با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تذکره الشهداء جلد ۱

دانلود و خرید کتاب تذکره الشهداء جلد ۱

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تذکره الشهداء جلد ۱  نوشته  ملا حبیب الله شریف کاشانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب تذکره الشهداء جلد ۱

«تذکرة الشهداء» مقتلی جامع و مستند به زبان فارسی برای علاقه مندان است. در این کتاب مقتل شریف «تذکرة الشهداء» اثر عالم فقیه بزرگوار آیت‌الله علامه مولا حبیب الله شریف کاشانی انتخاب و به جز تصحیح و تحقیق متن آن، تمام مطالب منقول در آن از مصادر متعدد و معتبر استخراج شده‌اند. مطالب لازم و متناسب با متن نیز که در آن آورده نشده‌اند در پاورقی توضیح داده شده‌اند و دو تعلیقه مهم؛ اولی، تألیف مراثی مؤلف درباره واقعه کربلا و نیز منازل طی شده توسط وجود مقدس سید الشهداء از مدینه تا کربلا در پایان کتاب آورده شده ‌است.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
ابومخنف را اعتقاد آن است که او در آخر همه شهیدان از اصحاب شهید شد؛ چه او می‌گوید که: چون امام حسین (ع) از طرف راست و چپ نظر کرد و احدی از اصحاب و انصار خود را به دور خود ندید مگر آنکه همه کشته بر روی خاک افتاده بود (ند)، بلند بلند گریه کرد و ندای: «أَما مِنْ مُغیثٍ یغیثُنا؟! أَما مِنْ مُجیرٍ یجیرُنا؟! أَما مِنْ ناصِرٍ ینْصُرُنا؟! الخ.» رسید. پس رو کرد به عمویش ابن‌قُرّه و گفت: ای عم! آیا می‌بینی که حسین (ع) چگونه استغاثه می‌کند و کسی به فریادش نمی‌رسد؟ آیا می‌آیی با من تا برویم و او را یاری کنیم؟ شاید به سعادت شهادت فائز شویم؛ چه دنیا را ثباتی و نعمتش را بقائی نیست. ابن‌قُرّه گفت: مرا به شهادت حاجتی نیست. پس رو کرد حر به فرزندش و گفت: ای فرزند! «لا صَبْرَ لی عَلَی النّارِ وَ لا عَلی غَضَبِ الْجَبّارِ، وَ لا أَنْ یکونَ غَداً خَصْمی أَحْمَدُ الْمُخْتارُ». مرا صبری برآتش جهنّم نیست و نمی‌توانم که فردای قیامت، پیغمبر (ص) با من خصمی کند. آیا نمی‌بینی که فرزند پیغمبر استغاثه می‌نماید و کسی به فریادش نمی‌رسد و پناه می‌طلبد و هیچ کس او را پناه نمی‌دهد؟
علي مصطفوي

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۸۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۷/۱۱
شابکundefined
تعداد صفحات۶۸۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۷/۱۱

تجربه بهتر در اپلیکیشن