با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
داستان یکصد سنفونی دوست‌داشتنی

دانلود و خرید کتاب داستان یکصد سنفونی دوست‌داشتنی

۴٫۰ از ۴ نظر
۴٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب داستان یکصد سنفونی دوست‌داشتنی  نوشته  پل گراب  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب داستان یکصد سنفونی دوست‌داشتنی

«داستانِ یکصد سنفونی دوست داشتنی» اثری از پل گراب درباره موسیقی و لذت آن است. گراب در مقدمه بلندی بر این اثر از تفاوت‌های فرهنگی در درک موسیقی سخن گفته و لذت‌بردن از موسیقی را منوط به داشتن سواد موسیقایی نمی‌داند و آن را امری کاملا سلیقه ای شخصیمعرفی می‌کند: «...سلیقهٔ اشخاص همان‌طور که در مورد اشتها به غذا متفاوت است، در مورد موسیقی هم چنین است. چه کسی می‌تواند ادعا کند که چون مدتی قطعه‌ای را شنیده باید آن را مهیج و دوست داشتنی بداند و همین‌طور هیچ کس نمی‌داند که حالت وجد و شعفی که در شنونده ایجاد می‌شود کی و چگونه ایجاد می‌شود. در مورد علاقه به موسیقی هیچ‌گونه بایدی وجود ندارد و همین‌طور برای ایجاد شدن احساس لذت هم تعهد و اجباری نیست. مثلاً نمی‌توان گفت چون قطعه‌ای ساختهٔ بتهوون، واگنر، یا سزار فرانک است و یا این که چون قطعه توسط موسیقیدان معروفی رهبری شده، باید از آن لذت برد. در موسیقی هم احساسات مانند عشق و علاقه یک شبه ایجاد نمی‌شود.» گراب در این کتاب نام بهترین اجراهای قطعات معروف آهنگسازان بزرگ به همراه بیوگرافی مختصر آنها و تاریخ‌های اجراهایشان را آورده است و مهم‌تر این که در انتهای هر بخش نیز درباره قطعه توضیحاتی هنری و فنی داده و به نوعی مخاطب را در گوش سپردن به این قطعات راهنمایی کرده است. این اثر مبتکرانه و جالب نوعی دایرة المعارف موسیقی محسوب می‌شود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
unicorn
۱۳۹۸/۱۱/۱۴

طاقچه اگه ناراحت نمیشی و نظرمو پاک نمیکنی قیمتا رو یکم منطقی کن،آخه نسخه چاپی قابل انتقال و همیشگی تو کتابخونه ۲۵ تومن بعد نسخه ایپاب ۱۰ تومن؟!

مرضیه
۱۳۹۹/۱۲/۰۳

لطفا این کتاب را در بخش بی‌نهایت اضافه کنید

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
سلیقهٔ اشخاص همان‌طور که در مورد اشتها به غذا متفاوت است، در مورد موسیقی هم چنین است.
Ghazal..
آن چه در موسیقی اهمیت دارد، معنی و مفهوم آن است
Ghazal..

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۴۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۷/۰۹
تعداد صفحات۲۴۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۷/۰۹