با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
رخنتا

دانلود و خرید کتاب رخنتا

۱٫۰ از ۲ نظر
۱٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب رخنتا  نوشته  لئوپولدو آلاس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب رخنتا

«رخنتا »رمانی از نویسنده اسپانیایی، لئوپولدو آلاس ای اوره‌نیا (کلارین) است.کلارین به عنوان یکی از نوابغ ادبیات کلاسیک اسپانیا شناخته می‌شود که بیش از ۶۰ داستان کوتاه و دو داستان بلند نوشته است. رمان حاضر از نمونه‌های تحسین‌برانگیز ادبیات داستانی اسپانیا است که داستانی عاشقانه اما طعنه‌آمیز دارد. رمانی جنجالی که تا دهه‌ها موجب اختلاف سنت‌گرایان با او شد؛داستانی که حقارت اخلاق در اروپای سنت زده قرن هیجدهم را هدف گرفته است. آنا (رخنتا) زنی مریض احوال که کودکی پرتلاطم و سرشار از کمبودهای عاطفی داشته، مجبور به ازدواج می‌شود، او عشق و محبتی را که می‌خواسته در ازدواج هم نمی‌یابد زیرا علیرغم هوش و استعداد و زیبایی در بند فضای بسته و محدود زنان روزگار خود است. نویسنده ضمن روایت سرگذشت آنا در این رمان پرده از اشرافیت مشمئزکننده و تظارهات ریاکارنه طبقه مرفه جامعه‌اش در قرن هیجده برداشته است. کلارین در داستان «رختنا» که به ظاهر، از سرتا پای آن اشرافیت و تظاهر به دین‌داری می‌بارد، به جنگ جامعۀ اشراف و متظاهران مذهبی می‌رود و این دو طبقه که حاکمان مطلق جامعۀ زمان کلارین بودند هدف انتقاد وی قرار می‌گیرند. او با قلم تند و تیز خود زیرو روی دنیای پرزرق و برق اشراف، و زندگی مقدس‌مآبانه در جامعه را بر ملا می‌سازد و از وجود فساد و تبه‌کاری در هر دو به علاوۀ طمع‌کاری و مادی‌گری در قشر دوم پرده برمی‌دارد. زبانی که کلارین برای روایت داستان انتخاب کرده نیز منحصر به فرد است. کاربرد کلمات کوتاه در لحظات حساس داستان، رفتن از یک فضا به فضای دیگر بدون شکستن وحدت موضوع و در عین حال توجه به زبان خاص هر یک از قهرمان‌های داستان با توجه به شخصیتش و استفاده از طنز و کنایه‌هایی بسیار ظریف که در لایه‌های روایی داستان مستتر است از تکنیک‌هایی هستند که در این داستان مورد استفاده کلارین بوده‌اند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
شقايق بانو
۱۳۹۷/۱۲/۲۵

افتضاح بود،کتاب در نسخه اصلی دو جلد است و حدود هزار صفحه،این کاملا نسخه کاملا خلاصه است و بنظرم هیچ ارزشی ندارد،ترجمه هم فراتر از افتضاح بود کاملا پشیمونم از وقتی برای این کتاب گذاشتم

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۹,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۸/۰۶
شابکundefined
تعداد صفحات۱۰۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۹,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۸/۰۶