با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آب ناب

دانلود و خرید کتاب آب ناب

۵٫۰ از ۷ نظر
۵٫۰ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آب ناب  نوشته  مزدافر مؤمنی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب آب ناب

آب، حیاتی‌ترین، فراوان‌ترین و آشناترین ماده در سیاره زمین است. هرچند که آب بسیار عادی و شناخته شده به نظر می‌رسد ولی ما از اسرار شگفت‌انگیز آن، هیچ نمی‌دانیم.

زندگی در سیاره زمین در اقیانوس‌ها، به شکل یک تک سلولی در آب آغاز شده است و ما انسان‌ها نیز زندگی خود را در مایع آمنیوتیک به شکل یک تک‌سلولی در آب آغاز می‌کنیم. آب عامل اصلی حیات است.

کتاب «آب ناب» این عنصر حیات‌بخش را از ابعاد مختلفی همچون چرخه آب در طبیعت. ترکیب شیمیایی، شرایط نگهداری، اصول نوشیدن آب، میزان مصرف آب روزانه و راه‌های غنی‌کردن آب، بررسی کرده‌است:

«وقتی راجع به تأمین نیاز بدن به آب صحبت می‌شود، منظور فقط نوشیدن آب نیست. بلکه خوردن غذاهای حاوی آب هم باید مورد توجه قرار گیرد. همان‌طورکه بدن از ۷۰% آب تشکیل شده است، غذاهایی که حاوی حداقل ۷۰% یا بیش‌تر آب هستند یعنی خوراک گیاهی، به‌ویژه میوه‌ها و سبزیجات، سازگارترین خوراک برای طبیعت بدن ما هستند.

الگوی تغذیهٔ کنونی، شامل غذاهای بسته‌بندی شده، فرآوری شده، سوسیس، کالباس، همبرگر، پیتزا، انواع فست‌فود، ساندویچ‌ها، انواع چیپس و چاشنی‌های شور و تند، انواع سُس و غیره، همه خوراک‌های بسیار کم آب هستند و منجر به افزایش خشکی و کم‌آبی بدن می‌شوند و به لوله گوارش، از معده تا روده بزرگ می‌چسبند و حتی اگر پس از خوردنِ این غذاها آب بنوشیم نیز بی‌فایده خواهد بود. مقدار آب موجود در خوراک، باید در هماهنگی با میزان آب موجود در بدن باشد، یعنی غذایی که حداقل از ۷۰% آب تشکیل شده باشد.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Kamisema
۱۳۹۹/۱۰/۲۴

فوق العاده است این کتاب

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۵/۱۳
شابکundefined
دسته بندی
تعداد صفحات۲۲۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۵/۱۳