با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تنفس با انرژی کی

دانلود و خرید کتاب تنفس با انرژی کی

۳٫۴ از ۵ نظر
۳٫۴ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تنفس با انرژی کی  نوشته  عادل  شیرازی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب تنفس با انرژی کی

«تنفس با انرژی کی» اثر کوئیچی توهه، استاد آیکیدو با ترجمه اساتید هنرهای رزمی عادل و عارف شیرازی است.

این اثر در وصف انرژی‌ای موسوم به «کی»، نوشته شده که در فرهنگ ژاپنی از انرژی‌های هستی محسوب می‌شود.

«کی» یک روش تنفسی موثر است که تنفس از درون را آموزش می‌دهد. روش تنفس کی از تنفس قدیمی شینتو به نام «میسوگی نو کوکیو هو» آمده است. ویژگی بارز تنفس کی، تنفس ذهن و بدن به صورت یکجا به طور طبیعی است. در تنفس کی نیازی نیست که شما تنفس خود را کنترل و یا به عمد آن را متوقف کنید، فقط به راحتی با وضعیتی طبیعی نفس می‌کشید.

با مطالعه این کتاب علاوه بر آموختن این روش نکات ارزشمندی درباره وحدت ذهن و بدن خواهید آموخت.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
Javad Saeedi
۱۳۹۹/۰۸/۰۳

بسیار خوب است ، امروز وفردا سلامتی ،همیشه با ورزش ،خوب می شود

سینا
۱۳۹۷/۰۵/۳۰

چند صفحه است؟؟؟

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵)
هیچ گاه خود را مجبور به تبدیل افکار منفی به مثبت نکنید زیرا این عمل جز ایجاد استرس و باقی ماندن افکار منفی نتیجه ای ندارد. پس چطور ذهن خود را برای مثبت بودن تمرین دهیم؟ شما با داشتن ذهنی هوشیار می‌توانید تشخیص دهید و ضمیر ناخود آگاه قادر به تشخیص نیست. ضمیر ناخود آگاه مثل انبار است که همهٔ خرت و پرت ها در آن توسط ذهنی هوشیار ذخیره می‌شود که عموماً به آن عملگر ذهنی گویند. از این رو حتی اگر شما به طور سطحی تلاش برای ذهنی مثبت و آرام کنید در ضمیر ناخود آگاه شما انرژی منفی ذخیره می‌شود و شما به راحتی منفی خواهید شد و برای تغییر ضمیر ناخود آگاه به مثبت نیاز به تمرینات روزانه دارید. آسان ترین تمرین، استفاده از کلمات مثبت به صورت روزانه است. کلمات قدرت خوبی دارند. کلماتی که شما در صحبت استفاده می‌کنید در ابتدا روی خودتات تاثیر می‌گذارند. از این رو کلمات عمیقاً با ضمیر ناخود آگاه در ارتباط هستند. اگر به بچهٔ خود مرتباً بگویید "تو بی استعدادی" او با خود تکرار خواهد کرد. با این حال شما بی توجه کلمات منفی را به زبان آورده اید عباراتی چون "من نمی‌توانم"، "بدم می‌آید" و امثالهم. اگر بگویید "نمی‌توانم" در ضمیر ناخودآگاه شما نقش می‌بندد و اگر تلاش برای کاری کنید اول "نمی‌توانم" به ذهن شما خطور می‌کند.
سینا
ذهن و جسم در طبیعت با هم متفاوتند، همچنین ذهن و جسم در اصل یکپارچه هستند. بنابراین طبیعی است که آن‌ها را باهم استفاده کنیم. ترکیب دو چیز که در طبیعت متفاوت هستند بسیار دشوار است. همانطور که در فصل های قبل توضیح داده شد، بسیاری از افراد ذهن و جسم خود را جداگانه به کار می برند. بنابراین ضروری است که همواره استفاده همزمان از این دو را تمرین کنیم. من قصد دارم در مورد یکی شدن با جهان صحبت کنم. وقتی کاری را انجام می دهیم که هماهنگ با اصول جهان نیست، باید منتظر گرفتاری ها و اختلالاتی در زندگی و محیط اطرافمان باشیم. هماهنگی ذهن و جسم به معنی تمرین برای قرار گیری وضعیت ذهن با توجه به اصول جهان و زندگی با این اصول است. من "چهار اصل اساسی هماهنگی ذهن و جسم" را به عنوان راهی برای تمرین افراد ایجاد کرده ام. این چهار اصل راهکاری کاربردی برای ایجاد هماهنگی با جهان است. تمرین کردن این اصول هدف آموزش ما نیست، بلکه راهی برای همهٔ ما است تا با جهان یکی شویم.
سینا
۱. بر نقطه پایین ناف تمرکز کنید. ۲. کاملاً آرام باشید (از نظرتنش عضلانی) ۳. وزن خود را پایین بیندازید. ۴. نیروی کی را گسترش دهید. این چهار اصل اساسی، مشابه چهار مسیر مختلف برای صعود به قله کوه است. همانطور که برای رسیدن به قله از هر یک از این چهار مسیر می‌توان استفاده کرد، با به کارگیری یکی از این ۴ اصل، هر فرد می‌تواند این هماهنگی ذهن و جسم را تجربه کند. نیازی نیست که دو یا سه تا را همزمان انجام دهید. تنها یکی کافی است. اجازه بدهید هر اصل را توضیح دهم
سینا
تعریف من از زندگی کامل به عنوان نیروی کی جهانی تکامل توام ذهن و بدن ما است.
پریوش
فرمانده شجاع، سرباز بزدل ندارد
Arash

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
قیمت نسخه چاپی۱۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۵/۲۸
شابکundefined
دسته بندی
قیمت نسخه چاپی۱۴,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۵/۲۸