دانلود و خرید کتاب سوگند به فرشتگان در صف مهران نجفی
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب سوگند به فرشتگان در صف اثر مهران نجفی

کتاب سوگند به فرشتگان در صف

نویسنده:مهران نجفی
دسته‌بندی:
امتیاز:
۳.۸از ۵ رأیخواندن نظرات

معرفی کتاب سوگند به فرشتگان در صف

«سوگند به فرشتگان در صف» دومین رمان مهران نجفی است که دو روایتگر دارد و درباره خبرنگار ایرانی است که در سال ۲۰۱۱ در بمب‌گذاری نروژ کشته شد. این بمب در خارج دفتر نخست‌وزیر نروژ و ساختمان‌های دولتی نزدیک به آن منفجر شد. در این حادثه در مجموع ۳۱۰ نفر زخمی و کشته شدند. بخش اول رمان در ایران می‌گذرد و رهام برادر خبرنگار آن را روایت می‌کند. بخش دوم در نروژ و اسلو می‌گذرد و از زبان رزان، خبرنگار قربانی روایت می‌شود. رزان که از بیماری طولانی مادرش خسته است، برای ادامه زندگی به نروژ کوچ می کند و برادرش رهام در ایران با اندوه مرگ ماد، افسردگی پدر و عشقی در شرف از دست رفتن دست و پنجه نرم می‌کند: «دقایق زیادی را توی راهرو منتظر می‌نشینم تا به من اجازهٔ ورود داده می‌شود. وقت حرکت، سربازی مرا در طول راهرو همراهی می‌کند و مسیر را نشانم می‌دهد. سطح راهرو از کاشی‌های صیقلی پوشیده شده که مهتابی‌های خاموش روی سقف را شبیه لکه‌های سیاه نمایش می‌دهند، در امتداد هم و مقطع، درست شبیه خط‌کشی‌های خیابان، اما با رنگی متفاوت. راهرو به نظر نمی‌رسد تمامی داشته باشد. لرزم می‌زند. هوا سرد است و دیوارهای سپید و لک‌گرفتهٔ راهرو بر این سردی می‌افزاید. روی دیوار سمت چپ من با فاصله‌های کوتاه پنجره‌هایی کار گذاشته‌اند که در مسیر هم و به صورت سریالی می‌شود محوطهٔ ساختمان را دید. محوطه خالی است و باد سردی می‌وزد. این را می‌شود از حرکت سریع پرچم بالای دیوار دریافت.»

نظرات کاربران

هما
۱۳۹۹/۰۶/۰۴

پیشنهاد می‌کنم اگه دنبال یه رمان ایرانی می‌گردین خوندن این کتاب از دست ندین. بخصوص از توضیحات کتاب خیلی خوشم آمد.

mehdik2017
۱۴۰۲/۰۸/۲۳

اصلاً خوب نیست

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۲)
یک‌عالمه فوتون پشتِ شیشه انتظار گشودنِ پنجره را می‌کشند تا بپرند توی هالِ شلوغ و پلوغ و پخش شوند روی هر چیزی که زودتر به دستشان می‌رسد.
هما
آن اواخر موهایش را از ته تراشیده بودند و او دیگر هیچ شباهتی به مادر نداشت. اما دوستش داشتم. و حسی ته وجودم می‌گفت که بیشتر از همیشه دوستش دارم، و یادآورم می‌شد: "او همان است. همانی که بود." از خودم زده می‌شدم. به خودم نهیب می‌زدم: "من می‌دانم او همان است. می‌دانم. این قدر به من نگو!"
Orson Welles

حجم

۱۷۹٫۹ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۶

تعداد صفحه‌ها

۲۰۸ صفحه

حجم

۱۷۹٫۹ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۶

تعداد صفحه‌ها

۲۰۸ صفحه

قیمت:
۶۲,۰۰۰
تومان