفی نمايد، از وی تعريف و تمجيد نمايد؛ مبادا بخل و حسد و صفات ناشايسته، مانع تقدير از او شود.
هدی✌
اگر کارمندی داشتيد که چندان مريد شما نيست و از شما انتقاد هم می‌کند؛ ولی کارش را درست انجام می‌دهد، و با تمام وجود به کارش عشق می‌ورزد، حاضريد او را تشويق کنيد؟
هدی✌
امام علی عليه‌السلام فرمود: مَنْ طَلَبَ الرِّئاسَةَ بِغَيْرِ حَقٍّ حُرِمَ الطّاعَةُ لَهُ. هر که بدون حق به دنبال رياست باشد اطاعت از او حرام است.
مهدی
گر مردم در وجود کسی علاقه به رياست را ديدند بدانند که او لياقت ندارد.
مهدی
از رئيس‌هايی که دوست دارند رياست کنند پرهيز کنيد. سوگند به خدا، هر مردی کفش‌ها پشت سر او به صدا در آيند هم خودش هلاک شود و هم آنان که به دنبال او راه می‌روند و او را به رياست قبول دارند.
مهدی
مدير گرامی، اگر دوست داريد مردم به شما اعتماد کنند، کارگر و کارمند شما به حرف و گفته شما اعتماد نمايند، بايد از خود صداقت نشان دهيد.
هدی✌
داشتن صداقت و روحيه گذشت است. مدير اگر رو راست باشد و با مردم با کارمندان و کارگران يک رنگ باشد بيش‌تر موفق می‌شود. صداقت، اعتماد می‌آورد و مردم به مدير راستگو بيش‌تر اعتماد می‌کنند.
هدی✌
سازندگی، رسيدگی، پيشرفت، دقّت، اصلاح ساختار گذشته، و بالا بردن کيفيت، کميت، توليد، بهداشت از نشانه‌های مدير موفق است.
هدی✌

حجم

۱۰۱٫۴ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۸۴

تعداد صفحه‌ها

۸۸ صفحه

حجم

۱۰۱٫۴ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۸۴

تعداد صفحه‌ها

۸۸ صفحه

قیمت:
۴,۰۰۰
تومان