با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ترجمه‌ی حقایق الاسرار

دانلود و خرید کتاب ترجمه‌ی حقایق الاسرار

۳٫۳ از ۳ نظر
۳٫۳ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ترجمه‌ی حقایق الاسرار  نوشته  محمد تقی بن محمد باقر آقا نجفی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب ترجمه‌ی حقایق الاسرار

ترجمهٔ «حقایق‌ الاسرار»، برگردان فارسی کتاب «حقائق‌ الأسرار» است که به بیان ویژگی‌های اهل‌بیت (ع) و ابعاد ولایی، فضایل و کرامات ایشان در زیارت جامعهٔ کبیره می‌پردازد. نویسنده این اثر به زبان عربی م‍ح‍م‍د ت‍ق‍ی‌ اص‍ف‍ه‍ان‍ی‌ (آق‍ا ن‍ج‍ف‍ی‌) و مترجم آن سید علی‌اکبر میرحسینی است. در این اثر ضمن توضیحاتی کلی پیرامون مساله ولایت و افضلیت ائمهٔ اطهار (ع)، از زوایای مختلف به شرح فقرات زیارت جامعهٔ کبیره پرداخته شده و تفسیری از سلام‌های مندرج در این زیارت و فضایل و ویژگی‌های اهل‌بیت ارائه گردیده است. نگارنده نخست تعریفی از اهل‌بیت به لحاظ لغوی و اصطلاحی طرح کرده و سپس به صفاتی مانند عبادت، ایمان، ولی‌نعمت بودن، کرم و سخاوت، امین خدا بودن، برگزیدگان الهی، صاحبان امر و نهی بودن، حاملان کتاب، حجت‌های الهی، صراط خدا بودن، مقرب درگاه الهی بودن، عصمت و پاکدامنی آنان، وارثان انبیای الهی، چراغ هدایت، پیشوایان امت، خوبان درگاه الهی، خزینه‌های علم الهی و سایر اوصافی که در این زیارت به آنها اشاره شده پرداخته و نیز توضیحاتی در مورد این ویژگی‌ها داده است. وی از آیات، روایات و سیره معصومین (ع) در شرح اوصاف اهل‌بیت بهره برده است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
msadeq
۱۳۹۷/۰۸/۲۱

چرا انقدر گرون اخه

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
به صریح عقل و نقل، انسان ناتوان از نیل به معرفت الله به خود است؛ بلکه معرفت او به اوست. محیط نمی‌تواند به خود، معرفت به محاط پیدا نماید.
چڪاوڪ

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۳۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۷/۰۳
دسته بندی
تعداد صفحات۷۳۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۷/۰۳