با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب مدیریت مافوق (راه‌حل‌های تخصصی برای چالش‌های روزمره) اثر کتی کارلول

دانلود و خرید کتاب مدیریت مافوق (راه‌حل‌های تخصصی برای چالش‌های روزمره)

۳٫۰ از ۴ نظر
۳٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مدیریت مافوق (راه‌حل‌های تخصصی برای چالش‌های روزمره)  نوشته  کتی کارلول  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب مدیریت مافوق (راه‌حل‌های تخصصی برای چالش‌های روزمره)

مدیریت مافوق، اجرای یک بازی سیاسی نیست. بلکه روش هوشیارانه‌ی کار با مافوق خود در جهت اهداف بلندمدتی است که برای هر دوی شما مهم هستند- روشی که می‌تواند قادرتان سازد نفوذ خود را در آن اهداف به کار بندید. شما با مدیریت مافوق می‌توانید روابط کاری مؤثری با رئیس‌تان و نیز با یکدیگر برقرار کنید و از نیروهای اضافی دیگر هم برای نشان دادن ارزش و اعتبار شرکت خود استفاده کنید. این کتاب راهنما، توصیه‌ها، استراتژی‌ها و ابزارهای کاربردی برای تقویت این مهارت‌های مفید را ارائه می‌کند تا شما و رئیس و سازمانتان بتوانند از همه‌ی مزایای مدیریت مافوق برخوردار شوند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
vahid162
۱۳۹۴/۰۷/۲۱

واقعا ترجمه و ویراستاری مزخرفی داشت، اینقدر بد بود که نمیشه فهمید. با زبان اصلی میخوندم، بیشتر قابل درک بود

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۸)
وقتی رئیسی نمی‌تواند مستقیماً در مورد مشکلات گفتگو کند، عملکرد کارمندان در واحد او لطمه می‌بیند. کارمندان به طور معمول کمتر بابت عملکرد خود تشویق و تحسین دریافت می‌کنند و در نتیجه راجع به تقویت نقاط قوت و غلبه بر ضعف‌هایشان کمتر راهنمایی واضحی می‌گیرند. برای آنها دسترسی به منابعی که برای تکمیل پروژه‌هایشان نیاز دارند کار دشواری است زیرا رئیس از حمایت آنها امتناع می‌کند و کارایی‌شان لطمه می‌خورد چون ناگزیرند زمان و انرژی بسیار زیادی بگذارند تا آنچه که واقعاً رئیس راجع به آنها فکر می‌کند را دریابند.
استادی
«نشست و گفتگوی دو نوع شخصیت با هم شبیه تماس دو ماده‌ی شیمیایی است؛ اگر واکنشی به وجود آید، هر دو تغییر خواهند کرد.» «کارل جونگ»
استادی
بدون رابطه‌ای قوی با مدیرتان، سوءتفاهم و فقدان ارتباط می‌تواند زمان را هدر داده و توجه را از اقدامات گروهتان برای خدمت‌رسانی به مشتریان و رسیدن به اهداف کوتاه مدت کاری، منحرف سازد. اگر این ارتباط را نادیده بگیرید ممکن است اهداف و اولویت‌هایتان با اهداف و اولویت‌های مدیرتان ناسازگار شده و کار به دلسردی و نارضایتی یکی از طرفین بیانجامد. ممکن است رابطه بین شما و مدیرتان بی‌اندازه ناکارآمد و بی‌ثمر گردد یا حتی هر وقت امکان داشت طرفین از ارتباط اجتناب کنند. ممکن است به نمره ارزشیابی عملکرد شما لطمه زده و شانس‌تان را برای افزایش دستمزد، ارتقاء و توسعه خط مشی کاهش دهد
استادی
اختلال در ارتباط می‌تواند منجر به سوءتفاهمات و روحیه ضعیف شود که به نوبه‌ی خود به عملکرد ناقص‌تر در گروه‌تان ختم می‌گردد.
استادی
«مدیران وابسته کسانی هستند که وقتی رئیس‌شان کاری می‌کند که آنها می‌دانند تصمیم ضعیف و نادرستی است، خشم خود را فروخورده و به شکلی مطیع رفتار می‌کنند.»
استادی
از وقت مدیرتان عاقلانه استفاده کنید. وقت یک مدیر و بالادست را با مسائل حاشیه‌ای و پیش‌پا افتاده هدر ندهید.
استادی
مدیر خود را یک شریک بدانید. او را در جایگاه حریف و دشمن نبینید.
استادی
اگر مدیرتان به جای تبادل اطلاعات کتبی به گفتگو در جلسه بهتر پاسخ می‌دهد، ترتیب یک سری گفتگوهای غیررسمی جهت بحث پیرامون وظایف و مسئولیتهای دو جانبه و ارزیابی‌های موفقیت را بدهید. سعی کنید طی دوره‌های زمانی از او بازخورد بگیرید تا بتوانید بفهمید که آیا انتظارات رئیس شما تغییر کرده است.
استادی
. از ارائه ایده‌های خلاقانه به رئیس خود خجالت نکشید. او می‌خواهد آنها را بشنود، چون ظاهراً حتی ایده‌های باورنکردنی و غیرعاقلانه هم می‌توانند در اقدامات گروهی، منجر به موفقیت‌های خارق‌العاده و غیرمنتظره شوند.
استادی
بگذارید مدیرتان بداند چه انتظاری از وی دارید
استادی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۸/۲۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۸۷۲۳-۵۶-۴
تعداد صفحات۹۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۸/۲۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۸۷۲۳-۵۶-۴